Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

    Определено хондата и то I-CTDI. Имам две такива на 3 и на 2,5 год. Колите са здрави и много икономични.Стигам до разход с климатика до 7,7-8 л./100 .Много по пъргава е от корейската. Недостатък е не много добрия дизайн и ергономия на купето. Няма много места за шишета и други работи. Двигателя е доста тих, но купето не е много добре обезшумено, което би могло да се отстрани.
    Забравих: добре се държи на пътя и е доста стабилна и на сухо и на мокро и на сняг/ходя често и по планините/ Малко е зле на пясък!
    Двигателя е без забележки!
    Успех с избора!Това е само едно мнение!

    Коментар


    • #47
      До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

      Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
      Съединителя е с гаранция 50000 км
      аха да добре наистина има ама я плащаш като консуматив ...

      а за каптивата коментар нямам, много суперлативи чух и се сринаха като се качих в нея ( автомобил с купе на джип)
      недей гледа рекламите по ТВ, няма да казвам марки от горе изброените.Разгледай пак пазара има предложения за това което търсиш( защото и аз търся), но са с пари ...

      Коментар


      • #48
        До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

        Той сигурно си е купил вече човека, но все пак за който се чуди между същите. Имам двама познати с тази Хонда. Карат ги от 3-5 месеца ако не се лъжа. Многа са доволни. Също ако не се лъжа дизеловия двигател на Хонда спечели някаква награда. Страхотен е 150 кона мисля, на дълго под 7 на 100 дизел. И дизайна за мен е много добър. Така, че първо място. Каптивите за мен са зле. Пак мнение от споделено със собственици на такива познати. Имат някои дефекти, а за тези пари има доста възможности. Според мен след Хондата се нареждат Аутлендър и Санта Фе. От Аутлендър имам впечатления и засега няма лоши отзиви. Новото Санта фе ако трябва да съм честен само някои приказки, без сериозен разговор с някой собственик от поне няколко месеца, но мисля че също са добри.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • #49
          До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

          Здравейте колеги,
          моите извинения за Аутландера, но май никой не е карал тест драйф с дизеловият мотор/VW/, шума на мотора според дилъра било нещо нормално/във Варна ги тествах и 3-те/..
          трябваше да ми пусне музиката за да го заглуши, а ми каза че френският шуми дори повече...
          Извинявай пич ама аз карам 2,4 години 1,9 VW мотор на Шкода/Октавия2/ и такв шум нема...
          Колкото до Каптива и Санта Фе ...
          От трите теста/в 1 ден/ най-комфортно, стегнато и динамично беше със Санта Фе...имам клиент с такава кола и каза че около 10/1000е разхода с автомат....
          Не знам Каптивата кой е тествал, но тази която аз тествах с автомат -абе хилава работа, вие като сменя /няма запас по мощност/ и купето е като ВАн, само че дрънчи...
          Тествал съм и форестъра, много се хвалят тези от субаро....
          ама с този двигател докато ускориии...
          не знам казват че на 1-ви окт. пускат версията с дизел и махат веднага dual Range- обяснение на дилър/защото вече ще има достатъчно мощност-350Nm/ и пак без автомат...
          Дайте Мнение-Санта Фе с дизел и автомат или Форестър с автомат/ бензин явно/..
          търся универсален автомобил за шосета и пикници по пресечена местност-около 30000км на година.
          Предварително благодаря за съветите.

          Коментар


          • #50
            До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

            Първоначално публикуван от laik-varna Преглед на мнение
            Здравейте колеги,
            моите извинения за Аутландера, но май никой не е карал тест драйф с дизеловият мотор/VW/, шума на мотора според дилъра било нещо нормално/във Варна ги тествах и 3-те/..
            трябваше да ми пусне музиката за да го заглуши, а ми каза че френският шуми дори повече...
            Ако е бил без чип 2,0TDI е доста шумен. А за 2,2 не знам колко е по шумен е,но аз с музика и без музика в купето не го чувам.
            Дайте Мнение-Санта Фе с дизел и автомат или Форестър с автомат/ бензин явно/..
            търся универсален автомобил за шосета и пикници по пресечена местност-около 30000км на година.
            Предварително благодаря за съветите.
            Форестър!

