Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Nissan Pathfinder R52 2013 - 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Nissan Pathfinder R52 2013 - 2016

    Колеги, привет,

    Искам да ви попитам дали някой може да сподели мнение за въпросния Нисан - 3.5 бензин, 4х4.

    Малко контекст за покупката: бюджета ми е около 30,000-35,000лв (с включени едни 10-15% към крайната сума, които да дам за смяна на основни консумативи + първоначални ремонти). Шофирането ми е 90% магистрала, но останалите 10% смятам да ги прекарвам в практическа липса на асфалт и лек офроуд, най-вече черни горски пътища, но нищо екстремно. Гледам всеки възможен уикенд да напускам пределите на града. От това, което прочетох, смятам, че джипа ще се справи с лекота.

    Въпросите са ми следните:
    - Имате ли някакви наблюдения какви биха могли да са му слаби страни;
    - Има ли възможност за инсталиране на газ;
    - Смятате ли, че среден месечен бюджет до 1,000лв. би бил достатъчен за адекватна поддръжка;
    - Имате ли предложения за друг модел, който би паснал добре на мястото на Нисана;

    Това се очертава да бъде първия ми до момента ежедневен офроуд автомобил, извинявам се предварително за някоя глупост, която може да съм написал.

    Ако имате нужда от допълнителна информация - питайте!

    Благодаря предварително и поздрави.

  • #2
    Из форума не съм видял някой да се похвали с накова.

    Но като го гледам - типичен магистрален кросоувър. Тежи към 2 тона, CVT скорстна кутия, няма бавни, "4х4" е с ел.съединител, няма бавни, клиренсът е никакъв... По равен и утъпкан черен път ще мине, но за горски пътища - забрави. Определено е много далече от "офроуд автомобил".
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      Moже да се монтира газова уредба от 4-то поколение с 75-литрова бутилка на мястото на резервната гума.

      П.П. Не можах да открия нито един тунингован като за в гората, което ме навежда на мисълта, че се купува предимно за пред кафето и евентуални дълги пътувания по магистрала.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        Това с бюджета не го разбрах ..... 1000 жълтици ще отделяш на месец за колата или толкова ти е прихода ... ако това ти е прихода , не е най-разумното нещо да дадеш 35 000 за автомобил , който няма да можеш да поддържаш , виж ако толкова ще си отделяш на месец за колата , скачай смело
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          При такъв бюджет и желание за голям бензинов мотор, аз бих погледнал какво се предлага зад океана. Например нещо като в тази тема - https://offroad-bulgaria.com/forum/%...bg#post6901178
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            Зад Океана има и Toyota 4runner бензин от тези години.
            FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

            Коментар


            • #7
              Да отговоря на споделените до момента мнения:

              Булет - разбирам, че не те впечатлява модела. Какъв би предложил като алтернатива, който се вписва в критериите ми?

              Иване - 1000 ми е горната граница, която смятам да отделям на месец само за колата. Разбира се, и по-малко да са, няма да се разсърдя .

              Коко - ще разгледам темата, мерси. Но понеже е 20+ страници, можеш ли да ми кажеш ти като си гледал коли от там, кой сайт си ползвал? Това наистина не е лоша идея, особено в момента контейнерите като цени са почти на нивата преди пандемията, а и колите там последните 3 месеца са 15%-20% надолу като средна цена от върха им.

              Препечен - сега ще седна да попрочета за нея малко повечеко. Може ли същия въпрос като на Коко - ти кой сайт би гледал?

              Благодаря за отговорите до момента!

              Коментар


              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                Нямам представа кои сайтове заслужават доверие, но ако пуснеш едно лично съобщение до Спарки, предполагам, че няма да ти откаже информация по въпроса.

              • Dilyan Zagorchev
                Dilyan Zagorchev коментира
                Редактиране на коментар
                Спарки взе неговия от Copart.

            • #8
              При посочените условия препоръчвам Range Rover sport 3.0 (V6, 245 кс) или 3,6 (V8, 272 кс). Изключително комфортна и удобна кола. На шосе след 1000 км/ден бих карал още с кеф, ако не ми се припие бира.
              Има terrain response и извън пътя се справя забележително добре. Екстрите са повече от необходимото.

              п.п. Има и бензинови мотори:
              Последно редактирано от trapper; 26-11-22, 09:40. Причина: п.п.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • trapper
                trapper коментира
                Редактиране на коментар
                Ако говорим за надеждност, чичо ми имаше Москвич 412. Кара го 20 години, обиколи половин Европа, търсеше ни вечер по баирите край София къде бръмчим с Балканчета и го продаде в движение, без да е влизал в сервиз, освен за смяна на гуми.
                п.п. О него знам, че кола се разваля не от каране, а от НЕкаране!
                п.п.п. Имал съм 5 Лади и 2 Ниви, които никога не са се чупили така, че да не мога да ги оправя сам. Но Ауди А6 на 5 години и 160к ме е оставяло на пътя и то заради повреден термодатчик за 10 лв.
                Последно редактирано от trapper; 27-11-22, 20:50.

