Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за джип към новобранец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    За твоите нужди -
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...38021795988474

    има добър тест на топгеар на това с лендровър.
    не че препоръвам ТОЧНО този автомобил, за модела става дума.

    Коментар


    • #17
      Както казаха колегите - така се почва, но и така се стига до... извода, че си сбъркал с избора на първия джип Та хващай нещо за волана и почвай да се придвижваш с него. С навъртането на километрите ще почне да ти се прояснява ситуацията, освен ако не пътуваш само от април до октомври и то, когато не вали дъжд.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        Четете първия пост - ком няма да има. Или ако има ще е някъде по изключение.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Исках да кажа -кал няма да има, но автокоректора се е намесил.

      • #19
        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Четете първия пост - ком няма да има. Или ако има ще е някъде по изключение.
        Aa, не съм аз човекът, който ще агитира за купуване на Нисан Патрул за ходене до магазина Ама пък и не мога да асоциирам трима души и "повечко" багаж с разходка от 9 до 12
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #20
          От три години съм горд собственик на ФОРД Мавеик-2 ( 2,3 л., 150 к.с., 4х4 ) и ВОЛВО В 70 ( 2,4л, 200к.с. 4х4). Където съм поискал там съм отишъл. Ако имам ходене по Града ползвам ФОРД-а, че е по-къс. Газовият инжекцион намалява финансовата болка. В тубата има канал, в който една жена обикаля Америките с ФОРД Ескейп и няма проблеми.
          FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

          Коментар


          • #21
            А за Nissan X-trail (бензин) или Land Rover Freelander 1 (бензин) какво ще кажете, че сякаш има по-читави екземпляри в ценовия диапазон? На Land Rover-a обаче дават сравнително малък клиренс (185 мм).
            Има близо до мен и едно Mitsubishi Pajero pinin.

            Има ли нещо по-добро от горепосочените спрямо CR-V 2 за моите цели?
            Последно редактирано от deian_r; 08-06-22, 09:30.

            Коментар


            • #22
              Първоначално публикуван от deian_r Преглед на мнение
              А за Nissan X-trail (бензин) или Land Rover Freelander 1 (бензин) какво ще кажете, че сякаш има по-читави екземпляри в ценовия диапазон? На Land Rover-a обаче дават сравнително малък клиренс (185 мм).
              Има близо до мен и едно Mitsubishi Pajero pinin.

              Има ли нещо по-добро от горепосочените спрямо CR-V 2 за моите цели?
              Фрийлендър 1 и читав в едно изречение обикновено не се комбинират. Ако са му махнали навреме кардана е едно високо комби с предно задвижване. Ама обикновено не са го махнали навреме и са разбити разни неща.

              Другите стават и са сравними с црв-то - т.е. по-важно е да уцелиш екземпляр.

              Коментар


              • #23
                Паджерото Пинин не съвпада с изискването - трима души с порядъчно багаж. Колата е малка. За Ланд Ровер Ясен ти е писал конкретно.

                Коментар


                • #24
                  Момчета, пак съм аз. Като цяло гледам обявите и изчаквам да изпадне запазено CR-V 2. Не знам дали е най-правилният избор за мен, но така съм се навил. Става на газ, здрав мотор. Но все пак срещам и други опции и още обмислям.
                  За Пинин-а разбрах, наистина е малка колата. А и там газта на GDI четох, че е проблем.
                  Има добри Sorento 2005-2006 г., но са все дизел. А аз като цяло не искам дизел, търся бензин с възможност за газ. Надеджни ли са дизелите на Киа? И това Sorento не е ли по-скоро градски SUV - вижда ми се по-ниско от CR-V-то, и е доста по-тежко... Дали ще ми върши работа?
                  Също Suzuki Grand Vitara - там трета генерация пак ми се струва по-градска, сравнено с CRV-2. Макар, че има бавни. Не знам прав ли съм. И остава втора генерация.
                  Пак ще помоля за мнение по питанките ми Благодаря.

