Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Full Time или TOD за зимата ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Full Time или TOD за зимата ?

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    ...Въртеше и черите колела, хлъзгаше се като крава на лед.
    Тука май работата не е в системата а в гумите. Както и Тър Тей правилно отбеляза по-горе.

    Сред народа битува мнението че на жипките не им трябват гуми щото нали са 4х4 и потеглят винаги.

    Коментар


    • От: Full Time или TOD за зимата ?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Пътното поведение преди започване на хлъзгането е каквото е, но след това обикновено води до псуване, защото това е единствения начин да управляваш хлъзгането при отворен среден диференциал.
      Напълно опровергавам това твърдение за Диско 2

      На завои когато губи сцепление първо задния мост (презавиване) се отнема газта и с няколко корекции на волана си влиза в пътя.
      Т.е. се държи точно И само като автомобил със задно.

      На завои когато недозавива се подава газ и предницата те изтегля - автомобил с предно.

      Диско 2 фултайм с тракшън контрол.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • От: Full Time или TOD за зимата ?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Тука май работата не е в системата а в гумите. Както и Тър Тей правилно отбеляза по-горе.

        Сред народа битува мнението че на жипките не им трябват гуми щото нали са 4х4 и потеглят винаги.
        Язе, защо ли си избрах БГФ АТ?
        Тия дни се наложи да джиткам с кабриото от подписа. То си е с основно задно, ама с некакви незнайни гуми. Ами върти задницата като ку...ва.
        После покарах моята - ами няма нищо общо!
        Та днес поръчах малко Гудричи, че ги нямаха на склад.

        п.с. Падам си по ръчките, всЕкакви електроники в автомобила ме изнервят!
        Не обичам нЕкой индиец да ми кара колата!

        п.п.с. Ама до кога ли ще успея да се предпазя?

        Поздрави.

        п.п.п.с. Скорошен случай със Сиида. Няма палене след студа.
        Идват с компа - няма налягане в рейла.
        Диагноза - скапана помпа, ама коя: в резервоара или ГНПто? Компа не казва! Не ми се разправя премеждието изцяло, ама добре, че не запралихме стартера.
        В крайна сметка се оказа, че въпреки твърденията на доста майстори и сервизни програми, помпа в резервоара няма и се разчита на механичната над филтъра.
        Е, след смяната и - нещата се оправиха.
        Та толкоз от мен за компотите.

        Коментар


        • От: Full Time или TOD за зимата ?

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Напълно опровергавам това твърдение за Диско 2

          На завои когато губи сцепление първо задния мост (презавиване) се отнема газта и с няколко корекции на волана си влиза в пътя.
          Т.е. се държи точно И само като автомобил със задно.

          На завои когато недозавива се подава газ и предницата те изтегля - автомобил с предно.

          Диско 2 фултайм с тракшън контрол.
          Точно така се държи и Мл.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • От: Full Time или TOD за зимата ?

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Напълно опровергавам това твърдение за Диско 2

            На завои когато губи сцепление първо задния мост (презавиване) се отнема газта и с няколко корекции на волана си влиза в пътя.
            Т.е. се държи точно И само като автомобил със задно.

            На завои когато недозавива се подава газ и предницата те изтегля - автомобил с предно.

            Диско 2 фултайм с тракшън контрол.
            Я това го знам и с Диско се оправям. Въпросът е че се контролира по-сложно, трябва да знаеш и двете действия. И ако е на завой добре, а ако става дума за загуба на курсова устойчивост на относително прав снежен участък, определено предпочитам да съм със задно или предно.

            Я кажи как е устроен тракшъна на Диско 2 ?

            Коментар


            • От: Full Time или TOD за зимата ?

              Лелеее, винаги съм твърдял че хората които могат управляемо да пързалят фул тайм са известни поименно и карат във врц но явно има скрити таланти във форумЪТ
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Full Time или TOD за зимата ?

                Аз отказвам да карам във ВРЦ. Питай Росен.

                Впрочем аз всичките тия неща ги мога на сняг. Иначе стават твърде бързо, а аз съм доста флегматичен.

                Коментар


                • От: Full Time или TOD за зимата ?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Лелеее, винаги съм твърдял че хората които могат управляемо да пързалят фул тайм са известни поименно и карат във врц но явно има скрити таланти във форумЪТ
                  Gymkhana с какви дЕфрИнцЯли са прай?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Full Time или TOD за зимата ?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Аз реално знам всичко за което говоря. Не се постига лесно.
                    Е, не ти е лесно, ама виж каква хубава тема.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    А
                    Темата наистина е за пътно поведение, а не толкова за проходимост.

