Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

    След дълги тестове на Ленд Круисер и Дефендър ми се струва,че Дефендъра е по-проходим в пресечена местност,при стандартни модели (без тунинг).От гледна точка на алуминиевото купе и съответно неръждясващо Дефендъра е с преднина!Също и непретенциозния мотор!Ето какво ме кара да си купя Дефендър!Само ме интересува дали чупенето на касетата на междуосевия дифиринциал е единичен или често срещан проблем и дали е направено заводско решение след някоя година?Благодаря и веднага ще се похваля с "носорога" който ми предстои да си купя!

    Коментар


    • #47
      До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

      Касетата на междинния не се чупи, а се изхабяват подложните платини под сателитите и се получава луфт. В следствие на него има биене. Комплект за ребилд на кутията има за около 95 лири с всички лагери и гарнитури. Погледни ако искаш темата за моето Диско там направихем процедурата Поздрави
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #48
        До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

        Първоначално публикуван от pilota7222 Преглед на мнение
        След дълги тестове на Ленд Круисер и Дефендър ми се струва,че Дефендъра е по-проходим в пресечена местност,при стандартни модели (без тунинг).От гледна точка на алуминиевото купе и съответно неръждясващо Дефендъра е с преднина!Също и непретенциозния мотор!Ето какво ме кара да си купя Дефендър!Само ме интересува дали чупенето на касетата на междуосевия дифиринциал е единичен или често срещан проблем и дали е направено заводско решение след някоя година?..
        Всичко това звучи несериозно, съжалявам, че ще го кажа, но реално Руси го написа най-точно малко по-назад в тази тема. Избота между двата автомобила е изцяло емоционален.
        Успех с покупката!

        Коментар


        • #49
          До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Всичко това звучи несериозно, съжалявам, че ще го кажа, но реално Руси го написа най-точно малко по-назад в тази тема. Избота между двата автомобила е изцяло емоционален.
          Успех с покупката!
          Така си е-при избора на возило,и жена основна е емоцията...!
          И да добавя-ако някой си мисли,че алуминия не корозира много жестоко се лъже!И после възстановяването е доста по-трудно...
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #50
            До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            ..И да добавя-ако някой си мисли,че алуминия не корозира много жестоко се лъже!И после възстановяването е доста по-трудно...
            В случая само там, където се допира с метал. Не е нужно да се възстановява, цената на нов калник за Дифендър е колкото 2ра употреба за ТЛК...

            Коментар


            • #51
              До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

              Първоначално публикуван от pilota7222 Преглед на мнение
              След дълги тестове на Ленд Круисер и Дефендър ми се струва,че Дефендъра е по-проходим в пресечена местност,при стандартни модели (без тунинг).От гледна точка на алуминиевото купе и съответно неръждясващо Дефендъра е с преднина!Също и непретенциозния мотор!Ето какво ме кара да си купя Дефендър!Само ме интересува дали чупенето на касетата на междуосевия дифиринциал е единичен или често срещан проблем и дали е направено заводско решение след някоя година?Благодаря и веднага ще се похваля с "носорога" който ми предстои да си купя!
              Чупенето на междуосев диференциал изобщо е рядък проблем и нетипичен. Колегите по горе са имали в предвид касетите на предния и задния диференциали, но и там бушонът са капачките и полуоските, а не касетите.
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • #52
                До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                Предимство има Дефендера с цените на частите. Имам едно приятелче със седемдесета серия на Тойота и разликата е, че неговия джип се чупи много по-рядко от моя /караме предимно разходкаджийски/. От друга страна не бих си дал Дефендера за никой друг джип. Избора е изключително и само субективен

                Коментар


                • #53
                  До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                  Първоначално публикуван от pilota7222 Преглед на мнение
                  След дълги тестове на Ленд Круисер и Дефендър ми се струва,че Дефендъра е по-проходим в пресечена местност,при стандартни модели (без тунинг).От гледна точка на алуминиевото купе и съответно неръждясващо Дефендъра е с преднина!Също и непретенциозния мотор!Ето какво ме кара да си купя Дефендър!Само ме интересува дали чупенето на касетата на междуосевия дифиринциал е единичен или често срещан проблем и дали е направено заводско решение след някоя година?Благодаря и веднага ще се похваля с "носорога" който ми предстои да си купя!
                  Ееее така ако си избираш жена евала,откога е това чудене тия мъки

                  Коментар


                  • #54
                    До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                    Само се чудя кога немците ще се противопоставят на Ленд Круисер-а и другите "японци",но явно приоритетите са им други.
                    Последно редактирано от bg2001; 04-01-10, 21:36.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                      Първоначално публикуван от bg2001 Преглед на мнение
                      Само се чудя кога немците ще се противопоставят Ленд Круисер-а и другите "японци",но явно приоритетите са им други.
                      Никога.....Защото имат G,защо да предизвикваш по слабия

                      Коментар


                      • #56
                        До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                        Първоначално публикуван от em4eto_9180 Преглед на мнение
                        ...защото имат G...
                        Дето е с тегло на Краз.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                          Лично познавам трима за които Гегата беше нещото невероятно.....в момента двамата карат Тойота, а единия Мицубиши, и вече не говорят така за Гегата.
                          По темата: И двата Ланд-а си имат своите плюсове и минуси дискутирани многократно, аз лично предпочитам ТЛК най-вече заради ергономията.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Лично познавам трима за които Гегата беше нещото невероятно.....в момента двамата карат Тойота,

                            И аз познавам един. А иначе и мен Г-то ме кефи.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                              Офф: Далеч съм от мисълта, че е лоша. Даже съм на път да си взема една, ако все пак реши да я продаде един познат. Просто не е космически кораб. Прекалено я хвалят според мен.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                                Първоначално публикуван от pilota7222 Преглед на мнение
                                Че по едно време се бях нагледал и на Мерцедес 300ГД 5 цилиндровия!Но и там ще падне мъка с тези 88 коня.Все пак си оставам заклет фен на ТОЙОТА.
                                А тогава защо питаш?
                                Типично за английската клубна принадлежност... Вигите говорят с торите пред кралицата - добрия тон е важен. Ами "Кемъл тропи"? Ей, и само оригинални части от Англия на 1/3 от цената на всички останали... Не можеш да изневериш на LR! Never! "God Save the Queen", (alternatively "God Save the King")
                                Не е спам, а просто Vice Regal Salute
                                Последно редактирано от ivied; 07-01-10, 03:08.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X