Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

    Ми той човека за тва се възмущава в първия пост. Може и по-добре да се направи, но идеята е нещо след което да се "цъка", а не да се кара истински.

    Коментар


    • #77
      От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

      И да се цъка, не значи, че няма да се кара до където може.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #78
        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Боби, каква е тая конструкция от водопроводни тръби?
        Вижда се, че нищо не разбираш от беенвета !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #79
          От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          И да се цъка, не значи, че няма да се кара до където може.
          Цецо, то сичко се кара до където може, след тва - тилифона или пеш докато намериш обхват или трактор, а в случая ше може и Голф 2 с хубави гуми.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #80
            От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

            X5-цата ако се прежали става много, лошото е че човека иска палатка на покрива и да си вози семейството. Повечето с вас тука имаме криви представи от масата хора, като се каже офроуд. За повечето хора това е зимата на 21 декември по бул. България посока Бояна. За там е супер.
            Сега конструктивно. Това БМВ не става щото:

            1. С това въздушно окачване където го мислиш няма да стигнеш до никъде. Пука се на 20-тия метър в истинската гора.
            2. Има 3 броя компютъра за управление на нивото раздатката и няква електроника за позиция на купето които се намират до удушника на багажника. Първия сериозен коловоз пълен с вода нахвърля всичко там в кал и тези джаджи изгарят. Бенвето ти вика Achtung на таблото и после идва истинския джип да те прибира.
            3. ZF е екстра но не държи на продължително буксуване с никакъв приток на въздух през радиатора ( който е със серпентина за маслото във водния ) и прегрява торк-а и си до там. Аз бих взел ръчка ( макар и да са редки )
            4. Окачването има 3 см. ход. Страшна плетеница от безумни биалетки и шарнири. За да имаш сцепление ти трябва ход на окачването. Окантарването на първия 20 см. коловоз те праща за трактор и никоя електрическа система по псевдо блокажите не ти помага.
            5. Купето е много кекаво, намери приятел с Х5 помоли го да качи предна лява на бордюр като останалите 3 са на земята и отвори задния багажник. Систематичното усукване при офроуд ще доведе до много други проблеми в последствие.
            6. Харчи много, не става за пътешествия.
            7. Раздатката е с пластмасово зъбно колело което прехвърля въртящия момент назад. При бусуване изкарва минути. Струва 900 лв.

            Това е всичко което проучих преди години когато ми беше влязляа муха за паркетник от тоя клас.
            Дано съм помогнал.
            no signature no problems

            Коментар


            • #81
              От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

              Колегите са ти казали, не става... за офф... (Особено fanatic в 7-те точки) За тунинговане и красти - може би, но пък има висок център на тежеста... Общо взето докато притежаваха Land Rover се опитаха да направят нещо по-така, но... дотам. И какъв е смисъла от шосейки да правиш оффроудър не знам, същия би бил от оффроудър - шосейка...
              На времето (2006-07) се отървах, когато една зима, с лед, въртеше 4-те гуми и вървеше в обратната посока, и то настрани... ... това е колата, с най-много датчици, която съм имал, и беше приключение да се открият, примерно на задната врата, и като се намокри и не прави контакт, въпроса беше защо не върви, и свети като коледна елха... лека кал, може, ама след 30 мин. в кал, освен, че ще се видиш в чудо да излезеш, после ще ти трябват резервация за сервизи... щото я стане с първия и втория - я - не...
              ама иначе е изглежда баровски, нали?
              Последно редактирано от ivied; 11-07-18, 15:50.

              Коментар


              • #82
                От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                https://www.youtube.com/watch?v=2UYLQxBahIQ На подобен тест искам да видя Уаз със същите гуми като на Хса. Заа кеф и шуга всичко става, важното е да има изваждане. А резултата на кой му пука щом има кеф. Нали няма да ходи на състезания, до къде стигне до там, от къде мине мине от къде неможе голям праз.
                +1
                Това е правилното отношение към нещата, колега
                Ето още едно подобно клипче, но на сняг: https://m.youtube.com/watch?v=3iC--Y7WIGs
                Къде са тия закъсали Х5-ци на мокри улички с листенца и на 5см сняг не зна. Освен ако някой е решил да сложи зимните гуми за Коледа , пък снега го е изненадал ноември

                Коментар


                • #83
                  От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  X5-цата ако се прежали става много, лошото е че човека иска палатка на покрива и да си вози семейството. Повечето с вас тука имаме криви представи от масата хора, като се каже офроуд. За повечето хора това е зимата на 21 декември по бул. България посока Бояна. За там е супер.
                  Сега конструктивно. Това БМВ не става щото:

                  1. С това въздушно окачване където го мислиш няма да стигнеш до никъде. Пука се на 20-тия метър в истинската гора.
                  2. Има 3 броя компютъра за управление на нивото раздатката и няква електроника за позиция на купето които се намират до удушника на багажника. Първия сериозен коловоз пълен с вода нахвърля всичко там в кал и тези джаджи изгарят. Бенвето ти вика Achtung на таблото и после идва истинския джип да те прибира.
                  3. ZF е екстра но не държи на продължително буксуване с никакъв приток на въздух през радиатора ( който е със серпентина за маслото във водния ) и прегрява торк-а и си до там. Аз бих взел ръчка ( макар и да са редки )
                  4. Окачването има 3 см. ход. Страшна плетеница от безумни биалетки и шарнири. За да имаш сцепление ти трябва ход на окачването. Окантарването на първия 20 см. коловоз те праща за трактор и никоя електрическа система по псевдо блокажите не ти помага.
                  5. Купето е много кекаво, намери приятел с Х5 помоли го да качи предна лява на бордюр като останалите 3 са на земята и отвори задния багажник. Систематичното усукване при офроуд ще доведе до много други проблеми в последствие.
                  6. Харчи много, не става за пътешествия.
                  7. Раздатката е с пластмасово зъбно колело което прехвърля въртящия момент назад. При бусуване изкарва минути. Струва 900 лв.