            Коментар


            • #51
              До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

              Имам Санта Фе и въпреки, че НЕ харесвам Хюндай харесах много модела. Има един единствен минус спрямо останалите- муфата, силиконова е. Но това не е болка за умиране. Иначе съм качвал 7 души на възраст над 13 години и е достатъчно широко навсякъде. (Най-малкия беше на 13,другите към 45-50). Нямам никакви поблеми с колата вече 50000км. Аутлендър и 4007 се произвеждат в един завод затова казвам САНТА ФЕ ИЛИ АУТЛЕНДЪР/4007. ТВЪРДО.
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #52
                До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

                Ето моята класация:
                1.Санта Фе
                1.Аутлендър/4007-за всичко което казахте против 4007 то е 99% Аутлендър, освен предната маска.
                3.Хонда CR-V
                4.Шеви Каптива


                4007 ИМА ПО-ДОБЪР ДВИГАТЕЛ- 2.2HDi, ДОКАТО АУТЛЕНДЪР Е С ОНОВА ТРАКАЩО ЧУДОВИЩЕ 2.0TDI НА ФВ.

                САНТА ФЕ Е С ПРЕКРАСНИЯ 2.2HDi,САМО ЧЕ ВМЕСТО COMMON RAIL ОТ НАЙ-НОВИТЕ Е СЛОЖЕН II ПОКОЛЕНИЕ. Разликата е в това,че трака малко повече“
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • #53
                  До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

                  Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                  Ето моята класация:
                  1.Санта Фе
                  1.Аутлендър/4007-за всичко което казахте против 4007 то е 99% Аутлендър, освен предната маска.
                  3.Хонда CR-V
                  4.Шеви Каптива


                  4007 ИМА ПО-ДОБЪР ДВИГАТЕЛ- 2.2HDi, ДОКАТО АУТЛЕНДЪР Е С ОНОВА ТРАКАЩО ЧУДОВИЩЕ 2.0TDI НА ФВ.
                  Аутлендърът може да се поръча с 2.2 HDI на Пежо, 2.0 TDI на Фолксваген и 2.4 Бензин , който май е на Митсубиши.

                  Лично пробвах двата дизелови двигателя и мога да споделя впечатления, макар и не много подробни. Двигателят на Пежо е много по-тих и работи по-чисто. Като ускорение обаче , разликата не ми се видя много драстична, въпреки че пежовският двигател е с 200 см3 и 16 к.с. повече. Двигателят на ФВ тегли много прилично, разходът му, поне по каталог, е по-нисък ,но за съжаление е доста шумен. Аз лично избрах за себе си двигателя на Пежо 2.2 HDI и вече капарирах един такъв, но душевните терзания още не са ме напуснали напълно.
                  Не съм специалист, за да реша компетентно проблема и дилемата помпа-дюза или коман рейл, за мен си остава в сила , но все пак фактът, че ФВ се отказаха от помпа-дюзата, недвусмислено говори, че бъдещето, поне на този етап, е на коман рейл системата.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

                    по списанията най-много хвалят Фрийландера,само че бил скъпичък

                    Коментар


                    • #55
                      До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

                      Имам Санта Фе 2.2 автоматик от магазина с всички екстри!
                      От другите автомобили съм карал всички без Хондата.
                      Много са шумни,нямат ряз и са по тесни от Хюндая!
                      Гаранцията на Х-я е 5 г.или 150000км.
                      Другите не се предлагаха,автоматик доскоро а може и още да е така!
                      Поздрави

                      Коментар


                      • #56
                        До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

                        Пежото и Митсубишиту знам, че платформата една и също, както и 4x4-то двигателят на Пежо е разработван с Форд, и точно двигателя го даваха като голям плюс, защо е доста пъргав и икономичен. Извън градско около 6 + на 100км. т.е. в 4007 това, което е на Пежо е дизайна, 4x4, двигател ... има японска и американска намеса, така май стоят нещата и със Ситроен (suv), а Нисана всичките сюфове в класа ги беше отнесал, като и май си спечели някаква награда в клас градски SUV..

