Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв лек автомобил/ван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какъв лек автомобил/ван

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Е значи втората кола е много дълга

    Мазда 5- само бензин, дизела си е с демпферен маховик и има специфики в грижата за мотора- редовно чистене на цедката в картера, смяна дифтунги на дюзи, че иначе скоропостижно заминават лагерите, не се знае брат италианец какво му е причинил преди това.
    В същата категория гледам е и Хонда ФРВ, здрави са, но мен лично ме дразнят високите обороти при над 120км/ч.
    Един познат си беше купил FR-V - каза, че обича да си пийва масълче и че е супер спъната. Не я търпя дълго

    Относно Маздата - търся точно бензин с възможност да се газифицира. Да разбирам, че бензина е с обикновен маховик? Знаеш ли дали гният като 3 и 6?

    п.п.
    Това с горенето на масло винаги го изтъквам като недостатък, понеже ме е страх предишния собственик да не е оставял колата без.
    Точно поради тази причина изключвам и Тойота Корола/Версо.
    РенеГАД
    VW Golf V Variant 1.9 TDI
    Honda HR-V 1.6i 4WD
    "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

    Коментар


    • #62
      От: Какъв лек автомобил/ван

      Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
      Един познат си беше купил FR-V - каза, че обича да си пийва масълче и че е супер спъната. Не я търпя дълго

      Относно Маздата - търся точно бензин с възможност да се газифицира. Да разбирам, че бензина е с обикновен маховик? Знаеш ли дали гният като 3 и 6?
      Е значи отпада Хондата, нещо и тия развалиха колите, какво пият всичките масло- не знам. Аз имах Акорд 1.8 vtec, не харчеше масло и не се чупеше, но 3000 об/120км/ч и харчеше 8 и нещо извънградско..не я търпях много.
      Маздата бензин си е с обикновен маховик, имам наблюдения да не гният колкото 6-ците, но все пак- гледай да не е австрийка..
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #63
        От: Какъв лек автомобил/ван

        Мазда 6.Миналата година купих за един приятел тукашна сглобка.Бензиновите са с японски мотори , а дизеловите след 2004 също.По тези ширини трудно може да се види гнило купе , като в Австрия напр.При добре настроен ГИ , с мотор 1.8 дава разход около 8л/100км.Разходи за закупуване , транспорт и монтаж на ГИ 3000 евро.
        пп Не се занимавам с търговия с коли.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #64
          От: Какъв лек автомобил/ван

          Тъп въпрос - кой паркетник може фабрично да носи 235/65R17 ? CR-V ?

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Мазда 6.Миналата година купих за един приятел тукашна сглобка.Бензиновите са с японски мотори , а дизеловите след 2004 също.По тези ширини трудно може да се види гнило купе , като в Австрия напр.При добре настроен ГИ , с мотор 1.8 дава разход около 8л/100км.Разходи за закупуване , транспорт и монтаж на ГИ 3000 евро.
          пп Не се занимавам с търговия с коли.
          Искам сам да си я видя колата, а холандия ми идва малко далече. Благодаря все пак за идеята.
          РенеГАД
          VW Golf V Variant 1.9 TDI
          Honda HR-V 1.6i 4WD
          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

          Коментар


          • #65
            От: Какъв лек автомобил/ван

            Белгия е .
            И не казвам , че не разбираш - просто ми е професия да намирам и отстранявам неизправности по автомобилите.Този в случая имА късмет , че се познаваме от предното хилядолетие.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #66
              Какъв лек автомобил/ван

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              ВЕрваме. Вземи посмали малко, особено ако и на петте оРела си навъртял по 180 000 км. "през годините", един живот не стига.
              14 години имах опели:
              1. Кадет С14NZ - 3 години около 30000 км и видя отблизо дърво
              2. Кадет GSI - 1.6 90 кс - 6 месеца и скочи през един голям бордур
              3. Астра 1.7D германския матор - карана 20000 км и 3 години но там трябват нерви за да се кара още се движи и детевозства след 2 смени на прагове
              4. Астра 1.6 16V - там карах 1 година но ми порасна семейството и взех следващата. 6000 км
              5. Вектра Х18ХЕ комби - 6 години и 180000 км взета от Германия на 160000 км. Там следващия след мен е ремонтил скоростна кутия и маховик. Построи ми къщата, носила е кубик нацепени сурови дърва и 4 чувала въглища
              Ходила е често на Близнаци на рибарската хижа - е па офроуд си е отвсякъде.
              Обичам я тази последната