                  Това е всичко което проучих преди години когато ми беше влязляа муха за паркетник от тоя клас.
                  Дано съм помогнал.
                  Да, от полза е информацията. Като цяло разбрах и се съгласих с колегите още след първите 3-4 отговора, но и вие добавихте нови данни, благодаря ви за което.

                  Коментар


                  • #84
                    От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Дори и така да е, дали (само питам) имаме право да го съдим, дори и морално?!
                    Не е ли по-важно личното удоволетворение?!
                    Много важно, че ръждясала "текезесарка" ще стигне по-далече в гората, или че стокова Х5 ще го изпревари на магистралата... Щом това което караш си те кефи, още повече, като си вложил усилия да го направиш както ти харесва другото не е от значение.

                    Може да ме кефи да си направя колата пълна пародия, да е някакво подобие на ратстайл по селски, с лебедка от макара на въдица, и надписи с пирон 4х4=16... Може и никой да не схваща замисъла, но ако мен ме кефи, ми е абсолютно все тая.

                    Подозирам, че дори само да се направи да изглежда "за оффроад", все пак ще е по-проходима от стокова X5.

                    Нека ме съди колегата, щом смята, че ме е разгадал От едни години насам не изпитвам нужда да влизам в обяснителни режими, нямам против хората да си съставят мнения и да ги изказват на висок глас по мой адрес, живи и здрави

                    Коментар


                    • #85
                      От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                      Пет стинки, в бг условията за офройд зимни гуми не носят особена полза. Щото под снега обикновено има какво - кал.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #86
                        От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение

                        Мхм, със сигурност е така....
                        За сега малко им се опъва да направят читава батерия за хибриден автомобил и сума самоуправляващи се машини изпогазиха и убиха маса народ, но пускам тогава да продавам голфчето, че едва ли ще го пригодим за полет във въздуха.
                        Вероятно от много офроуд в гората не сте имали време да се осведомите за една американска компания, казва се “Тесла”, та нейните автомобили изминават над 500км в реални условия и 900км на писта в контролирани условия. Колко точно хора са избити от самоуправляващи машини, ще може ли линк към филма, тая фантастика не съм я гледал, дано да не е в Замунда, че нямам регистрация там. Задръжте си голфчето, екстра сте си заедно....
                        За позьорския джип пред кафето - пак греда, колега Ама хич не са ви ясни нещата, щото “чукча писател, чукча не читател” Айде със здраве...и с пожелание за повече уважение към колегите във форума, пък били те и нови, щото има понятия като “форумна култура” и “колегиалност”, ОК

                        Коментар


                        • #87
                          От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Пет стинки, в бг условията за офройд зимни гуми не носят особена полза. Щото под снега обикновено има какво - кал.
                          Извинявайте, колега, това не го разбрах. В каква връзка е?

                          Коментар


                          • #88
                            От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            50 компютъра чуек, не 1 повече. Луксозните серии имат до 50-тина нода по няколко различни мрежи, вкл. и оптика. Всяка ламбичка и моторченце си има отделен контролер, и си говорят по цифрова мрежа.
                            Кия се представя добре по траялите, Х не съм виждал. Х ги носят основно нов внос, както и останалите. Щом е 4х4 би трябвало да има задно. Понеже спомена, че ти е критерий. Не са само изброените от теб.
                            Няма лошо да се кефиш на марка, просто имам поглед отблизо, и ако някога са били супер надеждни - сега ако бъгне някой важен комп и си за репатрак.
                            Не ти оспорвам уменията и занаята, но се хвърля кал по нещо, което не е по-лошо от останалите. Щом човека е сменил няколко БМВ-та може да си направи сметките, според мен!

                            Коментар


                            • #89
                              От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                              Не ти оспорвам уменията и занаята, но се хвърля кал по нещо, което не е по-лошо от останалите. Щом човека е сменил няколко БМВ-та може да си направи сметките, според мен!
                              Аз познавам добре марката, но на шосе, затова и попитах тук какъв й е проблема за офроуд, хората ми отговориха и аз съм напълно съгласен. Разбрах , че не става за “off road”, вероятно става за “black road”, като всеки лек автомобил с клиренс над 20см, затова и се чудя за УАЗик, хем е ретро, хем с леки модификации става и за лек офроуд

                              Коментар


                              • #90
                                От: BMW X5 E53 - защо да не става за офроуд?

                                Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                                ... Ето още едно подобно клипче, но на сняг: https://m.youtube.com/watch?v=3iC--Y7WIGs ...
                                Точно това клипче е добър пример за това колко заблуждаващи могат да бъдат клипчетата. Иначе може и да е мехлем за фенските души, ама, ако човек прочете текста отдолу, нещата изглеждат малко по-другояче ...

                                Первоначальная задумка была показать, что абсолютно любая машина не едет по снегу на не стравленных колесах. Отсюда такой контраст в машинах. Но потом переиграли с целью немного подразнить школоту. Давление в колесах: x5 - 0.9-1 атм, g-class - 2.5 атм
                                За незнаещите руски: Целта на клипчето е била да покаже колко важно е налягането на гумите за каране в снега. И Х5-цата от видеото върви по-добре от Г-егага най-вече заради това, че гумите й са били спуснати на 0.9 - 1 атм, а Г-то е карало с 2.5 атм. Който е карал в дълбок сняг знае за каво става дума ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X