Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

    въпреки че е стара темата, да добавя и RAV4 към фуллтайм джипките

    Коментар


    • #77
      От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

      Здравейте! Може би не е тук мястото, но търсих из целия форум при различни марки и не можах да открия отговор на моя въпрос. Не искам да отварям нова тема, защото най-вероятно някъде има писано, но аз не го откривам. Та въпроса ми е за Сузуки Витара - колко километра може да се кара на включено 4Н при изцяло заснежен или заледен път(не на сух асфалт, нито на такъв, който е със сухи и заледени участъци). Например в гората на лов по калта го карам с вкл. 4х4, но там да ми се събират най-много пет километра, а ако реша да го карам примерно 20 км. ще има ли проблем.

      Коментар


      • #78
        От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

        Ако ще го караш по заснежен асфалт на 4х4, внимавай да не се увлечеш и да не изправиш някой завой!
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • #79
          От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

          Благодаря за съвета, ще го имам впредвид. Но по-скоро ме вълнува колко продължително мога да карам на 4х4 като разстояние без да повредя нещо по раздатката например. Ясно е че на лош път(заледен или заснежен) с повече от 30-40 км. в час едва ли ще се кара. А и знам, че високите скорости не са много препоръчителни за 4х4 режим.

          Коментар


          • #80
            От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

            Тази тема е много полезна и затова предлагам да актуализираме списъка на най-често срещаните джипове - кои са фултайм?
            Говорим за джипове до 25000лв.
            Ще започна списъка по марки, а очаквам компетентните колеги да го допълват, като се копира написаното.

            JEEP
            CHEROKEE ....................с раздатка 232 с положения на лоста: 2H , 4H fulltime , 4H parttime , N ,4Lo
            Grand Cherokee ZJ .........
            Grand Cherokee WJ ./1999-2005г/.......с раздатка NV247 с положения на лоста: 4 Alltime , N , 4Lo/ блокира и средния диф /

            LAND ROVER
            Discovery....................с раздатка ..........
            Range Rover Clasic
            Range Rover P38

            TOYOTA
            Land Cruiser ...........
            Land Cruiser ...........

            Mitsubishi
            Pajero ...........с раздатка SUPER SELECT с положения на лоста: 2H , 4H fulltime , 4H parttime , N ,4Lo

            NISSAN
            ........... ......


            SUZUKI
            Vitara ................




            ________________________________________________________________________________________
            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

            Коментар


            • #81
              От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

              Лека корекция -приЧероки раздатката -242.Колегата е чукнал 3 вместо4

              Коментар


              • #82
                От: До: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                Фул тайм не са всички Субару, по-скоро някои Субару

                Коментар


                • #83
                  От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                  супер селекта на паджеро е : "selectable all wheel drive" така се нарича, а това че има full time позиция е факт
                  лада нива е : "Full-time all wheel drive"

                  п.с инфото е 100%

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                    Хе. Още една фул-тайм машина - Jaguar X-type. Несиметричен централен диф 61/39 заден/преден мост + вискомуфа.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                      Друг фултиме е nissan pathfinder 2006->, и доброто при него е 4е можеш да пуска6 предното в движение.. говорим при скорости над 100 км
                      Aprilia 125 1991
                      Bashan 200c 2007
                      Suzuki Vitara 1.6 16v 1993
                      Suzuki Grand Vitara 2.5 1998

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                        Колега, супер селект I на паджеро от 1990 насам включва предния мост до 80км/ч, а супер селект II от 1999г може да зацепиш до 120 км/ч, та мисълта ми е, че на тия Нисан ще им трябва още един век за да направят читава машина

                        п.с OPEL FRONTERA 2.5TD 1997г; SUZUKI X90 1998; ML55 AMG 2001г; PAJERO 2.5TDI 1995г; ML500 2007г; TOYOTA LAND CRUISER 2001г D4D; NISSAN TERRANO 2.7TDI 1997г.

                        Най-гаден беше Нисана (задния диф е на една педия от земята; гадно турбо; слаби карета; нестабилен; лоша горивна система; лоша 4х4 система) в същото време имат претенций за офроудър
                        Последно редактирано от ESP OFF; 20-02-11, 11:26.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                          В крайна сметка.Всички ли TLC 90,имат междуосев диф?
                          Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                          Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                            да,всички.

                            Поздрави

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                              Първоначално публикуван от gouk Преглед на мнение
                              Друг фултиме е nissan pathfinder 2006->, и доброто при него е 4е можеш да пуска6 предното в движение.. говорим при скорости над 100 км
                              В кои ситуации ще ти се наложи да пуснеш 'предното' при над 100км./ч.?
                              Първоначално публикуван от ESP OFF Преглед на мнение
                              Колега, супер селект I на паджеро от 1990 насам включва предния мост до 80км/ч, а супер селект II от 1999г може да зацепиш до 120 км/ч, та мисълта ми е, че на тия Нисан ще им трябва още един век за да направят читава машина

                              п.с OPEL FRONTERA 2.5TD 1997г; SUZUKI X90 1998; ML55 AMG 2001г; PAJERO 2.5TDI 1995г; ML500 2007г; TOYOTA LAND CRUISER 2001г D4D; NISSAN TERRANO 2.7TDI 1997г.

                              Най-гаден беше Нисана (задния диф е на една педия от земята; гадно турбо; слаби карета; нестабилен; лоша горивна система; лоша 4х4 система) в същото време имат претенций за офроудър
                              Това са малко приказки от 1001 нощ. Не е случайно, че Нисан (до последния Патрул) се продава десетилетия само с парт-тайм трансмисия. Ако разгледаш районите по света, където се карат тези Патрули ще си обясниш защо. За тези райони и Ленд Крузерите са предимно парт-тайм.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                В кои ситуации ще ти се наложи да пуснеш 'предното' при над 100км./ч.?
                                На магистрала Тракия, на един мост, със 110 някъде, като тръгна на една страна и рано сутринта, както се бях отпуснал на топличко, тръгнаха ледени мравки по гърба ми. В мига боцнах предния мост на Паджерото и това ме спаси от 1000% лупинги по платното, а може би и извън него.
                                Последно редактирано от Yaro; 04-11-11, 16:08.
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X