              П.п
              Ако на някой му се струва завишени тези 180000 км пояснявам:
              Работя 6 месеца през годината и 6 почивам.
              Карам през почивката само ама не слизам.
              От там дето живея до Варна е 15 км. Средно 2-3 пъти дневно ( строеж на къща ) и ето 100-150 дневно ( с обикалянето )
              Всяка седмица се ходи поне 2-3 дена на почивка около 500-1000 км
              Ето ти на месец 5000 и на година 30000.
              Ходила е в повечето страни на Балканите по един път а Турция и Гърция по 2 пъти
              Последно редактирано от rosen_offroad; 29-08-16, 17:05.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #67
                От: Какъв лек автомобил/ван

                За Опелите имам смесени чувства...
                Астра С14NV... Вървеше добре, но имаше проблеми с двигателя... Карбуратора запуши някакъв технологичен отвор, като търсенето на проблема бе тежко и трудно (на празен ход гаснеше, и угасне ли - не можеш да я запалиш защото я давеше)... След това строши два пъти последователно разпределителен вал, а вала на С14NV не се намираше лесно (различаваше се от много разпространения вал на С14NZ) и струваше луди пари (май над 800лв).. Така, че на около 200х.км си замина колата както е строшена - купувача имаше здрава глава и смяташе да модифицира двигателя с моноинжекция вместо карбуратора...
                Астра С14NZ - още върви безпроблемно, вече около 300х.км... Но е умряла отвсякъде като мощност...
                Астра 1.6/16V - вървеше добре, но от 60х.км почна да си похапва масло ако я вкараш в обороти... Така похапвайки си масло смени собственика си на около 120х.км, който я кара без никакви други проблеми до около 200х.км, когато я тотализира в дърво...
                Зафири - първия модел първата бе тотализирана на около 80х.км без никакъв проблем и заменена с втората, която до 180х.км имаше само смяна на амортисьори, и си вървеше безпроблемно
                втория модел в момента го въртим и е на около 120х.км. - безпроблемно...
                Така, че не е толкова зле работата...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #68
                  От: Какъв лек автомобил/ван

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Белгия е [emoji2].
                  И не казвам , че не разбираш - просто ми е професия да намирам и отстранявам неизправности по автомобилите.Този в случая имА късмет , че се познаваме от предното хилядолетие.
                  Хаха, получавам двойка по география
                  Благодаря за предложението, ще го имам предвид.

                  п.п.
                  И да кажеш, че не разбирам, няма да сгрешиш
                  Последно редактирано от mokanina; 29-08-16, 20:44.
                  РенеГАД
                  VW Golf V Variant 1.9 TDI
                  Honda HR-V 1.6i 4WD
                  "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какъв лек автомобил/ван

                    Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                    И да кажеш, че не разбирам, няма да сгрешиш
                    И Гагич така мисли, РенеГАДе !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какъв лек автомобил/ван

                      Извън темата - карах Омега Б от 150000 до 400000 км. Само дребни проблеми. Беше на газ. Но беше старият двигател X20SE, 8 клапановия. Служебни Астра Ф имахме преди години, после колеги ги взеха за лично ползване. Всички преодоляха 300000 км, с дребни проблеми. Помня, че изгориха гарнитури на глава, заради обикновените газови уредби. Горяха масло (1-2 литра на 10000) и гниеха. Окачването им беше много здраво.
                      Честно казано не знам за какви Екотек 16 клапанови двигатели, които не удрят клапани се пише тук. Аз такива не съм виждал.

