Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Само да вметна нещо от моя скромен опит.
    Карам Дискавъри 2 автомат без(поне доскоро) изведен блокаж.
    Заводския тракшън контрол не ме е оставял никъде досега.
    Иде реч примерно качване на Орлово око в кал.
    Баташки снежник в кало сняг и подобни.
    Така че според мен ако имаш ходовете и клирънса електронните помощници са адекватни.
    Не става дума за влизане в локва 1 метър примерно [emoji4]

    Познат имаше Х3 1-ва генерация и му се счупи някакво пластмасово колело в раздатката - смях в залата.
    Ако и при Х5 е същото определено трябва да се елиминира такъв възел за офроуд.
    В редуктора има една черна зъбчатка от полиамид, ронят и се част от зъбите. Тъпото е, че не го ремонтират, а сменят цялата раздатка - 4200лв. Плюс едни фрикционни дискове, щото БМВ се натискат малко повече, маслената помпа е без цедка и понякога засмуква боклук и блокира и т.н., като цяло са си консуматив....за бездарожието съвсем не става, ще изпуши за нула време. Както ме подсети колегата сесоа1, преди фейса са с чисто механично 4х4, с една идея по-подходящо... ако се измислят и някакви блокажи
    Последно редактирано от Стефан Данаилов; 12-07-18, 11:53.

    Коментар


    • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
      Ей, само не се нервирайте излишно. Дали в гората или зад гората, за щастие (както каза Слай Сталоун) в България има интернет и в гора с вълци. Така, че и там ни остава време на някои да се осведомяваме например за това:



      Това през 2016г.


      Това през 2018г.



      И това през 2018г.
      Още линкове от "филми в замунда" или ще продължим да се правим на Марк Твен гадаейки бъдещето и технологиите?
      И се извинявам, че съм направил асоциация със "гъзарската тройка" от снимките. Просто съм на "ти" с психологията, не е нужно да ви познавам, достатъчно е да прочета какво пишете, за да си направя изводи.
      И това ли е “маса народ”, трима човека. За същия период колко хора са умрели от гръмнали бойлери, неизправни контакти или в катастрафи. Това означава ли, че бойлерите на газ, електричеството и автомобилите са опасни технологии и нямат бъдеще. Няма нужда да съм Марк Твен, за да се види накъде отиват технологиите, всичките “асистенти” малко по малко отнемат контрола от шофьора и повечето големи марки работят активно в тая насока, защото най-големия процент причини за катастрафи вече е човека, а не неизправности по автомобила.
      Ще ви се да сте на “ти” с психологията, ама не сте...или поне в моя случай се излагате. От всичките ми постове, където питам и вежливо се съгласявам с колегите, без никого да обидя или иронизирам, дето казвам, че имам три деца, явно съм на години, дето казвам, че обичам планината и трекинга, че имам слабост към руските машини и имам Волга на почти 60г, от всичката тая информация , вие ми направихте психопрофил на самовлюбен егоцентрик позьор, който мечтата му е да впечатлява тинейджърите пред кафенето?! Really! Дано психологията да ви е само хоби. И последно - вие сте единствения колега, чийто пост е офтопик, явно бяхте зает се правите на интересен. Нямам лоши чувства, жив и здрав сте, колега.

      Коментар


      • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

        Темата отдавна отиде в офтопика, след техническата част и първите 15 мнения, които и накратко, и надълго обясниха що не става. После се повториха, после потретиха и стигна до момента с изригването за напредъка на технологиите. И не, не съм правил психопрофил, камоли да твърдя, че сте егоцентрик и позьор, само си извадих изводи от последователността на постовете и смисъла вложен в тях, противно на твърдението Ви за чукчата.
        Тъй като не ми стана ясно, след като сам казвате, че сте се убедил, че не става ( и съгласил), що ви е такава "хуйня"? И ако логически предположим, че действително сте фен на трекинга (м че убава дума) тука му викаме разходка у планината, както и че ви се кара по коловози, кал и сняг, се зачудих, що ще си проваляте разходката с нещо, което ви казаха, че не става? После дойде просветлението с наточената тройка и празнината в логическите съждения се преодоля.

        Разбира се, не изключвам възможността да бъркам. Все пак допускам, че е възможно да сте луд фен на бмв, който иска да вложи доста пари в нереален проект и като отиде на трекинг с жена и три деца, да закъса и да си провали екскурзията. Пожелавам Ви успех, дано не сте се обидил, съветвам ви да си запаметите в телефона този раздел на форума. https://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=237

        Коментар


        • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

          Е четох, четох..мислех да не пиша нищо да не засегна някой, но сравнението на Х3ката на Орландо Теранова и Х-рейд с някаква Х5ца от Горубляне с рошави гуми наистина ми дойде в повече

          Просто ми се струва, че автора на темата се насилва сляпо да повярва, че може да постигне впечатляващи резултати с някакви основни неща като гуми и минимални интервенции по окачването, което силно се съмнявам да се случи.
          Резултата вероятно ще е закъсване 10-15м по-напред от стоков вариант. Това се установи още на първата страница на темата де.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          08седем9010З60
          MAKE RALLY NOT WAR
          Confidence in Motion

