Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

    109 кс (някъде го пишат 107кс)
    Предимство на 200 тди е, че е всеядно животно и неубиваемо.
    Отновно полуоските аз все още не съм късал, но за цената на стандартна полуоска Тарга е писал по-горе. Относно усилените полуоски май няма известен случай на счупена такава.
    Дифендъра си е фенска история, ако не те кефи просто не го купувай. Тойотата вътре е като лека кола...
    Мда, не знам дали спомена някой, но частите за Дифендър освен, че са евтини се продават и поотделно - например ако са ти изгорели уплътненията или направляващите на отваряемите стъкла можеш да си купиш само тях - не е задъжително да купуваш оборудвана врата. За разлика от останалите машини Дифендъра е с почти изцяло алуминиево купе - метални са само преградата между купето и двигателя и носещите рамки на вратите. За офроуд, като предимство ще посоча и удобния начин по който измих натрупаната кал в краката си - просто го качих леко наклонен откъм моята страна и лиснах една кофа с вода. По същия начин се мие и кучкарника (отделението отзад - багажника).
    Недостатък на Дифендъра - неговата височина и наклонения покрив - като не внимавам в гората на тесни места опира в дърветата. Колегата Крис от Момин Сбор е решил въпроса кардинално - махнал е покрива и опъва мек покрив върху ролкейджа.
    И още нещо - гумите 9х16 (по височина излизат 34") с два инча лифт малко опират в меките пластмасови вежди и трябва да се подрежат (веждите - не калниците).
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #32
      До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

      Относно мотора - моя е с голям интеркулер (скъп - момчето в моргата ми продаде от "скъпите" кулъри - цели 80 лв ), пусната е повечко нафта от помпата и имам бустконтролер(страшно чудо на техниката - представлява едно кранче - ако си купиш Дифендър ще те светна - за 29 лв). Доработката на главата вече е друга бира и крайния резултат и цената зависи от майстора. И последно - широка, изправена и скъсена генерация - нито особено трудно, нито особено скъпо.
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #33
        До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
        И още нещо - гумите 9х16 (по височина излизат 34") с два инча лифт малко опират в меките пластмасови вежди и трябва да се подрежат (веждите - не калниците).
        34" на Дефендър? С 2" лифт? И не опират?
        Искам да го видя!

        Коментар


        • #34
          До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

          Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
          34" на Дефендър? С 2" лифт? И не опират?
          Искам да го видя!
          Опират малко - нали това съм писал и затова трябва да се подрежат малко веждите.
          Относно виждането разгледай последните разходки тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=52975
          При желание - заповядай на някоя от нашите разходки - каня те от сърце! Тъкмо ще има от кого да научим нещо!
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • #35
            До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

            Айде,бе Пилоте-още ли се чудиш...?
            Май още не си наясно какво точно,и защо търсиш...?Мощността е хубаво нещо,но не е всичко.
            Пък аз с мойто магаре с 2-ЛТ мотор навъртях вече само по шосета и магистрали 11000км.!Със 100-105км./ч!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #36
              До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

              С 200тди как ги късате тия полуоси?Аз повече бих се притеснявал за касетите на диференциалите.
              А интериора на 70тките от преди колко години е?Има няма 30....Арматурното табло ако си го направи човек сам няма да е по-лошо.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #37
                До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                Айде,бе Пилоте-още ли се чудиш...?
                Май още не си наясно какво точно,и защо търсиш...?Мощността е хубаво нещо,но не е всичко.
                Пък аз с мойто магаре с 2-ЛТ мотор навъртях вече само по шосета и магистрали 11000км.!Със 100-105км./ч!
                Нищо лично, ама къде и да отворя подфорума на Тойота, се някакви проблеми и проблемчета с твойта Тойота.
                Другата крайност са постоянни хвалби. Това пък с 11000 км. по шосета и магистрали и то с 100-105 км/ч. вече е върха.

