Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да сменя ли Кия за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да сменя ли Кия за Нива

    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
    Аз на Шел спирам само за...кибрит...
    Абсолютно. Направих грешката да напълня Шкодата на Шел. И то на една от най-пепоръчваните и станции в София.
    Голяма глупост! На 100км филтръра за ДПФ регенерира като луд! Бълвоч! Пълен е тяхната нафта!

    От ромпетрол ги прави тези неща на ~600км, и за 5мин е регенерирал. С шелските лайна,обикалям квартала по 15-20м.
    Никога повече ШЕЛ!!!

    Коментар


    • От: Да сменя ли Кия за Нива

      Баси и бричката,120км. на дълго с 14л.Резултата 11 и косур на 100км.Скорост 90-100,джанти 7j гуми 225/75/15 Кията

      Коментар


      • От: Да сменя ли Кия за Нива

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Когато жигулата беше актуален автомобил нямаше "не може". Ако трябваше и чували пасък се слагаха в багажника. Пробит калник си беше стандартното "износване" на всичките по това време. Та на 4 или 5 години проби калниците (и двата, но повече десния), а на 7 или 8 вече и гредичките за ударните тампони ги нямаше.

        В днешно време (всъщност поне от 15-20 години) изгнила (та и ръждязала значимо, без да е чак гнила) кола на под 10 години и под 100000км е кощунство и това че някой все още произвежда такива говори достатъчно за технологичната му култура, или по-точно за тоталната липса на такава. Това че още не е фалирал пък говори за други едни неща...
        Недей така, че някой с 8 годишна мазда ще се засегне...
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: Да сменя ли Кия за Нива

          За маздите не знам. Знам че и най-евтината шкода има гаранция 10 години срещу "пробив на ръжда", каквото и да значи това. Имам такава на 13 години - няма и наченки дори, както и повечето по улиците.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Да сменя ли Кия за Нива

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            За маздите не знам. Знам че и най-евтината шкода има гаранция 10 години срещу "пробив на ръжда", каквото и да значи това. Имам такава на 13 години - няма и наченки дори, както и повечето по улиците.

            Във фирмата караме само ФОРД. И съвсем нормално нещо бе на 5-6 годишен кънект да му изгният праговете и на 5.6 годишен Транзит да му изгният веждите. И това на автомобили до 100 000км. Па ги гледам не са фалирАли още. А в лекотоварният сектор освен Форду доста здраво си гният и Мерцедесите. Та...
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • От: Да сменя ли Кия за Нива

              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
              Не мога да се сетя за нещо което е по здраво при кията в сравнение с нивата - еднакъв боклук са . Може би отделната рама е единственото предимство на Киата , ама за сметка на това безумното вакуумно управление на хъбовете е крещящ недостатък.

              Шевролет Нива се внасяха преди десетина години . в Пловдив имаше шоурум на Сточна гара .
              А аз не мога да се сетя за нещо по Нивата,което поне малко по качество и здравина да се доближава до това на КИА-та.
              А не е като да не съм ги имал и карал във всякакви условия и двете....- години наред.

              Коментар


              • От: Да сменя ли Кия за Нива

                Изобщо не съм казал че Нивата е по добра от Киа - за мен когато и да се разделиш с двете е късно.
                Не е като да не съм поддържал и двете - години наред и повече от една бройка.
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


                • От: Да сменя ли Кия за Нива

                  Мхм-ще може ли да посочиш нещо от класа на КИАта,което е НЕбоклук?
                  Така като идея...

                  Коментар


                  • От: Да сменя ли Кия за Нива

                    Първоначално публикуван от kolovoz1-(Янко Желязков) Преглед на мнение
                    Мхм-ще може ли да посочиш нещо от класа на КИАта,което е НЕбоклук?
                    Така като идея...
                    Може,ама цената ще е х2.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Да сменя ли Кия за Нива

                      Има ли значение дали е по 2 цената , след като разликата ще я дадеш във времето като части и ремонти.
                      Ако има значение, Диско и Фронтера не са два пъти по скъпи , но пък рядко се развалят.

                      Горните носачи на Киа да не са по здрави от ладовите шарнири , или кормилните щанги? Хъбовете да не са по безпроблемни от предните лагери на Нивата?
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • От: Да сменя ли Кия за Нива

                        Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                        Има ли значение дали е по 2 цената , след като разликата ще я дадеш във времето като части и ремонти.
                        Ако има значение, Диско и Фронтера не са два пъти по скъпи , но пък рядко се развалят.

                        Горните носачи на Киа да не са по здрави от ладовите шарнири , или кормилните щанги? Хъбовете да не са по безпроблемни от предните лагери на Нивата?
                        Да ти кажа честно прилично здрава е колата.
                        Откакто я имам-(80 000км.) я карам с 12см. по-големи в диаметър гуми.
                        Лятото с 225/85-15
                        Зимата с 215/90-15
                        Това,ако се сещаш са гуми,предвидени за УАЗ-(груби,тежки,с доста баланс).
                        Ами мога да кажа само едно-евала на лагери,главини,окачване!
                        А не е като да не карам по горите.
                        За сравнение с Нива и дума не може да става....-за 6г.и 120 000км.смених всичко по няколко пъти,а никога не са правени такива извращения с размери на гуми.
                        Най-много съм я карал с 4см.по-високи гуми.
                        Само 1000лв.имам дадени за предни диференциали....
                        П.П.Диско и Фронтера са съвсем друг клас машини.
                        Диското е на цели мостове и размери и тегло,които го отнасят в класа на Патрола.
                        Сравнено с Патрол,обаче е кръгла "0",като здравина!
                        Фронтерата,като окачване,тегло и габарити е от класа на Паджеро.
                        Сравнена с Паджеро също е кръгла "0".
                        Та така.....

                        Коментар


                        • От: Да сменя ли Кия за Нива

                          +1 за здравината на Кията. За 9 месеца на мойта и навъртях 15 000 км. и не мога да се оплача от нещо по ходовата част, за отпред говорим, а всичко като щанги и носачи е оригиналното, на 200 000 км. вече. Не е като да не издевателствам над нея отвреме на време. Супер джип за малко пари.

                          Коментар


                          • От: Да сменя ли Кия за Нива

                            Колеги, вие големи защитници на тая Кия излязохте! Ще трябва да разгледам някоя след тази реклама! Но все пак да кажа! Аз Нива за Кия не бих разменил! Особено за моята!

                            Коментар


                            • От: Да сменя ли Кия за Нива

                              Ти си с бензинка , почакай до първата спукана глава или блок между лагерите.
                              Де да знам , аз Паджеро не бих си купил . може би съм професионално деформиран.
                              Фиат Купе
                              Опел Фронтера В
                              Мицубиши Паджеро Пинин

                              Коментар


                              • От: Да сменя ли Кия за Нива

                                Няма ядове-целия мотор гръмнах-(скъсах клапан и всичко отиде по дяволите).
                                Но това е друга тема как и защо?
                                Ама и доста други мотори не са ми устисквали-(особено на служебни коли)....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X