Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за всичко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип за всичко

    Здравейте, от доста време се каня да се присъединя към форума и ето го момента.
    Пред избор съм каква истинска джипка да си взема която така да кажем да бъде - all in one. От градско каране, през теглене на ремарке с мотори и джетове, товарене, та до оффроуд (не тъжък). Насочил съм се към това за което всички казват, че е доказано - Land Cruiser Prado J120 (2003-2007). Имам няколко коли от ВАГ групата (демек цени за поддръжка не ме притесняват, да влезеш в серзива и да оставиш 5-6-7 хил.лв при мен е нещо нормално ), оправимите проблеми не ме притесняват, само ръждата на тези японци ме притеснява защото така изхвърлих едно црв.
    По принцип ми се ще да се вмъкна до 30 хил. Но ако е нещо, което си струва и повече бих дал. Искам надеждна джипка, която да става както казах горе долу за всичко.
    Последно редактирано от D.Eagle; 10-12-23, 20:30.

  • #2
    Oбади се на Гената (edoors). Toй предлага интересна джипка. От друга страна, такова животно като джипка за всичко нЕма. Естествено, това ако искаш да си официално редовен пред властимащите
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • sonda
      sonda коментира
      Редактиране на коментар
      Гени продаде Лексуса отдавна...

    • edoors
      edoors коментира
      Редактиране на коментар
      Че и почти до бой стигнаха няколко купувача...

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Щом не са наддавали не е било интересно

  • #3
    Добре де, ето тогава мнение за конкретни екземпляри които гледам. За бързина си имам S8plus 720hp, имам и Кайен турбо 520 к.с, но ми трябва работен кон.

    https://m.mobile.bg/details/21700638528551921

    https://m.mobile.bg/details/21638262570238105

    https://m.mobile.bg/details/21698081985965464

    Коментар


    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Мuning-ованите ги зачеркваме и остава за гледане третата обява

  • #4
    А защо ги отписваме? Защото не се знае какво се е случвало до сега с тях ли? На мен ми се щеше да взема готов, не аз да го правя но ако е по-добре ще взема стоков и ще си го правя аз (повдигане, гуми, булбар, светлини и тн). А кое не е легалното за пътищата, че както казваш да съм официален пред господата с белите коли и сините буркани?
    И понеже гледам освен дизела има и 4.0 бензин, кой е за предпочитане или и двата са здрави....

    Коментар


    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Всичките "мунинг" джунджуриЙ, трябва да са от производител и със сертификат. Всеки гаражен мунинг е незаконен. Вероятно това има предвид колегата.

  • #5
    Търси 4.0 бензин , ще си спестиш доста ядове. За предпочитане си купи от Гърция. На 90% от бензиновите в продажба в България са взети от там , но са по на 400000 км и естествено тук вече са на 200000км ..... и цената двойна.
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #6
      Здравей!
      Няколко възможни предложения:
      -Toyota LC 100, 4,2 дизел. Би се вписала в бюджета, според това, което имам в момента на пазара.
      -Nissan Patrol Y61 / 2010 г.- в момента в mobile.de се продава 1 с 4,2 дизел мотор, бивша UN-машина. За съжаление е в Албания (мито!) и е над посочения бюджет (обявена е за 22к евро). Много рядка модификация (4,2 мотора), но за сметка на това конкретната машина е направена и подготвена- ролбари, лебетка, покривен багажник, шнорхел, гуми, амове и т.н. Т.е. отпадат разходите по оборудването и като теглиш чертата пак идваш горе-долу на твоя бюджет. Мотора е неубиваем. Снимка за машината:
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:f22489c9-d825-4f1f-8479-d9aadecd8df6.jpg Прегледи:0 Размер:373.4 КБ ID:6947044 - Mercedes G300TD, 177к.с. (1995-2000г.). Пак е над бюджета, но е читав легитимен вариант.
      2 по-бюджетни решения:
      - Nissan Terano, 2,7 дизел. Доста читава машина, доста под бюджета, но за тегленето идва малко анемична.
      - Toyota 4Runner, 3.0 TD, 2002г. В момента има една, пак бивша UN машина в българското мобиле, вписва се в бюджета. Според снимките в доста завидно състояние.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21700330243987754_Se.jpg
Прегледи:643
Размер:277.3 КБ
ID:6947047
      Не пускам директно линкове към обявите, защото е против правилата на форума.
      Успех.
      Спрете Земята, искам да сляза!