          Коментар


          • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
            Темата отдавна отиде в офтопика, след техническата част и първите 15 мнения, които и накратко, и надълго обясниха що не става. После се повториха, после потретиха и стигна до момента с изригването за напредъка на технологиите. И не, не съм правил психопрофил, камоли да твърдя, че сте егоцентрик и позьор, само си извадих изводи от последователността на постовете и смисъла вложен в тях, противно на твърдението Ви за чукчата.
            Тъй като не ми стана ясно, след като сам казвате, че сте се убедил, че не става ( и съгласил), що ви е такава "хуйня"? И ако логически предположим, че действително сте фен на трекинга (м че убава дума) тука му викаме разходка у планината, както и че ви се кара по коловози, кал и сняг, се зачудих, що ще си проваляте разходката с нещо, което ви казаха, че не става? После дойде просветлението с наточената тройка и празнината в логическите съждения се преодоля.

            Разбира се, не изключвам възможността да бъркам. Все пак допускам, че е възможно да сте луд фен на бмв, който иска да вложи доста пари в нереален проект и като отиде на трекинг с жена и три деца, да закъса и да си провали екскурзията. Пожелавам Ви успех, дано не сте се обидил, съветвам ви да си запаметите в телефона този раздел на форума. https://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=237
            Първо - преход от 30-40км в планината с 16 килограмова раница на гръб и бивакуване, не е “разходка у планината”, независимо “вие тука как му викате”, и не си водя децата. След като се съгласих с колегите още в началото, къде после видяхте желание от мен да набивам “доста пари в нереален проект” - напротив, тъй като съм фен и на старата руска техника, най-вероятно ще отида на вариант “ УАЗ” и стокова е53 просто с по-високи гуми. Също така обмислям варианти за рама от Патрол с купе от е53, евентуално ползване на системи от Рейндж Ровър, покупка на ТЛК 120, все идеи подадени от колеги, за което им благодаря. Къде във всичко това провидяха желание да впечатлявам тинейджъри пред кафенето?! За повечето маршрути в планината, отправната точка е достижима и без “ офроуд чудовища”, така че няма да си разваля “екскурзията”

            Коментар


            • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

              Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
              ... най-вероятно ще отида на вариант “ УАЗ” и стокова е53
              Ако ходенето в планина ще включва развозване на палатки и инвентар за цяло семейство, УАЗ едва ли е особено добър вариант. Едно, че не е мислен да вози хора, а съветски войници и второ, че не е като да има особено мегдан за возене на багаж.
              От практична гледна точка по-добър вариант ще е някоя попрежалена джипка-детевоз дълга база с едни кални гуми 31-32" без много заигравки с лифтове и една лебедка за всеки пожарен случай.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                По принцип топлата вода е открита отдавна

                https://m.fakti.bg/avto/314950-proda...oenni-g-klasse

                Седалките ми се струват като тия на беенвето
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                  Търтей, там има един коментар, за който веднага си помислИх, че е твое дело

                  Купете си Peugeot - Р4 от френската армия. https://upload.wikimedia.org/wikiped...4_dsc06852.jpg
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                    Ц, не съм аз. А и ако има стинки най добре версията за бундесвера. Има некои разлики.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                      Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                      ... За повечето маршрути в планината, отправната точка е достижима и без “офроуд чудовища”...
                      Абсолютно съм съгласен. Всичко, което може да върти 4-те гуми и има поне 20 см. просвет става. Ако може да върви и по магистрала - още по добре. Возиш лопата и въже, и ако не си търсиш белята нямаш проблеми.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Ако ходенето в планина ще включва развозване на палатки и инвентар за цяло семейство, УАЗ едва ли е особено добър вариант. Едно, че не е мислен да вози хора, а съветски войници и второ, че не е като да има особено мегдан за возене на багаж.
                        От практична гледна точка по-добър вариант ще е някоя попрежалена джипка-детевоз дълга база с едни кални гуми 31-32" без много заигравки с лифтове и една лебедка за всеки пожарен случай.
                        Сещам се за две по-жълти марки, чиито представители поради непопулярност могат да се намерят в по-запазено състояние за човешки суми - Хюндай и Деу/СангЙонг. Съответно Галопър и по-избор Мусо или Рекстън.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                          Вторичния пазар никога не лъже. Когато цяла кола струва колкото джантите за друга не е случайно.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Вторичния пазар никога не лъже. Когато цяла кола струва колкото джантите за друга не е случайно.
                            Недей
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                              Е какво? Как е?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                                Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                                Е четох, четох..мислех да не пиша нищо да не засегна някой, но сравнението на Х3ката на Орландо Теранова и Х-рейд с някаква Х5ца от Горубляне с рошави гуми наистина ми дойде в повече

                                Просто ми се струва, че автора на темата се насилва сляпо да повярва, че може да постигне впечатляващи резултати с някакви основни неща като гуми и минимални интервенции по окачването, което силно се съмнявам да се случи.
                                Резултата вероятно ще е закъсване 10-15м по-напред от стоков вариант. Това се установи още на първата страница на темата де.
                                Нямам такива заблуди и намерения. И да, стана ясно още след първите няколко коментара, всичко е точно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X