Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на сув или висок автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на сув или висок автомобил

    Нямам за цел да отказвам или навивам някого, а да дам много обективни факти, за да могат хората да преценят по-добре.
    Преди 30 мин. даже се сетих да ти обърна внимание и на още един модел - Дайхатцу Териос, но не последния, а този преди него - http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2419.html
    Купето не е никак голямо и местата са 3+1, но е супер за целите, за които искаш да го ползваш. Лично на мен много ми харесват тези модели. Като сметнеш, това си е Тойота отвсякъде и задвижването е РАВ4, но е по-малко и по-евтино. Разгледай ги и тях. Просвет имат достатъчен, а липсата на предни и задни надвеси, го прави доста проходимо в много ситуации.
    Dacia Duster 110 dCi 4WD

    Коментар


    • #32
      От: Избор на сув или висок автомобил

      "На последно място - Хонда сервизирана в Бултрако ще ти изяде главата." какво имаш предвид,навсякаде чета за абсолютно всички консумативи на хонда хрв са по ефтини от астра 1.8 2000 така че...

      Коментар


      • #33
        От: Избор на сув или висок автомобил

        krassi75 имаме общи въпроси и нужди сега го забелязвам. За първи път от месец насам намирам място където се разискват точно тези теми които ме интересуват. Пред другите машини които ти предложиха колегите аз давам моя глас за хонда црв ... гледам я от доста време и следя за лоши коментари по нейн адрес. Освен за 4х4 че е автоматично и се пуска когато си иска друго не прочетох. Но той и не е направен за тежък офроуд а найстина е така зглобен че да се ходи за риба и зимата да нямаш претеснения как ще отидеш на работа примерно. Аз търся това точно виждам че колегите казват са здрави и за разхода който дават са си доста добри имам БМВ 1.8i еми то си ми харчи газ колкото и црв-то ... притеснява ме единствено автоматичния 4х4 за потдръжката му и.... че там няма да е малка цифра ...

        Коментар


        • #34
          От: Избор на сув или висок автомобил

          Първоначално публикуван от h1x0r1 Преглед на мнение
          krassi75 имаме общи въпроси и нужди сега го забелязвам. За първи път от месец насам намирам място където се разискват точно тези теми които ме интересуват. Пред другите машини които ти предложиха колегите аз давам моя глас за хонда црв ... гледам я от доста време и следя за лоши коментари по нейн адрес. Освен за 4х4 че е автоматично и се пуска когато си иска друго не прочетох. Но той и не е направен за тежък офроуд а найстина е така зглобен че да се ходи за риба и зимата да нямаш претеснения как ще отидеш на работа примерно. Аз търся това точно виждам че колегите казват са здрави и за разхода който дават са си доста добри имам БМВ 1.8i еми то си ми харчи газ колкото и црв-то ... притеснява ме единствено автоматичния 4х4 за потдръжката му и.... че там няма да е малка цифра ...
          Ако искаш 4х4 ,на което поне малко да имаш доверие,то това,според мен,не е ЦРВ.Проблема е точно в това,че "автоматичния" 4х4,което вместо да помогне на водача,може да го подведе.Това на 100% важи за всички ситуации извън път с твърда настилка,а още повече на поотъпкан сняг или заледено.Ако някой държи да кара ЦРВ,добре е преди това ЛИЧНО да покара такова по ПЪТ,който предполага някаква загуба на стабилност,а най-добре по такъв със завои-по време на дъжд. Колата е достатъчно пъргава,за да подлъже към по-висока скорост,когато дойде завойчето обаче.....няма много общо с кола с предно задвижване,ама не е и със задно,а още по-малко 4х4!
          ЦРВ е механично добър лек автомобил,със сравнително добро поведение по пътища с твърда,стабила настилка.Системата "4х4" също е механично здрава(не се "поврежда" лесно,ако се ползва необходимата течност),ама принципа й на работа(действа/не действа),според мен най-точно се описва с "...тука има,тука нема...".
          Последно редактирано от hhris08; 13-07-12, 14:47.

          Коментар


          • #35
            От: Избор на сув или висок автомобил

            Имал съм Фюжън, много е дървен, ако това не ти пречи-двигатела е добър. Френски дизел, същия се слага на Ситроен С3, Мазда 2 (такъв ми е един от автомобилите вмомента) и Фиеста. Маздата е много по-удобна от всички, изработката е в пъти по-добра, макар че има детайли на Форд.
            Карам и Киа Спортидж, на мен ми е удобна, жена ми не я харесва. Подрусва малко, гори доста. Не става за градски автомобил-тежък волан.
            Като цяло съм за Хондата, просто са ми присърце. Знаеш, че си купуваш надежден автомобил.
            Общо взето не искам да те обърквам, просто ти казвам, че фюжъна не е много удобен. Върви и покарай, сам ще решиш
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • #36
              От: Избор на сув или висок автомобил

              Взех решение твърдо да е HONDA HR-V,и понеже имам приятел който носи коли от германия моля да споделите как е по добре от там на късмет или тук от автокъща или собственик,В Русе има ли оторизиран сервиз на HONDA или няма значение каде ще я обслужвам и не на последно място ако ако някой може да каже с какъв двигател ще е по добре- 105 или витек 124, 2 или 4 врати има ли разлика в товарния обсег и фейстлифта след 2002 където тапицерията не е в това синьото това го питам за да си напрявя сметка на бюджета защото за един екземпляр да речем 105 коня 2 врати преди 2002 може да се намери за под 7 к,а 124 коня с 4 врати и фестлифта скача над 8-9 бона поне в БГ.Благодаря на всички отзовали се в този невероятенфорум!

