Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за помощ при избор на електромобил втора употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Прецени дали спарк не ти вършат работа. Ако не ти се налага постоянно шофиране, има смисъл. Придвижваш се от т.А до т.В и я зарязваш. След това наемаш друга. Поне вече ги има навсякъде.
    Единственият възможен начин жена ми да ходи на работа с кола, беше елктричка и вече година и половина я ползваме. Безценно и незаменимо. Освен за градска кола, ми покрива като пробег и най-често пътувания маршрут през Петрохан. Който ги плюе, ами... просто не е ползвал. Закъснях да купя още една за служебна и се вдигнаха цените. Но за 20 к лв... не знам какво би могло да се вземе.
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • edoors
      edoors коментира
      Редактиране на коментар
      BMW i3

    • Николай Колев
      Николай Колев коментира
      Редактиране на коментар
      Това BMW I3 колко пробег има.
      И какво му се гледа при покупка.
      Как се прави диагностика при покупка.

    • edoors
      edoors коментира
      Редактиране на коментар
      Това има около 200 км градско. Малко повече, ако го кара само жената, малко по-малко, ако се включвам и аз. При покупка може да му се види деградацията на батерията и визуалното състияние. Окачването отпред си е стандартно. Има различни нива на глезотии, за който ги вълнуват, от там и различни цени. За мен по-важни бяха аксесоарите към колата и го взех с още един комплект гуми с джанти и домашна зарядна станция. Добре е да има и кабел за зареждане на АС станции, но аз го нямам. То и толкова щях да го ползвам. Зареждам единствено в гаража.

  • #17
    За BMW I3 мога да кажа само хубави работи, за сега. Имам я във фирмата полуслужебна. Купихме я на 1година от Германия, вече е на 4г.
    До момента нищо не иска освен "визуален чек" в BMW,излиза като съобщение веднъж годишно.
    Много приятна за каране в града като ускорение и пътно поведение, минава 150-170 км. което за нас е достатъчно. Гаранцията на батерията е 8 години.
    Ако се кара всекидневно и се съпостави с ДВГ кола от същите години за градско ползване електрокара е по-добрия избор.
    Ако е за "понякога" смятам че е безмислено, и не струва 20 000лв.
    Но Дачия-та за 30 000без ддс ми харесва.


    Минуси:
    -грозна отвън и вътре(субективно)
    -в България тогава нямаше гуми, особен размер са(вече предполагам е по-лесно)
    ПП Забравих да спомена тишината 😂

    Коментар


    • #18
      Минусите са за BMW-то.

      Коментар


      • #19
        Попаднах на, една образователна статия на тема електроавтомобили и техните батерий :https://evpoint.bg/%D0%B1%D0%BB%D0%B...B0%D0%B5%D0%BC
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • bokomo
          bokomo коментира
          Редактиране на коментар
          Нищо ли не те притеснява в тази статия?

      • #20
        Все по-често чета за батерий, стай и канцеларий.

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Слагат си 4аФки.

        • Gadnyara
          Gadnyara коментира
          Редактиране на коментар
          Колегата, сбъркал думата пише достатъчно грамотно, за да му простим една буква.

        • Двигателист
          Двигателист коментира
          Редактиране на коментар
          По принцип говоря. Не за колегата. Просто се чудех откъде идва това с “й” в множествено число, защото е много масово. Заради звученето на самата дума от този род ли се получава тази заблуда? Заради влияние на диалектни форми в различните части на България?

      • #21
        Не знам то граматиката я учих преди 48 години и с възрастта и разни други фактори взех много да не се " втелявам " на такива пропуски.
        Който не му харесва моя правопис и няма нищо конкретно по темата която е полезна не само за мен а и за много други хора интересуващи се от решаването на такъв или подобен казус просто да я подмине .

        Иначе се губи зрънцето полза от цялата дискусия и не е полезна за никого.

        Сега аз пак да питам по същество:

        Никой нищо не споменава за Нисан Лайф
        Гледам има доста екземпляри и с различни по мощност батериИ.
        А и цените им са приемливи.
        Никой ли няма впечатления от тях
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          Да те поправя LEAF-лийф. Иначе са доста разпространени, заедно с Рено Зои, това по Европа де. Тесли не броим, че много скъпи

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Мой приятел си купи преди доста години нов такъв. За няколко години пробега е спаднал до 120-140 км.
          Батерията бързо се скапва.

      • #22
        Ето впечатленията на един смел човек https://autobild.bg/44-000-%d0%ba%d0...%d0%bb-%d0%b2/ ,но го е закупил нов.Ако го купиш на много години,ще трябва да рециклираш батерия за неизвестни пари.А и да си намериш сервиз,който да го "чопли",а не да се учат на него

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Видяхте ли в началото на клипа как седят на зареждачките напълно заредени автомобили само за паркинг.

        • krassitch
          krassitch коментира
          Редактиране на коментар
          В белите държави има глоби,такси,ако ти виси на зарядната станция,а вече е заредена.Тук-не знам как е.От друга страна,даже и на приложение да следиш,дали е заредена,не е удобно да търчиш да я местиш,от... например 400 метра

      • #23
        Простете за забележката, пишете както сметнете за добре, щом за повечето хора е приемливо значи е нормално (вече). Само не ползвайте това оправдание и със ЗДП и правилникът за неговото прилагане,там загубените зрънца могат да са повече. Успех с електрокара.

        Коментар


        • #24
          Не знам, но според мен ще ти е доста трудно (почти невъзможно) да намериш елекромобил за 20 бона. Това са малко пари за такива коли. Трябват ти поне 40 бона.

          Коментар


          • #25
            Намерих алтернатива на София по близо за мен и за сега тя отпада като ежеседмично дестинация.
            И няма зони за паркиране.
            И ще си карам "Стария дизел" на газ. Не е заради Икономията а заради Моща която газта му дава.
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X