      Коментар


      • Plamen Alexandrov
        Plamen Alexandrov коментира
        Редактиране на коментар
        Дублаж

    • #7
      Не знам доколко се вписва в бюджета, но аз бих стрелял по 80-ка. Много повече чар има в тия машини, отколкото в съвременните пластмасарки. А откъм екстри не е като да отстъпва.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #8
        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Не знам доколко се вписва в бюджета, но аз бих стрелял по 80-ка. Много повече чар има в тия машини, отколкото в съвременните пластмасарки. А откъм екстри не е като да отстъпва.
        Съвсем не лош вариант. Ама не знам дали цената ще му хареса. Читава за под 20-25 к евро е трудна работа. В България няма голямо предлагане, доколкото въобще има предлагане. За това посочих като алтернатива TLC100 като финансово по-достъпен вариант. Инач да, с 2 ръце съм за 80ка.

        Спрете Земята, искам да сляза!

        Коментар


        • #9
          Не препоръчвам на човека и нуждите му този Y61 TD42.
          Дела трябват, а не думи.

          Коментар


          • #10
            Този Албански Нисан:

            1. Експедиционна машина, с твърде голяма вероятност да не може да се регистрира у нас. Мотора е с огромен ресурс, но е "тракторен", особено в това претежко купе.

            2. И да стигне до КАТ, ще бъде поискано да се демонтира всецелия тунинг откъм стърчащи брони и т.н.

            4Ранъра е с прекупен неколкократно и цената му е твърде висока, а не блести откъм същност.

            Не бутайте човека към 80-ка, защото не е умно по много причини...в този случай...!

            Най-смисления избор за неговите цели е ТЛК 100 , фейслифт / след 2004г, с 5 степенния автомат/, дали дизел или бензин, без значение, около 40 к.лв са. Но...не са на всеки ъгъл и трудно се намират......

            Ако се държи на 120 бензин /нелош избор/, подкрепям Ицо от по-горе- от Гърция и възможно по-нова и по-скъпа!

            Успех...
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #11
              Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
              Не препоръчвам на човека и нуждите му този Y61 TD42.
              Защото е екзотика?
              Спрете Земята, искам да сляза!

              Коментар


              • #12
                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Този Албански Нисан:

                1. Експедиционна машина, с твърде голяма вероятност да не може да се регистрира у нас. Мотора е с огромен ресурс, но е "тракторен", особено в това претежко купе.

                2. И да стигне до КАТ, ще бъде поискано да се демонтира всецелия тунинг откъм стърчащи брони и т.н.
                Общо взето е така. Но да кажем голяма част от тези проблеми се решават с пари

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                4Ранъра е с прекупен неколкократно и цената му е твърде висока, а не блести откъм същност.
                Aз друг UNски Рънар на тгакива километри и в такова състояние на пазара не виждам и скоро не съм виждал. Така че нямам база за сравнение дали цената му е реална или не. Субективно е.

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Не бутайте човека към 80-ка, защото не е умно по много причини...в този случай...!
                Ако се абстрахираме от цената, това е най-смисленото предложение


                Последно редактирано от Urko; 11-12-23, 22:57.
                Спрете Земята, искам да сляза!

                Коментар


                • #13
                  .......
                  Спрете Земята, искам да сляза!

                  Коментар


                  • #14
                    Мога да дам мнение за Lexus lx470, което е land cruiser 100 със повече "лукс". 4.7 v8 на газ.
                    Един приятел си го взе за 36 бона. Има air bags за допълнителен клиренс. Фул тайм със блокаж на центр. Диф, има и бавни. Почти 3 тона, на завоите е като старо ивеко дълга база.
                    Разхода му е към 27 смесено на газ. Двигателя е неубиваем но според мен слаб за купето. Не е много за черно заради тежестта и габаритите ама се справя. За 3 месеца вече даде 10к в ремонти.
                    Аз бих търсил Патрол шестак бензин за тоя бюджет.
                    ​​​​

                    Коментар


                    • didooo
                      didooo коментира
                      Редактиране на коментар
                      Мчи щом 2UZ ти е слаб за 100/lx470 .... то Тойота ,Нисан , Мицубиши , Ровър няма кво да ти предложат повече ,остава някой Геландеваген ,или мунинг.
                      Пък споменаваш патрол бензин шестак ,който съвсем бледнее пред Lx470

                    • nuclear944
                      nuclear944 коментира
                      Редактиране на коментар
                      9-10 секунди до 100 (засекохме го) не е невероятно, но и за сравнително "малък" осмак с 270 коня няма какво повече да се очаква. Знам че автомата и той е фактор, ама... Патрола шестак бледнее ама 4.8 пак ускорява толкова, и извънградско няма да гори 25, нали?

                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      Слаб е и харчи като ГАЗка в сравнение с модерните мотори,иначе кара по милион км и може да се тормози

                  • #15
                    Я се обади на Руси от Пловдив
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X