Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

    Здравейте, колеги!
    Търси се автомобил-евридейка (или т.н. "бангия") за работна кола за каране в София. Няма да се използва за товарене и превоз но товари, освен само на шофьора си - 187см.-висок, 90кг.-тежък и симпатичен Месечен пробег - 600-1000км. Това е цената само за придобиване. Ако се намери нещо под тази горна граница, ще останат пари за регистрация, обслужване и гуми...

    Изисквания:
    1. Климатик/Климатроник;
    2. Ел. стъкла;
    3. Здрава;
    4. Проста, евтина за поддръжка и ремонтопригодна;
    5. Евтин размер гуменки или евтин алтернативен размер на фабричния такъв;
    6. Бензин/Газ, Бензин, Дизел, като предпочитание във низходящ ред, т.е. бензин/газ е фаворит.

    Фаворити: Ситроен Саксо, Пежо 206, Рено Клио.
    Гледат се и японски автомобили. Има добри автомобили с добри ДВГ-и, но там с ръждата е сложно и тегаво.
    Гледат се и италиански автомобили, но там е тъмна Индия.
    Немски автомобили не се гледат - с изключение на Поло, но някак си няма желание за ФВ. Ако има нещо читаво немско до тези пари, казвайте!

    Предлагайте, колеги, каквото се сетите. Ясно е, че за тези пари, ще се търси най-запазеният, но все пак ще е хубаво още в началото на търсенето да се избегнат лоши и неудачни варианти...

    Приятен уикенд на всички!

  • #2
    От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

    Опел вектра '95 с газ.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #3
      От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

      E такава Астра на газ от последната, май 1996-та година на производство. Няма гниене, с екотек мотора 1.4/90 к.с. тамън за градско возило.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opel-astra-stationcar-1994.jpg
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5710260
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

        Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
        Здравейте, колеги!
        Търси се автомобил-евридейка (или т.н. "бангия") за работна кола за каране в София. Няма да се използва за товарене и превоз но товари, освен само на шофьора си - 187см.-висок, 90кг.-тежък и симпатичен Месечен пробег - 600-1000км. Това е цената само за придобиване. Ако се намери нещо под тази горна граница, ще останат пари за регистрация, обслужване и гуми...

        Изисквания:
        1. Климатик/Климатроник;
        2. Ел. стъкла;
        3. Здрава;
        4. Проста, евтина за поддръжка и ремонтопригодна;
        5. Евтин размер гуменки или евтин алтернативен размер на фабричния такъв;
        6. Бензин/Газ, Бензин, Дизел, като предпочитание във низходящ ред, т.е. бензин/газ е фаворит.

        Фаворити: Ситроен Саксо, Пежо 206, Рено Клио.
        Гледат се и японски автомобили. Има добри автомобили с добри ДВГ-и, но там с ръждата е сложно и тегаво.
        Гледат се и италиански автомобили, но там е тъмна Индия.
        Немски автомобили не се гледат - с изключение на Поло, но някак си няма желание за ФВ. Ако има нещо читаво немско до тези пари, казвайте!

        Предлагайте, колеги, каквото се сетите. Ясно е, че за тези пари, ще се търси най-запазеният, но все пак ще е хубаво още в началото на търсенето да се избегнат лоши и неудачни варианти...

        Приятен уикенд на всички!
        От изброените на мен Клиото ми е най-удобно, а ролото просто го мразя и ми е супер неудобно. Пежо 206 в прилично здраве ще е най-скъпо от изброените. Бюджета при тези критерии е малко малък.
        Мога да предложа Маздата от подписа с работещ климатик, без ел. стъкла, здрава като бордюр, обслужена(преди 20К), с ГИ и 2 комплекта гуми - зимни и летни. Ръждата е тръгнала, но има поне 2-3 зими живот още преди да стане реален проблем. Много по-комфорта и удобна е от изброените във всяко едно отношение. Лятото гори под 7 газ в града, данъка е 13лв.. Проблема е, че е доста извън бюджета и не ми се продава(съответно не ми се сваля цената), не съм я пускал за продажба още.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

