Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да сменя ли Кия за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да сменя ли Кия за Нива

    Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
    Колеги, вие големи защитници на тая Кия излязохте! Ще трябва да разгледам някоя след тази реклама! Но все пак да кажа! Аз Нива за Кия не бих разменил! Особено за моята!
    Колега-пиша обективно, вследствие на години опит и с двете машини.
    Не крия,че въпреки всичките ядове и неволи си ме кефят руските машини!
    Още повече,че леката ми кола е Жигули с мотор 1600,което си е в гаража,а КИАта я паркирам пред блока и много,много не ми дреме дали някой ше я охлузи-(примерно) за разлика от Жигулата!

    Коментар


    • От: Да сменя ли Кия за Нива

      Правилно, класиките на топло и безопасно място. Кията си е Кия, който не е карал не знае за какво става на въпрос. Така е и с други марки. Тоя каза така, оня иначе, ама колко от тези дето пишат мнения са карали и двете за да кажат истината по въпроса.

      Коментар


      • От: Да сменя ли Кия за Нива

        Не се сещам, какво толкова са проблемни хъбовете на Кията. Недоразумения са и вакуумните и инерционните.
        Следователно, биеш им дузпата и слагаш едни ръчни китайци за 200 лв и си решаваш окончателно проблема.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Да сменя ли Кия за Нива

          Няма въобще какво да се коментират хъбовете, като проблем.
          Преминаването от вакуумни към ръчни става за 30мин. с моткане!

          Коментар


          • От: Да сменя ли Кия за Нива

            Е , мен не ме кефи да слизам да ги включвам. Важното е че признахте че оригиналните не стават.
            А ръчни мога да си направя и сам , без да ръся 200 лв.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • От: Да сменя ли Кия за Нива

              Щото на Фронтерата стават, нали /оригиналните/
              Айде, нЕма нужда. Доматите с колците не ги ядем
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                Е , мен не ме кефи да слизам да ги включвам. Важното е че признахте че оригиналните не стават.
                А ръчни мога да си направя и сам , без да ръся 200 лв.
                Хъбове няма как да си направиш сам,колега!
                Можеш да преработиш вакуумните и да станат ръчни-(сравнително лесно).
                Ако,обаче този вариант ти е вършил работа,значи просто никога не си слагал подходящите по диаметър и шарка гуми...-на вакуумните карантиите вътре са слаби и не издържат с правилната гума.
                Но щом въобще се правят опити за сравнение на Нива с Кия,значи въобще този който ги прави не е стигал до места,където на едното му се пука кожуха на предния диф,а другото си минава безгрижно!
                Пак да напомня-не пиша наизуст,а от опит на конкретни места.

                И за да не си помислите,че единодушно защитавам КИА ще напиша и това,което не ми допада в нея:
                1.Мотора не държи на топлинни издевателства-(иска си всичко по охлаждането му да е безупречно).
                Иначе отива на боклука!
                2.Мотора,като въртящ момент е лошо изчислен и не е много подходящ за джип.Максималния върт.момент е много на високо.При обороти около 2-3000 няма никой.....
                3.Ужасни,като изчисления на пред.числа диференциали.Сложат ли се подходящите,като проходимост гуми съществуват места,където се усеща недостиг на тяга!
                За щастие поне,като здравина са прилични....-даже повече от здрави за класа.
                Има и други,но вече дребни неща,които няма смисъл да коментирам.
                Това са основните на които трябва да се обърне внимание!
                П.П.Пиша за бензинова 16 клапанова версия.
                С дизела нямам опит,но доколкото съм чувал от колеги нещата са аналогични...
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-03-18, 08:46.

                Коментар


                • От: Да сменя ли Кия за Нива

                  Вакуумни и инерционни за гората не стават и това се отнася не само за Кия.
                  Аз преработих моите вакуумни на ръчни, но е кекава работа и в крайна сметка ги смених.
                  Щом Кията издържа на издевателствата на Янко, излишно е да говорим.

                  Дизела е по-добре с въртящия момент в ниските. Останалото е така. Също смятам, че предавателните числа на скоростите, не са сметнати добре.
                  Последно редактирано от TigerHunter; 24-03-18, 08:39.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Да сменя ли Кия за Нива

                    Ако карате в гората хъбове не ви трябват.
                    Ако си возите гъза и просто искате по висока кошница се тая какви са.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Да сменя ли Кия за Нива

                      Докато стигнем до гората почти всяка седмица имаме от 30 до 100км.по асфалт.
                      После цял ден в гората и после отново 30 до 100км.по асфалт.
                      Района ни е такъв-гр.Ямбол.

                      Коментар


                      • От: Да сменя ли Кия за Нива

                        Тия дето живеят до гората обикновено са без регистрации и с блокажи Вежен.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Да сменя ли Кия за Нива

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Вакуумни и инерционни за гората не стават и това се отнася не само за Кия.
                          .
                          И защо така реши?
                          Дизеловата ми е вече над 200 ккм, с инерционни. Бензиновата над 110ккм с вакуумни. Така са си излезли от завода.
                          Поне 25% от пробега им е в гората.
                          п.с. не говоря за екстремен офроуд!!

                          Коментар


                          • От: Да сменя ли Кия за Нива

                            Първоначално публикуван от kolovoz1-(Янко Желязков) Преглед на мнение
                            Докато стигнем до гората почти всяка седмица имаме от 30 до 100км.по асфалт.
                            После цял ден в гората и после отново 30 до 100км.по асфалт.
                            Района ни е такъв-гр.Ямбол.
                            Е тва на снимката няма хъбове. От завода. И пак се кара по хасфалт
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Да сменя ли Кия за Нива

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              п.с. не говоря за екстремен офроуд!!
                              Именно
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: Да сменя ли Кия за Нива

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                И защо така реши? ...
                                Щото при офроуд каране (за такова не се брои каране по чакълирани пътища) всякакви автоматични хъбове се чупят като стой та гледай. Дали ще е на КИА, дали ще е на Хюндай или на Нисан - все тая.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X