                  Коментар


                  • Dilyan Zagorchev
                    Dilyan Zagorchev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тогава си търси Соренто 3.3 бензин

                  • коко келеша
                    коко келеша коментира
                    Редактиране на коментар
                    Дизела на Соренто страда от лагери на балансиращи валове - превъртат, масло няма, блокаж и късане на верига. При ремонта се лекува с изхвърляне на валовете и затапване на маслените магистрали плюс още някои "груби", но животозапазващи операции

                • #25
                  Първоначално публикуван от deian_r Преглед на мнение
                  И това Sorento не е ли по-скоро градски SUV -
                  ​​​​
                  Градски SUV със 280мм. съединител!?!?!?

                  Коментар


                  • #26
                    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                    Градски SUV със 280мм. съединител!?!?!?
                    Па и с бавни
                    П.П. За простосмъртни, по-добрият бензин е 3.5 заради хидравличните повдигачи. При 3.3 се регулират клапани с чашки - сложно и скъпо, само в дилърския сервиз.

                    П.П.2. Чашките са 24 на брой
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • cecoa1
                      cecoa1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      И с вериги. А 3,5 е копие на Митсубиши.

                    • Dilyan Zagorchev
                      Dilyan Zagorchev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не беше ли обратното?

                    • коко келеша
                      коко келеша коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не, ако искаш да караш на газ с една грижа по-малко

                  • #27
                    Правилно си се насочил към CRV втора генерация.
                    За твойте цели при правилно подбран екземпляр няма да съжаляваш от покупката.
                    Това е приемлив компромис между комфорт, икономичност, проходимост и не на последно място надеждност.

                    Щом до сега Хонда Акорд ти е вършил работа CRV е твоята кола.
                    Вътрешно оформление, разположение и усещане ще са много подобни с досегашната ти кола и ще и свикнеш и наслаждаваш моментално.

                    Моите пет стотинки.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #28
                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                      ... Вътрешно оформление, разположение и усещане ще са много подобни ...
                      Не мога да се съглася с това. Екстериор, интериор, комфорт, пътно поведение - нямат нищо общо. Различен клас автомобили са.
                      Единственото общо нещо между CR-V и Accord е, че са Хонда, т.е. рентабилност.

                      Говоря не само за настоящите ми CR-V 2 и Accord 7. Имал съм и CR-V 1 и Accord 6. От 19г карам само Хонда - няколко Сивик, няколко CR-V, 2 Акорд и 1 Джаз.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #29
                        И аз сигурно отдавна щях да съм купил някоя Хонда ЦРВ ако бяха заложили възможност за принудително блокиране на 4Х4 задвижването, да речем като при Санта Фе или КИА Спортидж.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • cecoa1
                          cecoa1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          То няма нищо електрическо в системата на CR-V, ако беше само до бутон, вероятно и от завода щяха да го слагат.

                        • cnc82
                          cnc82 коментира
                          Редактиране на коментар
                          До 3-та генерация включително няма нищо електрическо в системата 4х4. От четвърта натам е само електрическо и електронно. Може и да бъркам, ама мисля, че е така.

                        • коко келеша
                          коко келеша коментира
                          Редактиране на коментар
                          Имам съсед от блока до нас, който всяка зима настъпва една и съща мотика с ЦРВ 1 - опитва се да качи един стръмен подход към двора на блока, преди да е почистен. Ми не става - щом забуксуват предните колела, колата започва да се свлича назад с въртящи се две-три колела, просто защото задното е включило милимунди след забуксуването на предното. За спорта, Черокито на 4х4 фултайм го качи с галене на педала за газ. Когато не е почистено, това баирче го минават само едно БМВ Х6 и РР Евок : И двете от последните години на производство с по 101 "помощника" )))))))) Ааа, и до скоро се подвизаваше там един ловджийски Нисан Патрул

                      • #30
                        Баща ми има х трейл 2004г. Двигателите са здрави, но не препоръчвам дизела. Доста голям багажник, добро поведение на асфалт, но естествено не е висок като истински джип и няма ходове на окачването като такъв. Големия плюс е че има принудително включване на задния мост с копче и 6 скорости, като първа става за драпане по черно.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X