                Коментар


                • #38
                  До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  С 200тди как ги късате тия полуоси?Аз повече бих се притеснявал за касетите на диференциалите.
                  А интериора на 70тките от преди колко години е?Има няма 30....Арматурното табло ако си го направи човек сам няма да е по-лошо.
                  Е, то си е до майсторлък! Слави успя да скъса полуоска с ТД, както и съсипа автоматика с Дифендъра който е по-лек от вашия Рейндж. АМа както казах то си е до майсторлък. Я му дайте една тойота да видите за колко време ще и разкаже играта... Ако имате излишна, мога и аз да опитам!
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • #39
                    До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                    Е, то си е до майсторлък! Слави успя да скъса полуоска с ТД, както и съсипа автоматика с Дифендъра който е по-лек от вашия Рейндж. АМа както казах то си е до майсторлък. Я му дайте една тойота да видите за колко време ще и разкаже играта... Ако имате излишна, мога и аз да опитам!
                    Точно за здравина мога доста да поспоря, дифендъра има много силни страни но здравината не е от тях. Това важи за сравнението му с 70ка.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                      И аз като Фулдата не искам да се заяждам, ама слуховете, че Тойотите не се развалят са силно преувеличени.Както и слуховете за тяхната проходимост.
                      Но Яро е прав , че 70 серия е по- кола от Дифендъра.

                      Избора тук не може да е базиран на технически аргументи.Избира се с сърце.

                      За да съм честен докрай, ще кажа, че съм имал и двата автомобила, но Дифендъра го продадох...

                      За каране -Тойотата.За офроуд-Дифендъра.

                      Яворе Дифендъра е по-здрав е отколкото предполагаш!!!
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #41
                        До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                        Мойто мнение е да скочиш с главата напред в бурното море/офф роуда/ хвощаш един от двата модела на които си се спрял.Пък квото дойде
                        В крайна сметка 100% гаранция няма Това е все едно да си зададеш въпроса дали утре ще си жив
                        Ако питаш мен твърдо за ТойотаУспех с избора

                        Коментар


                        • #42
                          До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Яворе Дифендъра е по-здрав е отколкото предполагаш!!!
                          Аз не казвам че не е здрав, напротив дифендъра е един от фаворитите ми. Казвам че 70ката е по-здрава от него и мостовете и карданите и са направени от по-големи "железа" Това няма как да го отречеш.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                            По-големи "железа" не значи по-здрави.Мост на тойота съм кривил.На ланд ровър не съм.
                            А верно изглежда нефелен спрямо на тойотата...Има какво да се желае от тойотата в това отношение.

                            Добре е да се отбележи, че и двата автомобила при нормална експлоатация са почти неубиваеми....

                            Малко са идиотите като нас, които трошат с такава упоритост.Ти например с в топ 3 на трошачите.За мен си престъпник!
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #44
                              До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              По-големи "железа" не значи по-здрави.Мост на тойота съм кривил.На ланд ровър не съм.
                              А верно изглежда нефелен спрямо на тойотата...Има какво да се желае от тойотата в това отношение.

                              Добре е да се отбележи, че и двата автомобила при нормална експлоатация са почти неубиваеми....

                              Малко са идиотите като нас, които трошат с такава упоритост.Ти например с в топ 3 на трошачите.За мен си престъпник!
                              Не си кривил щото роувъра не може да се засили колкото тоуотата

                              За другото съм напълно съгласен и двата автомобила са не убиваеми и е безсмислено да се обсъжда кой е по-здрав особено за "нормална" употреба.

                              А това за топ 3 ОК ама и ти май си в тази класация

                              Коментар


                              • #45
                                До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                                Аз не казвам че не е здрав, напротив дифендъра е един от фаворитите ми. Казвам че 70ката е по-здрава от него и мостовете и карданите и са направени от по-големи "железа" Това няма как да го отречеш.
                                Ресьорната 70-тка може би да, но пружинната в никакъв случай не е с повече желязо в моста от Дифендъра, дори напротив. И за разлика от втория, който страда от касети, което се лекува окончателно с ARB, Тойотата така и няма популярно и финансово смислено решение за корона и пиньон, освен тотално преправяне с други такива.

                                Руси е много прав, и двата автомобила се купуват със сърце. Темата иначе е безкрайна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X