Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полуавтоматична скоростна кутия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Полуавтоматична скоростна кутия.

    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
    ......... на отворена врата, левият крак вътре в колата на педала
    Таа, тетака с роботизираните автоматици (и техниката за безопастност на работното място).
    На отворена врата след три секунди отива на N Та помислено е ама се случват и аварии понякога!

    Коментар


    • #32
      От: Полуавтоматична скоростна кутия.

      Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
      ,

      А колегата автор на темата пробва ли да я покараш? При всяка една смяна на предавките, колата забива муцуна все едно си натиснал РЯЗКО спирачка (колата просто спира да върви), ти целия се тласкаш напред, лаг 2 секунди, превключва следващата предавка и ти се местиш обратно назад.. МОРСКА БОЛЕСТ ще хванеш и много трудно се свиква с това - а изпреварването става рязко опасно!! Буквало по 2-3 секунди лаг между предавките, в които ти се местиш напред към стъклото и после се лашкаш назад като поеме следващата.
      Отделно C3-ките при всяка смяна нагоре или надолу из предавките се чува едно неприятно механично 'цък' сякаш нещо се откача някъде ...


      пълен потрес..
      Не, нямах възможност да я покарам ,да съм мръднал с все маневрите 100-тина метра но и това ми стига. Въртя по много километри на ден из София и ако автото не ми реагира така както аз искам-у лево, не е моето. Не скача ли като го сритам значи не е за в града а пък за зимата тук горе при нас с нещо като описаното от теб не ми се мисли. Да си ги карат там бабите и кифлите, аз не ща.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #33
        От: Полуавтоматична скоростна кутия.

        Е, доста критично се изказвате за тези кутии.... Все едно някой да каже 'щом не е Формула 1 - не става'.... Е да, ама другите искат да карат джипове И отново въпроса се върти в сферата дали крокодила е по-дълъг отколкото зелен
        Колега бе взел за съпругата си Корса с такава кутия (май бе около 2004г - корсата, не съпругата), след като друг колега доста време се мъчи с колата - постоянно имаше оплаквания - 'ама тя не палела, докато от сервиза не дойдат да изключат от скорост и да се разреши запалването' и т.н. и т.н.
        Корсичката безпроблемно подмина десетте години, и то активно шофиране... Без проблем.... И без някакви сериозни проблеми (май само веднъж имаше веднъж някаква умишлена простотия в колата, от рода да не пали или да не включва на скорост ако ти е изгоряла стоп лампа)...
        Преди няколко месеца колегата реши да поднови автопарка... Отново взе Корса - 2015 с роботизирана кутия, въпреки, че имаше и с обикновена хидравлична... Сигурно защото не е бил доволен от старата...
        Роботизираната също има своите предимства - например разхода и е направо смешен за в града - под 7л/100км бензин....
        Старата корсичка също не е бракувана - просто е подарена на дядото (доста млад все още), който да води внука на училище и за покупки из града...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Полуавтоматична скоростна кутия.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Идва чисто електрическото задвижване.
          Чистото задвижване на ток отдавна е измислено и достатъчно развито, обаче докато не изсъхнат кладенците на шейховете, няма да го бъде. Предполагам сте гледали документалния филм "Кой уби електрическия автомобил?"...

          Коментар


          • #35
            От: Полуавтоматична скоростна кутия.

            Първоначално публикуван от ivan_zahov Преглед на мнение
            Чистото задвижване на ток отдавна е измислено и достатъчно развито, обаче докато не изсъхнат кладенците на шейховете, няма да го бъде. Предполагам сте гледали документалния филм "Кой уби електрическия автомобил?"...
            И други филми в тоя дух сме гледали, ама така или иначе проблема е чисто технологичен и имаме още какво да бутаме в тая посока. Кола с пробег 300км и зареждане 1час просто не е приемливо решение, а на фона на цената си - съвсем.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Полуавтоматична скоростна кутия.

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ....Роботизираната също има своите предимства - например разхода и е направо смешен за в града - под 7л/100км бензин.......
              Ба си и предимството, някаква малолитражка да ми гори 7л. бензин.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #37
                От: Полуавтоматична скоростна кутия.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                И други филми в тоя дух сме гледали, ама така или иначе проблема е чисто технологичен и имаме още какво да бутаме в тая посока. Кола с пробег 300км и зареждане 1час просто не е приемливо решение, а на фона на цената си - съвсем.
                Ще стане, ще стане приемливо. Дали с пазарни цени, дали с акцизи, бензинът няма да поевтинява.