                        Коментар


                        • #57
                          До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

                          Първоначално публикуван от DJ Art Преглед на мнение
                          Пежото и Митсубишиту знам, че платформата една и също, както и 4x4-то двигателят на Пежо е разработван с Форд, и точно двигателя го даваха като голям плюс, защо е доста пъргав и икономичен. Извън градско около 6 + на 100км. т.е. в 4007 това, което е на Пежо е дизайна, 4x4, двигател ... има японска и американска намеса, така май стоят нещата и със Ситроен (suv), а Нисана всичките сюфове в класа ги беше отнесал, като и май си спечели някаква награда в клас градски SUV..
                          Ако караш с 90 км/ч разхода по компютър е 5,5/100, обаче на магистрала по - малко от 8,5/100 не ми показва.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

                            Само не взимай тази Каптива, че ми писна от полуевтини корейско-китайски творби предназначени за спестовници, които всъщност губят много повече от колкото спестяват.
                            Едно време беше Деу с разните му там интерпретации на 20 годишни опели, сега почти ги няма по пътищата. После се появиха Киа, Шевролет(тихо, че ако Корвета чуе ще се подтисне), Санг Йонг и т.н.
                            Даже се продаваха и едни ужасни индиичета-Марути.Да не забравяме и последния писък на модата -Дейсиа Логан или Сандероу.
                            Пичове, нали се вълнувате поне малко от коли, не си купувайте най-тъпите коли , защото са 3% по-евтини от другите , но са нови. Това е обречена кауза, тези коли винаги ще са тъпи, няма реално да ви радват и ще се комплексирате допълнително.
                            Иначе по темата, всичките коли, на които се е спрял колегата лъхат на скука.Плюс това той допълнително се е ограничил като ще си купи кола с ДДС седалки, което автоматично го обрича да вземе кола, не която харесва и иска , а такава която е без ддс. То затова в БГ се карат 3 модела коли , всичките от този калибър.ОК спестявайте, това си заложено при нас още от соца, да трупаме за черни дни. Лошото , е че ще дойде един ден, който наистина е черен, но тогава всичко ще е без значение.
                            По темата-Аутлендър или Хонда имат някакъв смисъл. Хюндая се продава много само в БГ, поредния феномен, аз не бих си го взел, ще ми омръзне след 3 дни и тогава ще си хапя палците още 4 год . плащайки лизинга на кола, която даже вече мразя.
                            Що не си купиш 4 Ниви, ще ти хартисат 1000 лв и ще си имаш 4 джипа.Ее не става май, щото не и пада ДДС-то

                            Коментар


                            • #59
                              До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

                              Пак се връщам към темата с интерес.
                              Карам Каптива автоматик, на 65000 км съм, карал съм я и offroad, пробивал съм картера по камъните, изпреварвал съм подготвени джипове по черни пътища и нямам никакви проблеми до сега ! Дори купето никъде не се е разхлопало при тази върла експлоатация.
                              ... навярно съм попаднал на най-подготвения екземпляр от този модел.
                              Хубаво е да съветваш за нещо, но първо трябва да имаш опит и стаж с даден модел
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар


                              • #60
                                До: Santa Fe / CR-V / Outlander / 4007 / Captiva

                                Колега,

                                Този размисъл го имах и аз преди 6 месеца. И четирите коли не са нито комбита нито джипове нито са модерни нито красиви. Много е трудно да се избере кола с тези параметри и при условие, че трябва да се признава по ДДС, доколкото разбирам. Аз за себе си реших, и взех друга която ми харесваше но дадох 15000 повече.

                                Моя съвет е:Или купи най-изгодния, или този който харесва жена ти но му сложи и мултимедия да те радва. Нали знаеш радиото е душата на колата .

                                Сега конкретно:

                                Санта фе - най-просторен - това цена няма, каквато и да е колата тясно ли ти е ... не става. Най-голяма гаранция - каквото и да си говорим ако ще я продаваш до 5 години това е страхотно предимство. Сервиз - по добър от останалите. Сигурност - не се краде!!!

                                Ако са свършили Сан Тафетата, взимай Аутлендър.

                                Успех
                                Т5
                                Crossrunner

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X