Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ежедневно 4х4 до 10000лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ежедневно 4х4 до 10000лв

    Здравейте! Търся вариант за ежедневна употреба. Загледал съм се в първата версия на Outlander, Forester или Sportage. Понеже имам голям дизел ми се иска това да е бензиново, за да мога да го газифицирам.
    Нуждата от 4х4 се обуславя от чести пътувания зимата и къща извън града, до която достъпа изисква 4х4. Освен това по-високото МПС е предимство. (Като покараш джип и се разглезваш...)

    Ще се радвам да дадете съвет за оптимално решение. Може да не е от изброените варианти. Критериите са да може да се газифицира и да е сравнително надеждно (ясно че ще е стара барака) Бюджета е 10000лв.

  • #2
    Здравей ПетАр. Отговора на твоя въпрос е тук и то мнооооого пъти даден. Приятно четене. https://offroad-bulgaria.com/forum/%...83%D0%BF%D1%8F
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      Което намериш в най-запазен и автентичен вид. Бюджета е прекалено малък на фона на голямата инфлация и що годе читаво CR-V 1 генерация вече са по 8-9 к. Щях да ти препоръчам РАВ 4 но за втора генерация(запазен екземпляр) не стига бюджета. За първа може и да се включиш , само да намериш запазена такава.
      Последно редактирано от cnc82; 15-10-23, 17:32.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Здравей ПетАр. Отговора на твоя въпрос е тук и то мнооооого пъти даден. Приятно четене. https://offroad-bulgaria.com/forum/%...83%D0%BF%D1%8F
        Прегледах тази част от форума. Информацията е доста но дилемата ми си остава и затова реших да попитам, може някой участник да даде по-добра идея от тези трите.

        ПетАр съм, понеже не ми допада изписването на името на латиница. Поздрави!

        Коментар


        • #5
          Нищо не питаш, имам крайслер вояджер 4х4 и дайхацу фароза 4х4 и двете са ти в бюджета и двете нямат нищо общо по между си. Не си казал за какво ти е, голямо, малко, ръчка, автомат, със или без екстри, колко километра ще се кара, как ще се кара и т.н ..........ако ти се говори за "джипки" звънни, ела ще си говорим!
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            Снимка или опсание на пътя, ще помогне за по-ползотворни съвети. Например аз ползвам това от подписа за Софийско. Само с хубави гуми.
            FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

            Коментар


            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Явно в настиойките си забранил да ти излизат подписите. Или само конкретния не виждаш?

            • nogopechen
              nogopechen коментира
              Редактиране на коментар
              Моят избор : FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя, един работен ( всеки ден-газ) и втори за "свободно време".

            • Двигателист
              Двигателист коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря, kameno karp! Оправих го. Не знаех, че има такава настройка.

          • #7
            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Нищо не питаш, имам крайслер вояджер 4х4 и дайхацу фароза 4х4 и двете са ти в бюджета и двете нямат нищо общо по между си. Не си казал за какво ти е, голямо, малко, ръчка, автомат, със или без екстри, колко километра ще се кара, как ще се кара и т.н ..........ако ти се говори за "джипки" звънни, ела ще си говорим!
            Веднага се коригирам. Габаритите на Форестър и Аутлендър са достатъчни. Ще го ползвам като ежедневен автомобил и рядко ще му се налага да се движи на черен път без дълбоки коловози. 4Х4 системата е по-скоро защото пътувам зимата. Всеки ден правя едни 60-100км и джипка тип Фероза не ми е потребна. Другия ми джип има рама и бавни. Затова ако ми потрябва нещо такова ще ползвам него. Но той ми е тромав и уморителен за зимни пътувания а и ме блазни идеята да е на газ

            Коментар


            • #8
              За твоите нужди и изисквания Honda CR-V 2 или Toyota Rav4 също 2, но са над бюджета за съжаление.

              Коментар


              • Petar.Simeonov
                Petar.Simeonov коментира
                Редактиране на коментар
                Търпят ли на газ техните бензинови двигатели? Защото са ми казвали, че не им понася. Може да са митове, естествено

              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Търпят и двете. При Хондата даже багажника ти ще остане цял, има къде да се постави бутилката. Кофтито е, че 4х4 системата и е малко измислена така да се изразя. При Рав 4 е истинско 4х4 но багажника е малък като обем след газифициране.

              • nuclear944
                nuclear944 коментира
                Редактиране на коментар
                Аз пък съм с впечатлението че повечето 4 цилиндрови хондови двигатели имат проблеми след продължително каране на газ. Повечето собственици на СРВ-та с които съм говорил бяха правили поне 1 път глава и клапани. Някой по 3 пъти. Леглата на клапаните и самите клапани не се кефат на газта.

            • #9
              В този бюджет и да е пъргаво, кия спортидж или Хюндай тусон но с 2,7 двигател. Аз имам тусон с 2.0 , доста е пъргав и газта му понася добре но не върви колкото 2,7
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #10
                Тойота РАВ4 Мк2 около 2002-2003 няма проблем с газифицирането. По принцип, щом искаш лесно газифициране - корейци. В категорията на Аутлендър е Киа Спортидж втора генерация. Първата е истински джип с рама, бавни и парт тайм 4Х4.

                П.П. Бих заглеждал паркетници с възможност за блокиране на двойното предаване, като посочената Киа Сп 2 или Санта Фе 1.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #11
                  +1 за Киа-та.За този клас е доста проходима и вътре е широка.Като минуси са твърдата возия и малкото мощност при 2.0 дв. бензин

                  Коментар


                  • #12
                    Не е лоша Кията,но седалките са отвратителни!
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #13
                      Вижте Мерцедес МЛ - голяма удобна кола .

                      Коментар


                      • #14
                        С тоя бюджет може да се вземе само стария МЛ,а той е курник.

                        Коментар


                        • #15
                          Първоначално публикуван от patkan Преглед на мнение
                          Вижте Мерцедес МЛ - голяма удобна кола .
                          Както са казали умните и знаещи хора - Няма нищо по-скъпо от евтин Мерцедес
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X