Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за помощ при избор на електромобил втора употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за помощ при избор на електромобил втора употреба

    Здравейте колеги.

    Ще ми се налага честичко да посещавам родната столица и да престоявам по няколко дни в нея.
    Затова ми изникват доста логистични въпроси и най големия е въпроса с паркирането.
    Най без проблемно ми се вижда да купя електромобил за целта.
    Нещо малко и непретенциозно, за да мога да го ползвам необезпокояван в синя и зелена зона.

    Не съм наясно с марки, модели и видове батерий и тем подобни.
    Бюджета е до 20 - тина х. лв.

    Моля за съвети от вещи колеги.
    Благодаря предварително.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    Има таксита, градски транспорт, електромобили под наем(Спарк), платени паркинги, платени зони за паркиране(където все пак се намират места)...въобще всякакви варианти... Може и някой таксиджия или пенсионер да те вози и взима от където е нужно, срещу скромни пари...
    Най-малкото може да пробваш електромобилите под наем, за да се ориентираш към какво да се насочиш. А може дори да са ти изгодни за постоянно, тъй като в цената за наем им е включен и тока(до 200км), и застраховки, винетки, прегледи и всичко... Особено, ако няма да го ползваш постоянно, може да са изгоден вариант.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      Моите 5 стинки по въпроса - продават се доста бройки от Рено Зое без батерии за малко пари. Трябва да се препитат фирми. които се занимават с възстановяване на батерии и да се разбере, дали и за колко може да се купи рециклирана батерия. Например, аз като хондаджия, знам, че в Русе има човек, който възстановява батерии за Хонда Инсайт на приемлива цена. Успех в решаването на проблема!
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        Загледах тия електромобили под наем, които предложих, най-евтините са за около 60-80лв/ден с включен пробег от 200км. Ами то, при сегашните цени на горивата, и с обикновен автомобил да влезеш в града и да минеш 200км, само горивото ще е почти толкова. Отделно, ако ползваш и платено паркиране за обикновена кола, спрямо електромобила под наем, хептен се изравнява сметката, та дори и се обръща.
        Колата под наем не и береш никакви грижи, а ти излиза колкото да си караш сегашната кола с ДВГ, в града. Е, ако пък не караш чак по 200км, и не паркираш много на места с разлика в плащането, ще си нещо на минус, ама за да се натрупат от тоя минус 20 хиляди лева, сигурно трябва да минат години.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          При това и Земята се върти постоянно. Утре вече може да е отпаднала нуждата от посещаване на родната столица за по няколко дни )

      • #5
        Коко келеша да знаеш как ми пасва твоето мнение.
        Дет се вика " А дано ама надали"
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #6
          Според мен е невъзможно да се купи елекромобил за 20 бона.
          И за 30 000 не може.
          И за 40 000 също не може...
          За 50 000 почват да се появяват тук таме... Ама не и свестни...в смисъл да може да минеш 300км и що годе приемливи и да има някаква сигурност.
          Всъщност за 20 бона и традиционна кола - трудно. Таралясници на повече от 10 години и с много неизвестни...обя
          Май не сте гледали обявите наскоро??

          Коментар


          • Николай Колев
            Николай Колев коментира
            Редактиране на коментар
            Не не няма да пътувам до София с този електрокар.
            Трябва ми само докато съм в София за нищо друго.
            До София ще пътувам нормална кола.
            Затова и 150 км пробег ще са напълно достатъчни.

          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Шкода Фаворит детска играчка ли беше? Дачията е 1 към 1 с нейните размери. Утре мога да кача снимки как се събира човек 185 см на задната седалка

          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Едно към едно, ама друг път... Тая Дачия е странно животно, по-къса е от Фаворит с близо 10см, с толкова обаче е по-висока, и с около толкова е по-широка... Но пък колеята отпред и отзад е по-малка от на Фаворит. Не съм я мерил, но съм я виждал на живо още преди доста време, точно когато излезе на пазара в Германия, и за мен изглежда доста странно. Иначе и аз се возя удобно на задната седалка в Пежо 206, а съм стотина кила...

