Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Киа Соренто или Санта фе 1 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Тези дни ще ходя да гледам едно Соренто. 2005 г 140 к.с автомат. На какво да наблегна по внимателно? И относно автомата никога не съм имал такова чудо, много отдавна съм карал един или два пъти. Читави ли са тези скоростни кутии?

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Виж с какво 4х4 е, работи ли... Понякога раздатката иска смяна на верига.
      Мотора...три вериги, балансиращи валове... и разни различни проблемчета, някои свързани, други не... Може и да кара, имат ресурс, но много зависи как е поддържан и как ще се поддържа... Тоя мотор го няма в друго возило, освен това, и бусчето H1.
      Санта Фе е по-надеждно.

  • #17
    Тия май са със стария 4 степенен автомат. Май от 2006 - та са с новия по-добър 5 степенен.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      От 2004г при дизела автомата става петстепенен. Не е лош.

  • #18
    Намерих тема в Хюндай форума. И прочетох доста за системите на санта фе. По старата сякаш по ми допадна. Ще се оглеждам за читава екземпляр.
    Благодаря ви за съветите. Бъдете здрави и весело посрещане на новата година.

    Коментар


    • #19
      Здравейте колеги. Честита нова година много здраве и късмет ви пожелавам.
      Излезе днес едно Хюндайче и утре или в други ден ще скоча да го видя. На кое най-много трябва да обърна внимание. Автомата как работи? Ето го и въпросният автомобил.

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        То ако е на тия километри е добре, но всички знаем че не е.

      • sapuna
        sapuna коментира
        Редактиране на коментар
        Карам автомата 113к.с. вече 6-та година.За това време единствено обслужване и два пъти строшена кобилица на клапаните.Железен автомобил.
        В момента ми тресе и припушва при студен старт.Взех комплект рециклирани дюзи ,но нещо не ми се занимава с ремонти и вероятно ще излиза на пазара.
        При оглед наблегни точно на студено палене - тресе ли и пуши бяло първите няколко минути ,знай че е за рециклиране на дюзи.Второто важно нещо е автомата - маслото да е розово и със сладникава миризма ,а при натисната спирачка на място на директна или задна да няма никакви претрисания или увличания.Плавното превключване на предавките без удари също е от значение.Задния диф много често остава без ЛСД масло ,поради редовно изтърваща семеринга към коляновия вал.Парното на автомобила трябва да разтапя челото ти от горещина ,но много често радиаторчето е затлачено.Останалото си е стандартен оглед и преценка!
        Успех в търсенето!

        п.п. 5К ми се виждат доста пари за 20-годишен автомобил!

      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        sapuna

        п.п. 5К ми се виждат доста пари за 20-годишен автомобил!

        За съжаление нещата не са това, което бяха...
        Заглеждам тука Рав 4 3-та генерация 2007 бензин, 16 годишни. Вървят в момента 16-17 хил. лв. без газ. С газ и обслужване ще надминат 20 к.
        Вчера попаднах на тема тук във форума точно за същия модел, същата година , преди 9 години работа, пак е струвала толкова... 🙂

    • #20
      Къде се намира щеката за проверка на маслото в автомата?

      Коментар


      • sapuna
        sapuna коментира
        Редактиране на коментар
        Отпред под кулера са.По спомен жълтата е на двигател ,а червената встрани на кутията.

    • #21
      В мобиле има едно синьо Санта Фе 2.7 с газ и автомат за 6299 лв. Варненско е на табели, иначе в София пише, че се продава.
      Нямам общо с продавача.
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • #22
        Здравей колега, имах хюндай туксон 140к.с. и моята препоръка провери за прегряване, че ремонта е труден и не всеки може да се справи(още ми стои долната част на двигателя от неуспешния ремонт в гаража). При прегряване обикновенно d4ea задирят 2 и 3 цилиндър , но дано не разбереш това. Като вървеж , разходи и комфорт много ми хареса, но след неуспешния ремонт и новия втора ръка двигател някак не ме спечели. Имат проблеми със семеринг на раздатката , който пропуска вода и заминават шлиците, което после е тегаво за смяна и си е цифра в сервиза.

        Коментар


        • #23
          Здравейте колеги, едва чак днес успях да отида да погледна хюндая от снимките по напред. Вече го капарирах в понеделник ще го прехвърляме. На пръв поглед много запазена и гледана машинка, работи много тихо няма никакви шумове. Няма никакви пушеци за сега. Скоростите превключват много меко, почти не се усеща кога включва. Няма тропане никакво от към ходовата част. Другата седмица ще пиша като го пробвам в по дълбокият сняг по пътят към вкъщи.

          Коментар


          • #24
            Взех колата вчера. Първите ми впечатления за супер. Много ми харесва и дано да няма скоро сериозни ремонти. Благодаря колеги за съветите и помощта.

            Коментар


            • Skorpion_BG
              Skorpion_BG коментира
              Редактиране на коментар
              Честито. СантаФе 1 е голямо куче. Е, малко са му конете, но е здраво.

          • #25
            Честито и много да те радва.

            Коментар


            • #26
              Честито, дано си случил на машина !
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X