              Коментар


              • #37
                От: Избор на сув или висок автомобил

                Витек-а е познат на всички с няколко работи-много здрав, върви прилично, гори малко.
                Аз също внасям коли и мога да ти кажа как е най-добре. Щом имаш приятел, който се занимава с това-купувай от него. Ще видиш колата в начално състояние-реални километри, удряна ли е и изобщо цялостното й състояние. Ако отидеш на някой автокъща, положението е ясно. Колата е "напудрена", скрити са повечето драскотини, крият се километри и т.н. Не се чуди, щом е твой човек, взимай от него.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                08седем9010З60
                MAKE RALLY NOT WAR
                Confidence in Motion

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на сув или висок автомобил

                  Обслужването се заключава в използване на предписаните от производителя консумативи. А ако ще слагаш газ - по-честа проверка и регулиране на клапани. За обслужване не ти трябва официален, или оторозиран сервиз на Хонда.

                  Vtec-ът е за бойрейсъри, но това не пречи да си вземеш такава. Все пак повечето коне са си по-добре.

                  Двувратата е за 4-има човека (3+1), по-малък обем, става по-скоро за градска кола.
                  Четиривратата е 4+1 човека, малко е по-голяма, но според мен не достатъчно за риболовни (а и семейни - дете, багаж и т.н.) излети.

                  И пак повтарям, "Щом ще е гарга, да е рошава", т.е. гледай все пак да е 4х4 (работещо), не иска нищо друго освен качествено масло.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на сув или висок автомобил

                    Запазена Honda HRV не се намира лесно на пазара и струва обикновено доста, НО СИ СТРУВА ПАРИТЕ.
                    "Харвито" (както го нарекоха по-горе) не е повдигнат Сивик а е СУВ с всичките му кусури и преимущества, произтичащи от това. Ето някои от тях:
                    - снаряжено тегло ок. 200 кг по-тежка от Сивик
                    - по-твърдо окачване
                    - по-къси (и следователно по-мощни) предавки, добри са за града, за магистрала - не е съвсем пригодена
                    - доста висок просвет (много полезно, дори и в града, при паркиране и др.)
                    Много опростено и здраво направена кола, почти без екстри, има само най-необходимото, но каквото има - работи безотказно !

                    (Мога да дам и по-подробна характеристика, ако има интерес
                    __________________________________
                    Honda HRV 2x4 1600 сс 105 к.с.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на сув или висок автомобил

                      Да има интерес,например виждам,че твоята е 2x4 ,това е предполагам обикновенно предно предаване,или греша ако е така има ли смисъл при положение ,че няма да го карам оффроуд да давам 1000 лв и горница за 4x4 ,ако може дай по подробна характеристика както предлагаш,че информацията за модела е много кът.Благодаря.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на сув или висок автомобил

                        Ето още малко информация:

                        Honda HRV имам вече 4 год. и пробег от 110 х.км. до 150 х.км., за това време имам следните наблюдения:

                        Honda HRV са с 2 и 4 врати, с автоматични и ръчни скорости и с бенз.двигател 1.6 с мощност 105 к.с. и 124 к.с. VTEC. Възможни са всички комбинации от изброените модификации.

                        - Колата с 2 врати е точно 100 мм по-къса от тази с 4 врати и тези 10 см са при краката на пасажерите на задните седалки. Вариантът 2 врати е супер неудобен за спане на 1 човек в багажника (опитвал съм го - много е къс). Освен това при 2 врати страничната колонка е доста назад и коланите се опъват назад, което е малко дискомфортно.
                        - Колата 2х4 е перфектен избор за почти 90 % (99 %) от случаите на използване: по-малко тегло (липсва карданов вал и диференциал), по-нисък разход на гориво, по-малко ядове с поддръжката
                        - моторът 105 к.с. (нарича се W16D1) по мои наблюдения е перфектен, изключително спокоен и тих (когато карах колата за първи път все мислех, че загасва на светофарите - не се чува)

                        Разход: 6.5 до 9.5/100 км. Това не е много, като се имат пред вид следните особености:
                        - тегло снаряжено ок. 1320 кг (спомнете си старото правило от ерата на Москвичите - всеки 100 кг отгоре дават разход 1л/100)
                        - висок просвет, т.е. по-голямо въздушно съпротивление
                        - къси (и мощни скорости - типично за СУВ), при 100 км/ч 3200 об/мин, при това положение по хубава магистрала се кара с 100 - 115 км/ч максимум, иначе на мотора му се разтупква сърчицето.
                        - 4 калобранчета на гумите (монтирани от мен допълнително - иначе задното стъкло се цапа много), увеличават възд. съпротивление
                        - гуми размер "215" (с 2 номера по-широки от предписаните "195"), които съм сложил от естетически съображения, общо взето "ползата" от тях е по-голям разход и по-бързо разбиване на предницата.

                        HRV-то няма много екстри, но каквото има, си работи перфектно: климатик, ел.стъкла, ел.огледала (насочване и парково прибиране), ел.навеждане на къси светлини, часовник, кормило, педали и др.

                        За цялото посочено време не съм правил ремонти на нищо. На всеки 1-2 год ми се налага да "си припомня", къде беше въздушния филтър и къде се наливаше маслото.
                        __________________________________
                        Honda HRV 2x4 1600 сс 105 к.с.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на сув или висок автомобил

                          Май имаше въпрос, дали на всеки 40 000 км регулирам клапаните. Май не . . . . Ще отговора така, както пише в една книга от Дж.К.Джером:
                          - колелото преди похода трябва да се постегне, ти постегна ли го?
                          - не, много си е добре и няма да позволя някой да го "постяга" . .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X