Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор ....

    Здравейте колеги.Нов съм във форума така че ако нещо не е в ред,моля да бъда извинен. Преди няколко дни бях в един сервиз кадето се занимават с офроуд джипки и това беше капака ,запалих се ептен.Попрочетох тук-там,наи вече за Витарите (казаха ми че това било наи евтиния варянт за офроуд ) и кои какво е направил с неговата и започнах да се чудя какво да избера: разбрах че къса база е по добре,но
    Витара или Паджеро ??? или нещо за такива пари и такава подражка
    Бензин или Дизел ???
    Ще я ползвам само за офроуд разходки,ако ме приемете разбира се (за града си имам Рав 4)
    Благодаря ви предварително.

  • #2
    До: Помощ при избор ....

    Какъв бюджет си заделил?
    Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
    0895445845

    Коментар


    • #3
      До: Помощ при избор ....

      Ами колкото за 1 от двете

      Коментар


      • #4
        До: Помощ при избор ....

        Колега, зависи какво разбираш под "оффроуд". За подготовка на който и да е джип ще ти трябват поне 2-3 хиляди и то с известни ограничения. Затова, ако ти трябва нещо, което да си трошиш на воля и да не ходиш гладен и гол след ремонта, виж как са цените на частите и наличността им, било нови или 2-ра ръка. И не се самозаблуждавай, че ще караш внимателно и нищо няма да счупиш. Всяко излизане от пътя взема "жертва".....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          До: Помощ при избор ....

          Витара - "тунинга" за офроуд като начало ти е около 500 лв - най-евтиното, но за тези пари аз бих зи взел една тойота 70-ка без да и правя какъвто и да е тунинг няма да се представя по-зле, а и издържа мнооого. Освен това си е тойота .... Ако искаш да трошиш здраво, най-добре е саморай. Щом ще го караш само офроуд, това е едно от наи- ... варианти - късо, тясно (провира се навсякъде), леко (не потъва там, където другите се окопават безвъзвратно), евтина поддръжка (може би най-евтината от всички 4х4), харчи сравнително малко, но пък друса колкото си искаш, че и доста повече, а за багаж - събира мнкрите чорапи и резервните дрехи на "водача" .
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #6
            До: Помощ при избор ....

            Колега, колкото и да ти е преляла чашата, остави си малко време да натрупаш повече информация.
            Като цяло няма ЕДНО мнение кое е най- доброто возило, но си дай шанс да решиш кое ще е най- доброто за теб.
            Като начало прочети това и не се спирай да задаваш въпроси
            Зима иде

            Коментар


            • #7
              До: Помощ при избор ....

              Мерси за съветите. Колега Huko,благодаря ти но нещо не мога да отворя линка които си ми дал,не ми дава достъп. За сега нещо наи ме влече към витара,може би защото и наи много по прочетох за нея,а и маи лифта който е направи си сам (имам предвид като този които е дал Славин) ми се вижда по евтин и лесно испълним като за на4инаещ . Лошото е че нямам нито 1 познат с които да отида на 1 такава офроуд разходка,та да видя нещата от вътре както се казва.
              Благодаря ви и поздрави.

              Коментар


              • #8
                До: Помощ при избор ....

                Следи раздел Разходки и се присъедини към някоя. Възможно е още да нямаш права за някои неща, но с времето ще можеш да четеш всичко.
                За Витарата - цената й е голям плюс, но има големи минуси. Колкото повече четеш за дадена марка и модел - толкова повече ще те влече натам.
                Пробвай дали можеш да отвориш този линк.
                Зима иде

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ при избор ....

                  Ok.ама как да се присъединя като нямам подготвена кола за целта?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ при избор ....

                    Все на някой ще му се намери едно място за теб.
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ при избор ....

                      Ами какво да кажа,освен едно голямо благодаря.Ще чакам с нетарпение някоя скорошна разходка. (ако има скоро свирнете)

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ при избор ....

                        здравейте и от мен
                        И аз съм нов във форума и от няколко дни прекарвам доста време в него за четене.Наистина тук има много полезна информация и искам да благодаря на всички които споделят знания и опит тук.Та на въпроса:
                        Реших и аз да си купя джип.И след доста четене и преосмисляне се спрях на Опел Фронтера дълга база 2.2 дизел и Jeep Grand Cherokee 3.1.Няма да ги ползвам за офроуд най много да отидем на излет в планината със семейството.Що се отнася до сумата която съм готов да дам то тя е около 7000 евро.Вече прочетох че при гранда има проблем със прегряването но мисля че това става само при по тежък офроад (е и при некадърна подръжка разбира се).А как стоят нещата при опела,кои са най честите повреди.Благодаря ви предварително и ви желая винаги да пристигате живи и здрави там за където тръгвате
                        Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ при избор ....

                          Първоначално публикуван от Toni x Преглед на мнение
                          Ok.ама как да се присъединя като нямам подготвена кола за целта?
                          При следенето на раздел "разхоки" разбираш къде ще е следващата. Обличаш едно яке с по големи джобове. Минаваш през магазина и купуваш няколко бутилки червено вино и няколко подкови луканка. Слагаш виното в джобовете а луканката я увисваш на врата си. Появяваш се на уреченото място.Няма ни един от тука, които да подмине мераклия със стърчащи от джобовете бутилки и веещи се от врата луканки. Само гледай да не стане бои кой да те вземе!

                          Sorry ама не се стърпях. Виноват.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ при избор ....

                            Ха-ха това е наи малкият проблем.
                            Поздрави.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ при избор ....

                              Щом няма да е за ежедневна кола, бих помислил за Самурай. Ама това е пристрастно мнение. Аз съм си фен на малките, друсащи и максимакно опростени жипки. Успех.
                              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                              -----------------------------------------------
                              Питието определя съзнанието....
                              -----------------------------------------------
                              0887770735

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X