        • #7
          А хибрид не решаваше ли проблема с паркиране в синя и зелена зона?
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • bokomo
            bokomo коментира
            Редактиране на коментар
            Не, поне не и в София

          • ивайло
            ивайло коментира
            Редактиране на коментар
            Май не.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Хибридите се третират като обикновен автомобил. Безплатно в синя и зелена зона паркират само електрички за момента. Но предполагам няма да е още дълго.

        • #8
          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          ....
          Всъщност за 20 бона и традиционна кола - трудно. Таралясници на повече от 10 години и с много неизвестни...обя
          Май не сте гледали обявите наскоро??
          Тооо от четене на Мишевите бисери, не остава много време за обяви.
          Инак четирите ми последни автомобила от 98-ма насам общо не струват 20 000. Ти смятай колко са надеждни и колко съм ги карал таралясниците. Последните две и в момента ги ползвам - едната е 98-ма родена бензинова баничарка, другата е трицилиндрово японче, пак бензин. Все втора, трета, пета ръка.
          С извинение към Николай Колев


          Коментар


          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Зависи....нищо против Мишев. Според някои кола над 12-15 години е дрът, раздрънкан таралясник, технически изостанал, без екстри ( дето половината никой не знае какви са)..., нищо, че са на поразия по-надеждни от мигащите кошници, в които като седнеш и половин час се чудиш от къде да си пуснеш парното.

        • #9
          Хубу де !
          Дайте конкретно предложение кат сте толкоз оперени...

          Коментар


          • #10
            Загледах и аз този пазар.

            За 20 хиляди лева се намират коли с по 20 киловатчаса батерия. Това са 90-150 километра в зависимост от обстоятелствата.

            Дребните коли харчат 12-15 киловатчаса на 100км.


            За 30 хиляди има коли с по 35-40 киловатчаса батерия които вече имат разумен пробег.

            Коментар


            • mishomishev
              mishomishev коментира
              Редактиране на коментар
              Тъй ли ?
              А дай разумното ??

          • #11
            За електричка не мога да дам съвет, далеч са ми от полезрението...
            Покрай скъпите горива и ремонти, аз даже се ориентирах към дъртите дизели...
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #12
              къде ще го зареждаш?
              градския транспорт не е толкова зле, а и в центъра най-бързо се стига пеш
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • Ясен
                Ясен коментира
                Редактиране на коментар
                2 кашона стока или 3 папки документи и си дотам с градския.

                Когато ги няма тия два фактора го ползвам интензивно.

            • #13
              За 20000 лв си купуваш кола с проблеми,които старият собственик е преценил,че е трудно да реши,скъпо,или... сервизите са кът.Желателно е да имаш и колесар,и да я влачиш насам натамБрат ми беше намерил Рено Зоуи за 11000 лв,само батерията е за ремонт,дали?Отказа се...Авторът на темата трябва да си прецени,кое си заслужава,и в зависимост от всички подробности,да си реши.Безплатното паркиране днес го има,утре може и да го няма.Няма да е евтино...

              Коментар


              • #14
                Рено Зои се продават масово без батерия защото батерията е била на лизинг и от Рено са си я взели.

                Коментар


                • krassitch
                  krassitch коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това е имало някаква батерия.Възможно е някакви майсторчета да са се учили как се прави батерия,ама... да не са се справили.А на старият собственик да му е омръзнало,и да продава

              • #15
                За сега реших въпроса с това :https://youtu.be/s1ud4i9EE_4

                Един стар ховърборд който ползвам за чирак да ме носи из двора.
                Сложих го в багажника и намерих място за паркиране извън синя и зелена зона.

                Но търся трайно решение че,няма да все лято и слънце.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • genadi.tsvetkov
                  genadi.tsvetkov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Много си добър с ховърборда!Иначе по темата-купи си един Ситроен Ами.

                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Колко км. е пробега на борда?

                • Николай Колев
                  Николай Колев коментира
                  Редактиране на коментар
                  Този ми е стария и го пенсионирах на 2890 км за толкова се износиха и гумите. Това за близо 3 години само на "градско"
                  Сега взех по нов има си фарове и може да се управлява през телефона.
                  Много ми е удобен в склада, като ръкавички.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X