Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да сменя ли Кия за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Да сменя ли Кия за Нива

    Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
    ... ми се струва че коментарите които са писани до момента са от хора които не са имали такава!
    Даже и това би трябвало да е достатъчно.

    "не ги карат много" е виц когато става дума за Ферари, Ролс-ройс или Ламборгини. За Лада не е никакъв виц - виж колко са ладите по улиците, виж им цената в магазина (продават се официално у нас!) и нещата ще се наместят.

    Преди години, привлечени от цената, бяха ги накупили някакви таксита. Не изглежда да повториха. Ама айде, там става дума за леки коли.
    Заводът производител обаче има упоритостта да поддържа и обновява проиводството на стария модел Лада 4х4, нищо че му взе името. Шевролет Нива беше намислен като наследник на Лада Нива. Що така не се получи с наследството?

    Ако разбираше руски език, щеше да прегледаш тамошните форуми и да си изградиш сам мнение.

    Коментар


    • #77
      От: Да сменя ли Кия за Нива

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение


      Заводът производител обаче има упоритостта да поддържа и обновява проиводството на стария модел Лада 4х4
      Нещата от 1998 до 2017 не бяха розови за тази марка, но сега има някаква надежда! Новата 4x4 е с отстранени основни проблеми, като укрепване преден деф., обезшумени кардани, предна главина, съединители, помпи идр. В момента 4х4 се прави на поточната линия NISSAN-RENAUT.
      Но ще поживеем и ще видим!
      Ако има някой с 4х4 от 2018г. да изкаже мнение?

      Коментар


      • #78
        От: Да сменя ли Кия за Нива

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        Едното съм имал. Не ми се спомня.
        Коя от двете?

        Коментар


        • #79
          От: Да сменя ли Кия за Нива

          Тайга

          Коментар


          • #80
            От: Да сменя ли Кия за Нива

            Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
            Коя от двете?
            Не е ли ясно, щом не иска да си спомня!

            п.с. колега никсън, че си упорит е ясно, ама защо искаш да се докажеш като много тъп и упорит?

            Коментар


            • #81
              От: Да сменя ли Кия за Нива

              Абе колегата явно беше решил още преди да пусне темата. И очакваше одобрение на решението. И изведнъж всички против! А сега де?
              П.С. Колега прави го бартера щом си решил, ама както помолиха много хора, след време честно напиши впечатленията.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #82
                От: Да сменя ли Кия за Нива

                Честно не съм се решил още,много негативни отношения получи Ладата.Шевито нямат ли някакви подобрения по окачване и трансмисия от Лада Нива?

                Коментар


                • #83
                  От: Да сменя ли Кия за Нива

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Не е ли ясно, щом не иска да си спомня!

                  п.с. колега никсън, че си упорит е ясно, ама защо искаш да се докажеш като много тъп и упорит?
                  И аз не знам.Може би това че Кията удари вече 300хил.км и не знам още колко ще кара.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Да сменя ли Кия за Нива

                    Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                    ...обезшумени кардани...
                    Какво по дяволите трябва да означава това?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Да сменя ли Кия за Нива

                      Неотваряна Нива за капитален ремонт на двигателя - било и чеРволет на такива километри си е за Гинес.
                      Предимствата на Руските(и съвеЦки ) коли - ремонтират се с клещи и тел - до закарване в сервиз.
                      Недостатъците - лоши материали , лоши сглобки , нисък контрол на качеството . Като цяло се спазва военно временна политика - докато умре, което се случва доста бързо по време на война и после друга.
                      Кола на 60 000 км ,карана само от един човек - лично-служебна , със множество дефекти в ходова част , СК , ДВГ , начупени всички лайсни и пластмаски в купето .
                      След около 10 000 км - нямаше здрава дръжка на вратите .
                      До 125 000км - смениха 3 СК (вярно 2-ра употреба ) .
                      Има си всичките болести на старата Нива ( включая виещи като койоти диференциали , стържене на лагери в главини и скоростна кутия , самоволно развиващи се болтове по закрепването на трансмисията , изключване или невключване на предавки - пък ако е задната и си влязъл някъде дето вече няма накъде - ЧЕСТИТО , булката роди ).
                      "Може би това че Кията удари вече 300хил.км и не знам още колко ще кара."
                      Няма да се замисля даже . За Шнива.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Да сменя ли Кия за Нива

                        Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                        И аз не знам.Може би това че Кията удари вече 300хил.км и не знам още колко ще кара.
                        При адекватно обслужване може да кара поне още толкова.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #87
                          От: Да сменя ли Кия за Нива

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Какво по дяволите трябва да означава това?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Да сменя ли Кия за Нива

                            Шевролет Нивата с такива ли е?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Да сменя ли Кия за Нива

                              Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                              Шевролет Нивата с такива ли е?
                              И един мармот завива шоколад в ...цвичка.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Да сменя ли Кия за Нива

                                От всичко изчетено дотук, оставам с впечатлението че на колегата niksan , Кията просто му е омръзнала и че мисълта че може да направи веднага бартер за руското "чудо на техниката" , явно го привлича някак си, инак не мога да си обясня впечатлението ми, че явно много му е харесала въпросната, Шеви-Нива...

                                Колега niksan, имаш ли гараж, инструменти, ремонтирал ли си двигател, по ходовата част, на което и да е било МПС, ако отговора на всичко ти е - да, то смело взимай Нивата...., един колега, не се сещам кой беше, има много добър подпис:

                                - Случайни хора, УАЗ и Нива не карат! .....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X