                Коментар


                • #38
                  От: Полуавтоматична скоростна кутия.

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  Ба си и предимството, някаква малолитражка да ми гори 7л. бензин.
                  Ти колко мислиш че горят в града?!!!
                  Кашкая на жена въпреки, че е 'ръчка', ми гори в подобен градски цикъл 13....
                  Малолитражката бе малко под 100к.с., което за нейното тегло си е ОК..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Полуавтоматична скоростна кутия.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...... а на фона на цената си - съвсем.
                    Мисля, че с масовото производство ще дойде и цената...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Полуавтоматична скоростна кутия.

                      Първоначално публикуван от ivan_zahov Преглед на мнение
                      Мисля, че с масовото производство ще дойде и цената...
                      А масовото производство ще дойде когато технологията и обслужващата я инфраструктура стане приемлива. В момента единствения смислен начин за бързо презареждане е смяна на банката с батерии със заредена такава. Пързото зареждане освен технологично (когато му дойде времето) е и предизвикателство на инфраструктурата - до всяка станция за зареждане трябва да отива сериозна електрическа мощност.

                      Няма какво да се лъжем - че ще стане, ще стане. Но има още сигурно десетилетие, преди сериозно да измести таратайките, дето търкаляме сега, а до тогава ще е предимно градски корпоративен начин за транспорт. Лично съм скептично настроен към случване на революции в тая посока, хич и да ги нямаше петролните шейхове. А тяхното така или иначе няма да пресъхне - транспорта е само част от консуматорите.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Полуавтоматична скоростна кутия.

                        Малко в страни от темата, ама някой знае ли какво е годишното потребление на горива за автомобили в България/Европа? Ако всичко мине на ток това гориво(вече като електрическа енергия) трябва да дойде от някъде. И цената му ще се вдигне...
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • #42
                          От: Полуавтоматична скоростна кутия.

                          Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                          Малко в страни от темата, ама някой знае ли какво е годишното потребление на горива за автомобили в България/Европа? Ако всичко мине на ток това гориво(вече като електрическа енергия) трябва да дойде от някъде. И цената му ще се вдигне...
                          Данните са публични. И което е най-хубавото: електрическите автомобили са по-ефективни. Което значи че може да се очаква известен спад на общото търсене на енергия.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Полуавтоматична скоростна кутия.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Данните са публични. И което е най-хубавото: електрическите автомобили са по-ефективни. Което значи че може да се очаква известен спад на общото търсене на енергия.
                            Общото може и да спадне, но имайки предвид големия процент ползвана в момента фосилна енергия, която трябва да премине към електрическа, това би променило сериозно натоварването на електрическата мрежа като цяло...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Полуавтоматична скоростна кутия.

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              това би променило сериозно натоварването на електрическата мрежа като цяло...
                              Без никакво съмнение.

                              Все още не е ясно батериите ли ще са основата на всичко или повечето енергия ще минава през обществена мрежа (контактна или безконтактна) по пътищата. В единия случай мрежата ще може да присъединява неограничено източници с произволни характеристики. В другия ще е по-сложно отколкото е сега с графика на потреблението.

                              Коментар


                              • #45
                                Здравейте! Ще ползвам темата и за моя проблем.
                                Renault Trafic 2.0 dci, 114, 2008г. роботизирана ск. кутия. Като включа на 1-ва или задна няма зацепване и потегляне без газ. Все едно е на N. Ако е на наклон бусчето - следва наклона. Трябва да подам малко газ за да зацепи и потегли. До сега започваше леко да потегля(пълзи) без газ, като пусна спирачката. Преди около 2 месеца пак ми се случи същото за 2-3 дни, но се самооправи. Съединител+лагерпомпа LUK е сменян миналата година -30000км.изминати с него. Дали са го сменили грамотно е друг въпрос. Диагностиката не показва грешки. Лампи не светят. Всичко друго е нормално и изправно. Моля за предположения!?
                                ПС Вчера отново ми смениха съединителя, но проблема не е решен и с новия. Явно проблема не е в съединителя (или си познава кой е оригинален и кой не ). Прави се всичко софтуерно след смяната. Грешки никакви. Работата на робота е нормална в другите режими. Под около 850оборота на двигателя съединителя остава незацепен. Тихите са около 700об.
                                Последно редактирано от kroum74; 31-10-19, 05:49.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X