Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Помощ при избор ....

    Здравейте
    И аз сам новак и аз доста неща прочетох доста понаучих а и разбрах че това което сам знаел до сега за 4х4 - просто Джипка.Та ще взема
    някаква че и аз сабрах доста мерак.
    за сега сам хвърлил око на едно Терано 2 2,4 1996г.

    Коментар


    • #17
      До: Помощ при избор ....

      Първоначално публикуван от habana Преглед на мнение
      за сега сам хвърлил око на едно Терано 2 2,4 1996г.
      Здравей,колега
      Ти си по добре от мен защото вече си решил какъв джип да вземеш докато аз все още съм на кръстопът.Опел фронтера или jeep grand cherokee.Надявам се колегите от форума които са "врели и кипели" да ни ориентират правилно
      Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

      Коментар


      • #18
        До: Помощ при избор ....

        Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
        ......Реших и аз да си купя джип.И след доста четене и преосмисляне се спрях на Опел Фронтера дълга база 2.2 дизел и Jeep Grand Cherokee 3.1......
        При такава дилема, просто прочети в подразделите Опел и Джийп за проблемите при двата автомобила..... Не е необходимо да си експерт, за да разбереш какво НЕ трябва да купуваш:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=72485
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=40736
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=30191
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=41156
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=16330
        И това е само от първа страница....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          До: Помощ при избор ....

          Колега КUZDOV
          Благодаря за полезната информация.Определено ще се насоча към Фронтера ДБ пък каквото стане,само не знам дали 115к.с или 125к.с (ако има такъв мотор но мисля че има) е по добрият избор
          Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

          Коментар


          • #20
            До: Помощ при избор ....

            Не се насочвай към нищо, колега. Попрочети още и отиди на една две разходки. Ако избързаш сега, после дълго ще се псуваш.
            Зима иде

            Коментар


            • #21
              До: Помощ при избор ....

              Прав си колега huko и то много.Ама пусти мерак.Нали знаеш че като ти влезе мухата в главата -няма излизане.Но наистина е по добре да се "поогледам" още малко и тогава, а не да скоча в някоя барака и после да си троша главата.М/у другото ако имаш някакви идеи за други марки които да отговарят на моите изисквания бих се радвал да ги споделиш
              Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

              Коментар


              • #22
                До: Помощ при избор ....

                Работата е там, че още нямаш изисквания. Машините за преодоляване на тежки препятствия, бързо каране по черни пътища и експедиционните са мнооооого различни.

                Всяка марка и модел си има преимуществата и недостатъците, и само ти можеш да решиш коя най- много ще ти подхожда. За да стане това, обаче, трябва да натрупаш повече собствени впечатления, а не да се водиш по всеки, който си хвали неговото гардже.

                Иначе така като ти чета изискванията, си за нещо дълга база с фултайм, примерно Паджеро, ТЛК 80...
                Зима иде

                Коментар


                • #23
                  До: Помощ при избор ....

                  Ми така си е. Аз не казвам непременно да си купи Фронтера. Просто го съветвам да не се подмами от шаренийки и гъзарийки и после да си има недвижима собственост за 15 К ....
                  Както и не съм много съгласен, че на разходка може да се придобие най-вярна представа за качествата на един джип. Щото всички знаем, че най-проходими са най-прежалените джипове, без особено значение на марката и модела .....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    До: Помощ при избор ....

                    Kолега huko,
                    Разбира се че всяка марка си има + и -.А аз в момента съм все още на етап "проучване".А и нали затова има такива като вас "знаещи и можещи"(и слава богу че ви има) да дават съвети и напътствия на такива "незнаещи" като мене.И благодара за съвета.До сега не бях се замислял за Паджеро или ТЛК
                    Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                    Коментар


                    • #25
                      До: Помощ при избор ....

                      [QUOTE=kuzdov;892702]Ми така си е. Аз не казвам непременно да си купи Фронтера. Просто го съветвам да не се подмами от шаренийки и гъзарийки и после да си има недвижима собственост за 15 К ....

                      Колега kuzdov
                      Kакто винаги си прав.Само че си мисля че малко ми е минало времето за такива неща( на 41 години съм).На тази възраст човек започва да се замисля за сигурността,и си мисля и комфорта.А мое мнение е че един джип(каквато и ще да е марка) е малко по сиурен от лек автомобил.След това идват на дневен ред подръжка,разход на гориво и т.н.Затова съм се ориентирал към Фронтерата.Поне така мисля аз
                      Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                      Коментар


                      • #26
                        До: Помощ при избор ....

                        Има няколко в "Купувам-продавам". Мисля, че никой няма да ти откаже тест-драив. Пробвай и някоя друга марка ако те влече и сравни. В края на краищата, най-важното е да ти допада и да ти върши работа.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          До: Помощ при избор ....

                          Колегаkuzdov
                          Kакто казах преди малко за сега съм на етап проучване а и има една друга малка подробност-не съм в България в момента.И единствения ми източник за информация за момента е(имам предвид цени) е mobile.bg.Така че за сега нямам тази възможност да тествам различни марки и модели,но след Нова година се надявам живот и здраве и това да стане и тогава дано да има конкретен резултат.И да се похваля разбира се а защо не и да почерпя
                          Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X