                      По темата - mokanina, не ти препоръчвам 2.2 опеловия двигател, защото имаха някакъв проблем с веригата и/или обтегача и двигателя става мусака. Отделно тази водна помпа на веригата винаги ме е дразнела. Иначе варианта който не е с директно впръскване се газифицира успешно. До голяма степен слабостта при потегляне (ако за това говориш) си е до недобра настройка, отколкото генерално от двигателя и газта. 1.8 122 е много хубав двигател, но малко немощен. 1.8 140 к.с. е с механични повдигачи и при каране на газ иска по-често проверка на хлабината. Проблемът е, че регулирането е решено както при VVT-i на Тойота, демек трябва да смениш целия повдигач, което си е доста по-скъпо от варианта с пулове или с кобилица с винт. Отделно, че трябва да свалиш разпределителните валове за тази иначе проста при други двигатели операция.
                      Последно редактирано от Двигателист; 29-08-16, 21:19.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какъв лек автомобил/ван

                        Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                        Извън темата - карах Омега Б от 150000 до 400000 км. Само дребни проблеми. Беше на газ. Но беше старият двигател X20SE, 8 клапановия. Служебни Астра Ф имахме преди години, после колеги ги взеха за лично ползване. Всички преодоляха 300000 км, с дребни проблеми. Помня, че изгориха гарнитури на глава, заради обикновените газови уредби. Горяха масло (1-2 литра на 10000) и гниеха. Окачването им беше много здраво.
                        Честно казано не знам за какви Екотек 16 клапанови двигатели, които не удрят клапани се пише тук. Аз такива не съм виждал.

                        По темата - mokanina, не ти препоръчвам 2.2 опеловия двигател, защото имаха някакъв проблем с веригата и/или обтегача и двигателя става мусака. Отделно тази водна помпа на веригата винаги ме е дразнела. Иначе варианта който не е с директно впръскване се газифицира успешно. До голяма степен слабостта при потегляне (ако за това говориш) си е до недобра настройка, отколкото генерално от двигателя и газта.
                        Да, колега, Омегата е куче
                        Направена е да е удобна за големи преходи и да държи на бой.

                        Проблема на 2.2 с късането на веригата идва от замърсено масло, но след март 2002-та година е отстранен проблема. Цитирам:

                        "2.2 16v petrol engine has been known to snap its timing chain due to the lubrication jet becoming blocked, possibly as a result of running on dirty oil due to extended oil change intervals. Vauxhall Z22SE 2.2 litre engine was modified from March 2002, engine number 11065400, to overcome the timing chain lubrication problem. The problem was caused by an undersized oil spray nozzle which got blocked, starving the timing chain of oil. If the timing chain problem has been subsequently rectified, a modified `bolt' is fitted, with `nicks' on the corners of the hexagon."


                        Това всъщност няма значение, понеже реших, че ако ще взимам вектра ц/ астра х, двигателят ще бъде 1.8(обикновен маховик и проблема със слабостта при потегляне се избягва). Само не знам дали Z18XE(125) или Z18XER(140) е по-подходящ за газификация.

                        п.п.
                        Хаха, май малко сме се разминали
                        Благодаря за инфото за двата 1,8 литрови двигатели!
                        Последно редактирано от mokanina; 29-08-16, 21:37.
                        РенеГАД
                        VW Golf V Variant 1.9 TDI
                        Honda HR-V 1.6i 4WD
                        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какъв лек автомобил/ван

                          Отзиви за Volvo V50 2.4i(170) и 1.8i(125)?
                          РенеГАД
                          VW Golf V Variant 1.9 TDI
                          Honda HR-V 1.6i 4WD
                          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какъв лек автомобил/ван

                            Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                            Отзиви за Volvo V50 2.4i(170) и 1.8i(125)?
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=200770

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какъв лек автомобил/ван

                              Гледам цитираната тема:

                              Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                              Скъпо, скъпо, колко да е скъпо... в сравнение с дачия е скъпо, да...
                              Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                              ...
                              След гранда всичко ми е евтино....вервай ми

                              и, май, още ренегати има ?!
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какъв лек автомобил/ван

                                Toyota avensis verso не става ли?
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X