                    Full-time с отворени диференциали дава еднакъв въртящ момент на всички колела ВИНАГИ, независимо от пътните условия и дали някое от колелата буксува или не.
                    Така е, но мисълта ми беше, че се постига естествено.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Или съотношение на преден и заден мост определено от конструкцията на средния диференциал, но пак независимо от пътните условия и буксуването. Това дава склонност към отделяне на задния мост при завой (т.е. презавиване) и на предния мост при ускоряване/изкачване (тогава недозавива гадината). Работа изцяло на шофьора е да познае кой от двата ефекта ще се прояви в конкретния момент и кога единият ще се преобразува в другия в хода на завоя. Впечатления от Нива, Диско и Субару.
                    Нива и Диско са с отворени дифове, сега остава да уточниш и субаруто, да не се окаже on-demand.

                    И при ускорение и при изкачване, няма никакво недозавиване, а напротив. При подаване на газ има приятно леко презавиване.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Пътното поведение преди започване на хлъзгането е каквото е, но след това обикновено води до псуване, защото това е единствения начин да управляваш хлъзгането при отворен среден диференциал. При предно или задно даже посредствените шофьори рано или късно придобиват интуитивно правилни реакции. На фултайм това става рядко..
                    Е тука вече е интересно, но пък е забавно. Не ме е изненадвало никога, а само предразполага да му подадеш газ.

                    После ще напиша и за он-деманда.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: Full Time или TOD за зимата ?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Лелеее, винаги съм твърдял че хората които могат управляемо да пързалят фул тайм са известни поименно и карат във врц но явно има скрити таланти във форумЪТ
                      И кое му е трудното?Че вместо да връщаш газта и да натискаш спирачката и да се шашкаш правиш точно обратното - газ докато я изправиш.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • От: Full Time или TOD за зимата ?

                        Трудното е че повечето не обичат задното предаване и ги страх от него.Щото като даваш газ колата им тръгва на страни с гъза,а мен тъкмо обратното ме притеснява като давам газ и реша да завивам да ми повлича и изправя завоя предницата.
                        Гранда в това отношение много ме радва тъй като е с натегнато LSD и лесно тръгва на страни при подаване на газ,но и още по-лесно се изправя след това стига да решиш благодарение на въртящият момент предаван през вискомуфата и към предният мост.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Full Time или TOD за зимата ?

                          Палих ги днес и трите Кии без проблеми. -17 показваше термометъра. Добавки нямам никакви.

                          п.п.п.с. Скорошен случай със Сиида. Няма палене след студа.

                          Колко пъти да ти обяснявам и лъжата е изкуство.
                          Той си знае .

                          Коментар


                          • Full Time или TOD за зимата ?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                            Ондеманд с водещо предно се държи като предно, даже и когато муфата е с предварително сцепление. Освен когато с много газ (което го правиш нарочно) блокираш муфата ако тя подлежи изобщо на достатъчно блокиране, тогава тръгва настрани задният мост. Поведението му е възпроизводимо и лесно се свиква. Разпределението на въртящия момент зависи от пътната настилка и условията и е от 100% отпред до 100% отзад. Каквито и глупости да пише в рекламата.
                            Това силно ме озадачава. Как по-точно, ондеманд с предно основно може да предаде 100% на задния?


                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Контролирането на частично или пълно хлъзгане и при двата вида ондеманд е просто и се прави всеки път по един начин.
                            А как се справяш със страничното хлъзгане и недозавиването, кагато положението е такова, че трябва муфата да е заключена за да върви напред?
                            Последно редактирано от Jimi; 19-01-17, 21:00.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • От: Full Time или TOD за зимата ?

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              Палих ги днес и трите Кии без проблеми. -17 показваше термометъра. Добавки нямам никакви.

                              п.п.п.с. Скорошен случай със Сиида. Няма палене след студа.

                              Колко пъти да ти обяснявам и лъжата е изкуство.
                              Той си знае .
                              Колега май нещо сте сбъркал темата
                              Тука не говорим за Кия с парт тайм - там е ясно как се кара на сняг.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Full Time или TOD за зимата ?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Аз отказвам да карам във ВРЦ. Питай Росен.

                                Впрочем аз всичките тия неща ги мога на сняг. Иначе стават твърде бързо, а аз съм доста флегматичен.
                                Яска не карам във ВРЦ.
                                То Диското е голям камион и се кара доста внимателно щото пълниш гащите.
                                Особено по надолнище няма по добър от мен със скоростния лост на автомата

                                Да не пускам нова тема я разкажи кое е по добре за спиране с моторна спирачка задно, предно, фултайм или ТОД?
                                Кое е по добре за спиране ръчка или автомат на ръчен режим?
                                Чувам истории как разни дръти БМВ-та автомати със задно спирали на задна скорост само по баира надолу
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X