              • Двигателист
                Двигателист коментира
                Редактиране на коментар
                Е, аз само попитах на базата на какъв пробег се базират наблюденията ти върху надеждността на твоя Рейндж Ровър, ама карай...

              • Djeki4an
                Djeki4an коментира
                Редактиране на коментар
                Ами, всички трима, с които съм говорил в частност за Land Rover, са имали Рейндж, иначе защо би ми било да ги питам. Спомням си само, че единия от тях е Vogue като модел, но никой не ги прехвалваше като здравина. Виж, за возия - и тримата бяха много доволни, както и ти сподели за твоя. Предполагам, че има доста здрави бройки, просто може би не са толкова консистентни като някои други марки.

            • #9
              За този бюджет бих погледнал Grand Cherokee WK 5.7 HEMI - ако може да е 2010 (по-горе вече ти пратиха линк към темата на Спарки, даже ще ти остане доволно бюджет за поддръжка и ъпгрейди ако решиш).. пък ако ти изпадне и някоя Toyota Landcruiser? Може да не са толкова 'нови' като годината на Pathfinder-a, който си посочил, но със сигурност ще се справят по-добре с оффроуд частта.

              Най-важното според мен: бюджетът ти позволява да вземеш нещо страхотно, не бързай, виж отделните раздели в този форум, има много информация. Преди да вземеш каквото и да е - оглед при читав майстор/сервиз. Успех!

              Коментар


              • #10
                Toyotta-та беше внесена от една фирма-човека само си е я купил. Вървеше много добре на газ.
                FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                Коментар


                • #11
                  Не съм Тойотаджия, но за 90% асфалт+10% черно, аз бих взел една 150 лендкрузер....и хич няма и да и ъпгрейдвам нищо.

                  Коментар


                  • #12
                    Ако ще е Нисан поне да е Хтерра или Фронтиер ръчни скорости,че задния диф як на нормалния модел или същия като на ОффРоуд 4Про-Х модела. Ако много ти се занимава му слагаш окачване на Нисан Титан,режеш калниците,едни 35ци и карай къде искаш в гората, по-евтино излиза от Тойотки и повече държи от комбита разни

                    Забрави за Патфайндър,това е чуплива стока
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #13
                      Доста коментари за Land Cruiser-a. В рамките на този бюджет кой модел ви се струва най-подходящ? Гледам в мобилето J100 и J120/150 са в тези стойности. Някакви мнения за тях? Ако да, кой двигател бихте предпочели?

                      Коментар


                      • #14
                        За магистрална бегачка е най-добре с бензинов двигател. Имам клиент който има 120- ка 3.0 дизел на 600000км ( купена нова) и бе е имал проблем с дюзи( че след малко ще сепочне какъв боклук е дизела) , подържана безкомпромисно , но не и е сила магистралата.
                        П.п. Може и да разгледаш бензиновите Нисан Патфандер Р51 4.0 и 5.6 кубика.
                        Последно редактирано от New hope; 27-11-22, 16:42.
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          С тия трансмисии по-добре не

                        • New hope
                          New hope коментира
                          Редактиране на коментар
                          Какво им е на трансмисиите?
                          Ако имаш предвид , проблема им с автоматичните трансмисии, то той идва от скапаните радиатори които им вграждат и пълнят кутията с антифриз. Този проблем го има и при Титан и при доста модели на Нисан. Радиатор си сменяш на 150000 км и няма да има проблеми.
                          Последно редактирано от New hope; 28-11-22, 06:15.

                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          За Патфайдър говориш нали,него препоръчваш? Може да не я сменяш,просто си вадиш отделен радиатор за скоростите,да не меша с антифриза.
                          След 2009та намалява и шанса да сменяш водачи и обтегач на веригата………ма темата дълга и безмислена за човек който го гледа това от другия край на света,ще даде повече пари за доставка от колкото струва това желязо и няма смисъл.
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 30-11-22, 04:19.

                      • #15
                        Ако искаш здрав джип, който да не ти създава големи ядове търси Тойота - каква вече зависи от финансовите възможности, но да знеш, че с тези 1000лв на месец направо изби рибата. И по-точно това е доста голяма сума, ако е само за поддръжка при условие, че търсиш нещо поддържано и по възможност на не много километри. За първоначално обслужване и гуми може да отиде по-голяма сума, но ако вземеш, джип, който редовно е обслужван и добре поддържам смятам, че няма да има подобни харчове. Съвета ми е да обърнеш особенно внимание на ръждите!

                        Коментар


                        • Djeki4an
                          Djeki4an коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ще ги заоглеждам малко по-внимателно, със сигурност. Особено след като толкова хора ме насочиха към тях.

                          Колкото за поддръжката - не зная какво мога да очаквам, за това споделих каква ми е горната граница, за да мога да съм максимално точен, но колкото по-малко ми струва, толкова по-доволен ще съм!

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X