Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туристически велосипед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Туристически велосипед

    Търся да си купя, колело/велосипед/. Изисквания: Здраво/ над 100 кила съм - моля, без бъзици, сериозен съм и на 'кантар"...да се откажа, удобно ;-)/ удобно,запазено,високо/ 185см съм/ туристическо - секънд ханд, може и дамско. Производство севрозападна Европа, ЮК, - струва ми се, че са по-здрави. Ще го ползвам за лежерни велоразходки из Морската градина на Бургас, без екстремни щуротии/ освен тази да карам колело,де ;-)/ Преди 20-тина години имах едно, купено ново, но "кашкавалено" - рамките май бяха от Тайван - сина ми го взе веднъж, и му го откраднаха, разбира се, но се чувствах добре, карайки почти редовно, и поправяйки редовно - какво ли не му се изкриви.... А аз го ударих на еденье и пиенье, а те ме удариха в краката, та и пеши разходки се наложи да ограничавам, а без движение не мога...Дали ще го купя от дюкян или от ръка, няма значение,търся инфо, но чрез и от форума, съм купувал читави неща, та затова питам тук. Мога да отделя максимум 150 лв. Може и на лични.
    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

  • #2
    150.00лв ми се чини твърде скромен бюджет.
    Иначе темата ми е интересна, защото съм с идентични параметри и ми се кара колело.
    Георги Тонев

    Коментар


    • #3
      Само да вметна ,че преноса с Еконт до София (300+км.) на подобен велосипед ни струваше 60лв.

      Коментар


      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Увеличиха ги от 2 години може би. Изчисляват пратката според размерите , а колелото е дълго .
        Ако се разглоби , може и да се мине по-тънко евентуално...

    • #4
      За 150 лева нещата граничат с невъзможното. Аз толкова дадох за моето преди 4-5 години (Английско), но от тогава няма нещо, дето да не му е сменено.
      В тоя бюджет-или много китайски, или западни гробища-по тях всичко за смяна. Второто нещо...оригинално старо английско колело въобще не ти препоръчвам, защото една стандартна част няма в него. Страшни пеерази са тия. Стандартни части влагат от 20-тина години. Преди това е мъка.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #5
        Ако изчакаш до май месец може да направим нещо, щото и за мен ще сглобявам дамска рамка, че ставите не позволяват обкрачване на мъжка.
        Все пак три години сглобвеах и ремонтирах велосипеди, имам идея от къде и какво. Почти ще влезем в бюджета за пенсионерско колело.
        Без Еконта де.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Ако изчакаш до май месец може да направим нещо, щото и за мен ще сглобявам дамска рамка, че ставите не позволяват обкрачване на мъжка.
          Все пак три години сглобвеах и ремонтирах велосипеди, имам идея от къде и какво. Почти ще влезем в бюджета за пенсионерско колело.
          Без Еконта де.
          Добра идея, а и хич не бързам - колело за кеф ще се кара от пролетта, но за сега събирам инфо, а и си хванал пенсионерския нюанс в питането ми - толкоз за скромен-нескромен бюджет. Гледам парвенюта с колела за хиляди из Морската в Бургас, явно 'отличници' някакви, оглеждащи се за овации като мажоретки, а и така наконтени...не съм от тях, маоист си падам, и предпочитам "котката да може да хваща мишки, независимо от цвета си ", а и бюджета мога да го вдигна до 200, но не повече. Благодаря на колегата, че ме предупреди за английските "потайности", а и за всичко добронамерени коментари. Разстоянията са проблем, тарифите на куриерите вече също станаха такива, та ще събирам инфо, белким излезе нещо.
          ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

          Коментар


          • #7
            Приятел беше донесъл някакви колела от Англия. Едното беше Пежо и доста прилично.
            Продаде го на друг наш приятел за 50 лв и той пък го постегна за още 100-тина лв.
            Та не е невъзможна задачата.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Приятел беше донесъл някакви колела от Англия. Едното беше Пежо и доста прилично.
              Продаде го на друг наш приятел за 50 лв и той пък го постегна за още 100-тина лв.
              Та не е невъзможна задачата.
              Нещо от сорта имам предвид, а и идеята на Майстор ми допада.
              ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

              Коментар


              • #9
                Ееее,Пежо правят страхотни велосипеди и държат цена по принцип.

                Коментар


                • cnc82
                  cnc82 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Така е, имах такова в чужбина. Страхотен велосипед беше !

              • #10
                https://offroad-bulgaria.com/forum/%...%D0%B5-%D0%B05

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100008.jpg
Прегледи:292
Размер:227.5 КБ
ID:6702512
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #11
                  В Бургас мога да препоръчам магазинчето на ъгъла на "Републиканска" и "Рилска". Човекът е много наясно и ще ти предложи смислени неща за бюджета, като ще може и да ги пробваш, което е си е важно.
                  "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                  Коментар


                  • #12
                    cnc82
                    Колега, твоят ник ми напомня моята младост, когато тренирах колоездене на колодрума в Бс, и един от най-уважаваните бегачи за тренировка, беше едно CNC-Special, правено по поръчка за един от най-известните бургаски колоездачи тогава с прозвище "Червения", и често имах честта да го карам - мечтание и полет...

                    prascho

                    Знам го дюкянчето и съм чувал добри неща за човека, не съм ходил още там, но ще мина тези дни. Благодаря.

                    trapper:

                    Колелото изглежда добре, но съм се спрял на туристически вариант и не бързам. Благодаря.


                    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                    Коментар


                    • #13
                      В Бургас няма много баири, с ограничен бюджет се огледай по мазите, битаците или вторичните суровини. Понякога изпадат почти не карани стари соц велосипеди. Мъжки/дамски Балкан на равно върви по-леко от съвременните, а и на тегло са на равно. А може и на Спринт да попаднеш.
                      Дядо ми го помня все на Украйната, с дълга тръба и плашка, тръгнал за някое село да оправя чешмите.

                      Коментар


                      • #14
                        За транспортиране има евтин вариант с влак плаща се 2 лв билет ня колело.Ако излезе по-евтино двупосочен билет +2лв отколкото еконта де.

                        Коментар


                        • #15
                          Като стана въпрос за соц, та се сетих имам едно такова, но дамско https://bazar.bg/obiava-29256048/vel...-m-26-kato-nov . Много малко карано, с контра и без предна спирачка. Има някакъв проблем в контрата, при силно или рязко натискане изтърва. Така си е от малко. Гумите са оригинални 30 годишни. Ако имаш интерес ще измислим добра цена, че само пречи.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X