Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нормална НИВА срещу нормално Г или Ж

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нормална НИВА срещу нормално Г или Ж

    Очаквам горещ коментар по темата,на финала ще ви пусна филмче.

  • #2
    А кой ще ги кара

    Коментар


    • #3
      давай направо филмчето след това ше слушаме горещи оправдания
      [img]http://www.danasoft.com/sig/tornadohorn.jpg[/img]

      Use the force young jedi ка'т затънеш в кал до ушите

      Коментар


      • #4
        Нормална НИВА срещу нормално Г или Ж

        Първоначално публикуван от fulda
        А кой ще ги кара
        FULDA,НИВАТА е карам аз,а Ж-тата колеги,но после аз карам и тези 2.450 кг. "трактори".Ти така и така ми падна обещал си ми да ми пуснеш снимки на НИВАТА ,която е правиш сега.Преди и след работа.Чакам ги за да реша дали да ви е пращам.

        Коментар


        • #5
          Нормална НИВА срещу нормално Г или Ж

          [quote="tornadohorn"]давай направо филмчето след това ше слушаме горещи оправдания [/quo
          Така не е интересно,нали трябва да има коментари.Пиши

          Коментар


          • #6
            Може би Нивата. От ловния ми опит: там където Нивите минават без проблеми, новите лъскави стандартни джипове на горското обикновенно закъсват. Е става дума за Паджеро, пък може и Г-то да не мине.

            Коментар


            • #7
              Re: Нормална НИВА срещу нормално Г или Ж

              Първоначално публикуван от inko
              Очаквам горещ коментар по темата,на финала ще ви пусна филмче.
              Инко,

              Според мен въпроса ти е непълен.. ) Трябва малко да конкретизираш..

              За траял ли говориш или за друго?

              Коментар


              • #8
                кой прави нива,да даде снимки
                а за филмчето качи го и ще има по интересни коментари
                "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                Коментар


                • #9
                  Веднъж на сняг и кал под него.Втори и трети път в гората на кал и на много голям наклон върху листа и малко кал тук там

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Нормална НИВА срещу нормално Г или Ж

                    Първоначално публикуван от inko
                    Първоначално публикуван от fulda
                    А кой ще ги кара
                    FULDA,НИВАТА е карам аз,а Ж-тата колеги,но после аз карам и тези 2.450 кг. "трактори".Ти така и така ми падна обещал си ми да ми пуснеш снимки на НИВАТА ,която е правиш сега.Преди и след работа.Чакам ги за да реша дали да ви е пращам.
                    За съжаление ми взеха апарата в най-важния момент , но успях да направя няколко сравнителни снимки .

                    Разлика в предни амортисьори :


                    В задни :




                    И задни пружини :


                    След това вече нямаше с какво да снимам

                    Коментар


                    • #11
                      "стандартен" включва ли гумите с които се продават?

                      Гей-ката със сигурност се продава с шосейни гуми... а Ниви има и така и така...

                      на слаб /мек/ терен по-лекия печели, но със сигурност има ситуации когато Г-то е по-добро...

                      270CDI /най-слабия мотор предлаган в момента/ дава 400Nm при 1800об/мин... Какво сравнение може да става...
                      Нивата минава, когато може да се засилиш с мръсна газ /щот не ти дреме за колата/ и да "преджапаш"
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Всяко сравнение, което има за цел да определи по-добрия автомобил, за да е смислено и коректно следва да има предварително дефинирани условия. В противен случай винаги мога да намеря с какво точно един трабант убива всяка G класа например Като илюстрация за думите си ще дам следния пример: товар с тегло 500 кг. следва да се пренесе от точка А до точка Б по сложен каменист терен. Кой от двата ще го направи според вас (Нива или Мерцедес Г)? Или обратното товар от 20 кг. следва да се пренесе от точка А до точка Б като терена е силно блатист с много кал - кой тогава е по-добрия(Нива или Мерцедес Г)?
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от VPetrov
                          ...винаги мога да намеря с какво точно един трабант убива всяка G класа например ...
                          много ясно с какво...
                          А. пълниш му багажничето с тротил и ще убие поне 2 бронирани Г-класи

                          Б. Трабанта се катери по тесен стръмен път, зад него е Г-класата, хората в Г-класата са си забравили противогазите
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от VPetrov
                            Всяко сравнение, което има за цел да определи по-добрия автомобил, за да е смислено и коректно следва да има предварително дефинирани условия. В противен случай винаги мога да намеря с какво точно един трабант убива всяка G класа например Като илюстрация за думите си ще дам следния пример: товар с тегло 500 кг. следва да се пренесе от точка А до точка Б по сложен каменист терен. Кой от двата ще го направи според вас (Нива или Мерцедес Г)? Или обратното товар от 20 кг. следва да се пренесе от точка А до точка Б като терена е силно блатист с много кал - кой тогава е по-добрия(Нива или Мерцедес Г)?
                            Г-н Петров,моите уважения,но условията са пуснати в 3.39 ч.Прочетете внимателно,но за вас по-точно .На снега тръгва да минава първо Г-то после Нивушката.В гората на голям наклон първо Н после Г ,защото ако първо мине Г -то след това никой не може да мине.Н е с BF GOODRICH ALL TERRAIN на 90 % 245/70/16 спускани там кадето трябва до 0.7 атм., а Г-то ......звъня на колегите ,но са извън обвхат.Чисто нов GOODEAR утре ще проверя модела и ще пиша.

                            Коментар


                            • #15
                              Сааамо НИВА!!!

                              Е как, разбира се НИВА-та!
                              Тя е най-добрата! Алфата и омегата на он и оф-роуда!

                              А тия буржоазни Г-класи! Пфу!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X