Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за СУВ около 30000лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за СУВ около 30000лв

    Моля за съвет за компактен джип тип Тойота Рав4, като ми се иска да не е по-стар от 2015. Ориентирал съм се към бензинов мотор. Бюджет 30000лв.

  • #2
    Rav 4 с 2,5 бензин.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      Субару Форестър ХТ.Давам кръгче.Равката е силно надценена.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #4
        Нещо май 2015 година и 30000 лева не се събират в едно изречение Ще ти се наложи или да свалиш годините, или да добавиш още 20-тина килолева

        П.П. Както се очертава, за 30к лева можеш да вземеш само нещо полукитайска изработка от рода на SsangYong
        Последно редактирано от коко келеша; 27-01-23, 17:40.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Нещо май 2015 година и 30000 лева не се събират в едно изречение Ще ти се наложи или да свалиш годините, или да добавиш още 20-тина килолева
          Събират се,събират се,точно затова му педлагам Форестър и казвам, че Равката е надценена.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #6
            Годината и парите са ориентировъчни. И тук не говорим за някакъв зверски оффроудър, а за нещо което да е практично, да може да излиза леко извън пътя и да няма проблеми зимата

            Коментар


            • #7
              Рав 4 с 2,5 бензин е с класически шестстепенен автомат, мотора е един от най-здравите, а може да се сложи и газ. Но от тия години 2,5 е Евро 5, ако е от значение. Като гледам има по някоя бройка малко над бюджета. Вариант е и да се внесе, те с тоя мотор и без друго са от САЩ и Канада(и евентуално от Русия, ама едва ли).
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                Привет,

                Mazda CX-5
                Suzuki Vitara (има налични изкупени в представителството)
                Jeep Cherokee

                Към Сузикито бях предубеден, но покарах едно 2017 и не е никак лоша кола за парите си. Мотора е малък, но за сметка на това теглото също е малко

                Коментар


                • #9
                  Според моя опит. Субару Форестър е доста добър варант, иначе аз имам Куга 2017 и съм доволен, но трябва да преживееш, че е форд Макар, че те нямат нищо общо със старите фордове, по мое наблюдение марката оправи качеството след 2005-та. Иначе ако се спреш на Субару, гледай хубаво от долу да няма ръжди, дори и да е след 2015-та може да е тръгнала. Аз бях гледал една внесена от щатите 2017-та и беше тръгнала отдолу. Ако Субаруто е 2.0 бензин и му слагаш газ да знаеш, че иска реглаж на клапани на всеки 50к км. и гори катализатора.
                  Последно редактирано от Oleg_81; 28-01-23, 15:17.

                  Коментар


                  • #10
                    За тия години след 2015 и цени най се вписва suzuki vitara няма нищо общо със старата позната на всички витара,не знам колко е джип.
                    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                    Коментар


                    • #11
                      Тествах я преди 10-тина дни, като бях леко предубеден. Позитивно ме изненада за парите си. За разлика от тенденциитв е намаляла на размер (вече няма Гранд, само Витара е). Грубо мисля беше около 4.17 m като дължина.
                      Карах мотора, който е 140к.с. с 4х4, вървеше прилично, поради факта, че е много лека. Чувам, че са здрави, возеше повече към стегнатата страна, от колкото към комфортната.

                      Има едно голямо, НО… интериора е по-обикновен, тоест липсва “уааал” фактора, който е налице при по-луксозните марки. Ако това не е проблем и размера ти е ок, препоръчвам да я пробваш. Като усещане за обем отвътре бих я сравнил с Голф - и багажник и място за пасажери.

                      Коментар


                      • nissan_1978
                        nissan_1978 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Да горе долу и аз съм на това мнение за модела. Като цяло ми харесва, имам в момента Голф 5-4 врати и на габарити е горе долу 1 към 1,че в работата един кара такава и съм спирал до него,този мотор 140кс е 2.0 бензин като при Гранд Витара 2005-2012 ?

                      • smirnofster
                        smirnofster коментира
                        Редактиране на коментар
                        Мисля е 1.6, или 1.5 при новата Витара

                    • #12
                      А какво мислите за Х3, може да е и някоя ходина по-стар джипа. Просто около 2013-2016

                      Коментар


                      • #13
                        Много сериозно се замислям за Дъстър до 50 000км. и до 3 години 1,3 турбо бензин 150к.с. 4х4 с по-високо ниво на оборудване. Като размер ми пасва точно, като екстри също в по-горните версии. Най-горните нива на оборудване които включват Keyless, 4 камери, асистенти за спускане и подобни са ми излишни. Като цена нов идва на около 45 000лв., все си мисля, че с малко чакане ще намеря на около 35 000лв. малко употребяван.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • Иван Жоров
                          Иван Жоров коментира
                          Редактиране на коментар
                          Баш в моя край е. Ако ще купувам нещо ще е след няколко месеца и изобщо не е сигурно, че ще тръгна да купувам, че заглеждам къщи и ако се объркам да си купя ще се отложи с поне година.

                        • cecoa1
                          cecoa1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          За гледане пари не взимат. А иначе...по-добре си купи къща.

                        • коко келеша
                          коко келеша коментира
                          Редактиране на коментар
                          По-добре къща отколкото купчина ламарина на 4 колела ))))))))))))))))

                      • #14
                        Х3 е съвсем различна кола с коренно различна поддръжка, като цяло относително здрава, проблема се появява, когато нещо се повреди и започват въпроси защо това или онова е толкова скъпо. За сметка на това, като радост от шофиране по пътя е по-добре от изброените.
                        Естествено е редно да се спази и един основен принцип, по мое мнение, седни, покарай моделите и избери това, което те грабне. В крайна сметка ти ще се качваш почти всяка сутрин в нея. Колкото и да те съветват, че едно е хубаво друго лошо, избора е твой и трябва да ти харесва.

                        Коментар


                        • #15
                          Пак ще повторя една мъдрост:

                          Ако искаш да стигнеш до края на света, тръгни с Роувър,
                          но ако искаш да се върнеш, тръгни с Тойота.


                          За предпочитане с Рав 4.

                          Коментар


                          • sonda
                            sonda коментира
                            Редактиране на коментар
                            Жив и здрав да си, човече, но тая мъдрост няма нищо общо с Рав 4, а с ДРУГИ Тойоти...Други !!!

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X