          Е то за бюджета ще е само бънгия, няма да е читава бънгия. С възможност за най-голям процент спазване на изискванията са италианските бънгии, отчасти без ръждата и здравината.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            От изброените на мен Клиото ми е най-удобно, а ролото просто го мразя и ми е супер неудобно. Пежо 206 в прилично здраве ще е най-скъпо от изброените. Бюджета при тези критерии е малко малък.
            Мога да предложа Маздата от подписа с работещ климатик, без ел. стъкла, здрава като бордюр, обслужена(преди 20К), с ГИ и 2 комплекта гуми - зимни и летни. Ръждата е тръгнала, но има поне 2-3 зими живот още преди да стане реален проблем. Много по-комфорта и удобна е от изброените във всяко едно отношение. Лятото гори под 7 газ в града, данъка е 13лв.. Проблема е, че е доста извън бюджета и не ми се продава(съответно не ми се сваля цената), не съм я пускал за продажба още.
            Благодаря, колега! Ние вкъщи сме с 323Ф вече 13 години и знам Мазда за какво иде реч, но за ръждата яко е тръгнала и сега за н-ти път ще правя задни вежди[emoji3]

            Коментар


            • #7
              От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

              Ще погледна Астрите и Вектрите. Те останали ли са читави от тях или всички вече са заминали към последния си път в маалата, като еволюционен скок от животински впряг към МПС[emoji6]
              Кои итал бангии се вписват в изискванията?[emoji3]

              Коментар


              • #8
                От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

                Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                Благодаря, колега! Ние вкъщи сме с 323Ф вече 13 години и знам Мазда за какво иде реч, но за ръждата яко е тръгнала и сега за н-ти път ще правя задни вежди[emoji3]
                Познато ми е. Беше без ръжди като я взех и след 3 зими вече започва да кафенее по прагове и вежди, до кърпене има доста време още. Влизай в някой от сайтовете за продажна, въвеждай критериите които искаш +града и взимай най-запазения регистриран(и с газ) който намериш. Като се ограничиш до 1-2 модела особено с малък бюджет или ще чакаш много докато намериш добра или ще си купиш скъп(за бюджета) таралясник.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #9
                  От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

                  За града имам една Микра бензинова, карам я няколко години и само бензин и масла и филтри.
                  Моята е 2006г и незнам как вървят като пари, ма съм много доволен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                    Познато ми е. Беше без ръжди като я взех и след 3 зими вече започва да кафенее по прагове и вежди, до кърпене има доста време още. Влизай в някой от сайтовете за продажна, въвеждай критериите които искаш +града и взимай най-запазения регистриран(и с газ) който намериш. Като се ограничиш до 1-2 модела особено с малък бюджет или ще чакаш много докато намериш добра или ще си купиш скъп(за бюджета) таралясник.
                    Съгласен съм, че това е начинът за търсене, но в един от сайтовете излизат 904 возила и ми се щеше ориентировъчно поне да се насоча към няколко марки/модели/двигатели/години...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

                      Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
                      За града имам една Микра бензинова, карам я няколко години и само бензин и масла и филтри.
                      Моята е 2006г и незнам как вървят като пари, ма съм много доволен.
                      От тези години са хубави, но вече са доста над бюджета, като това важи дори и за предните Микри преди твоята...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Опел вектра '95 с газ.
                        Това Вектра А ли е или В и с кой мотор да гледам? А Омега?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

                          Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                          ...
                          Кои итал бангии се вписват в изискванията?[emoji3]
                          Фиат - Браво/Брава, Темпра, Мареа.

                          П.П. Между другото имам познат, който си купува вече трети Ситроен ZX. По неговите думи напълно скаран с ръждата, пък и не съм го чувал да се оплаква от някакви скъпоструващи и неотстраними проблеми.
                          Последно редактирано от коко келеша; 08-04-16, 22:49.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Фиат - Браво/Брава, Темпра, Мареа.

                            П.П. Между другото имам познат, който си купува вече трети Ситроен ZX. По неговите думи напълно скаран с ръждата, пък и не съм го чувал да се оплаква от някакви скъпоструващи и неотстраними проблеми.
                            Хммм, ZX изглежда добре. Моля те да попиташ с кой мотор е за предпочитане, ако знае - 1.4, 1.6 или 1.8 и предполагам от последните години на модела?
                            Астрата, която си посочил F ли е или G?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Автомобил-евридейка за 1000-1500лв.???

                              Astra F. За Ситроена мисля, че беше някаква моноинжекция, но утре ще го питам за по-сигурно.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X