Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бензинов джип ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв бензинов джип ?

    Здравейте колеги !
    От известно време ми е влязла муха в главата да взема някакъв бензинояд , с по голям обем на мотора , примерно някой v8 v6 . Ще го ползвам за къси пътувания събота и неделя около 80-90 км, като 30-40% максимум ще са черен път и през седмицата за още по къси растояния 2-3 километра до местоработата. Бюджета е 15-17000 +/- . Гледах и четох за Дискавъри, Рейндж, Гранд чероки , но за тях все мнения които да те откажат от подобна идея. Молбата ми е да ме посъветвате има ли здрав читав агрегат бензинов, за какво да се оглеждам или да се ориентирам към по висок бюджет и примерно Ленд Крузер и друг вид гориво (дизел).

  • #2
    Здравей, за всички марки ако се зачетеш ще се откажеш.

    Какъв мотор по-конкретно искаш да притежаваш? Разликата между В8 и В6 е голяма. Не само, като показатели но и като техническо обслужване и ремонти.
    В зависимост от марката и модела, всеки двигател си има спесификите. Безпроблемни няма, но има надеждни.
    Не се ангажирам да препоръчвам конкретни модели и двигатели но моето мнение е да се придържаш към бензинов такъв. Дизелите, особено В8 са доста специфични и не-много приятни за подръжка. От изброените от теб марки, аз бих се фокусирал върху Тойота.

    Коментар


    • #3
      Как какъв? Хеми в8 естествено 😄
      По-добре наистина се замисли за увеличаване на бюджета, щото за тия пари ще му е тръсната вълната, без значение Тойота или Гранд Чероки.
      Някой от форума продаваше Хеми в8, което влиза в бюджета, но не съм сигурен кой беше, май s_s1.
      ​​​​​
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Да, продавам го, защото много рядко го ползваме като семеен автомобил.

    • #4
      Подкрепям за бензинов Круизер, но не знам дали ще влезе в бюджета...Бензиновите агрегати на сериите 90 - 100 - 120 са добри.Може да погледнеш и близнака им Lexus GX, или LX.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Dilyan Zagorchev Преглед на мнение
        Как какъв? Хеми в8 естествено 😄

        ​​​​​
        Подкрепям за ХЕМИ. Но кой ХЕМИ ( 5.7, 6.1, 6.2 ,6.4 ), монтиран в какво МПС?
        Аз имам 175000 ( от 0) впечатления от 392. За този пробег не се наложи да се ремонтира.

        Коментар


        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          Ее, твоя много як. 5.7 имам предвид в ГЧ WK, то за други не стига. За предпочитане 2009-2010 като на Спарки, в краен случай и по ранен.

      • #6
        5.7 е най-лесно намираем, доколкото се води ширпотребски. И като за параметрите си е що-годе икономичен.

        Другите се водят "мускулести", и са само върху въпросните возила, често почти, а понякога напълно непригодни за offroad, въпреки че приличат на джиипове.

        Конкретно 5.7 - Grand Cherokee WK1/WH1, Jeep Commander XK, Dodge RAM 1500. В гранда и командъра последните (2009+) са 360 коня, в Доджа са 390 и няколко. Наскоро ме возиха в Dodge RAM с такова - въпреки бахатестия си вид, върви МНОГО.

        Гранда ми (2009-та, 354 коня), ако съм му решил проблема със скоростите, довечера ще се види в приключение. Крайно време е да го видя колко върви - до сега само го галя.

        ПП: Гранд може и да се намери за тия пари, макар и предимно по-старата комплектация (преди 2009-та). За Додж не знам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Няма кой-знае какъв звук. Пък и в тунел с ограничение 80 да го настъпвам някак не би ми било твърде комфортно - той за 5 секунди вече ще е на 150.

        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          Ruls to drive HEMI in tunnel-open window/gear down/full throttle 😁😁😁
          Това го видях на тениска в тубата

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Аз съм казвал и по друг повод - искам да ми е тихо. И то е тихо. Личи си че е 8-мак, но си мърка, докато не го ядоса някой и не го сритам съвсем, но и тогава минава за тих.

          Последно някакъв с едно шумно BMW, дето го раздаваше "зигзагер" из всички ленти го отнесе доста комично. Как ли са му се свили стафидките, когато ми видя рязко отдалечаващият се заден номер, без никакъв шанс да направи каквото и да е.

      • #7
        Кажи и за обслужването на 5.7. Какво масло и кога и защо тогава..

        Коментар


        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          Как защо и кога? 5w20 на 10 000км
          Ааа, вдянах, заради повдигачите ли? Хайде сега, не е задължително,отделно че не е скъпа правилната маслена помпа.
          Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 22-06-22, 13:05.

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Ползвал съм освен Хамерикански и европейски 5w20 и CASTROL EDGE 5W-30 и MOBIL ESP FORMULA 5W-30 и не дава грешка вискозитет.

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Може да даде единствено ниско налягане на маслото като грешка. За друго няма датчици. Вероятно като сменя маслена помпа и аз ще го карам с 5W30.

      • #8
        Mopar, Ravenol, Amsoil 5W20, на 10000км, Ако не го юркаш много. Ако го - на 6000-7000. Толкоз. Другото са стандартности - ролки и ремъци, като го купиш. Аз смених и радиатор и водни съединения - изпишка се на една бензиностанция. Вероятно ще сменя и водна помпа профилактично. За смяна на верига няма интервал, но по някое време и нея ще сменя.

        Има няколко теми из форума. Не е скъп двигател за поддръжка. Виж за гориво, при сегашните цени, иска каквото иска.
        Последно редактирано от sparkybg; 22-06-22, 13:01.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #9
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-06-22-14-17-43-97.jpg
Прегледи:2146
Размер:304.4 КБ
ID:6870108 Ето този заглеждах ама като чета не е от препоръчаните от вас

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Слабичък е тоя. А харчи колкото 5.7.

          • sonda
            sonda коментира
            Редактиране на коментар
            И стои на обява от много-много време !

        • #10
          Как разбираш " каране" по черни пътища?

          Коментар


          • #11
            Не оффроуд ами черен селски каменист път и разходки около някой язовир река ,няма да го ползвам за кал и лош терен, за там си имам едно терано 2.7 късо пригодено за бой без да го пазя.

            Коментар


            • #12
              Значи Grand Cherokee 5.7 ще ти лепне като шамар. А при желание става и за малко повече от полянкаджийски разходки - има си и бавни, има си и 3 блокажа.

              ПП: Също имам късо терано, та знам за какво говоря.
              Последно редактирано от sparkybg; 22-06-22, 14:25.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #13
                Ето това е обявата за моя.

                https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...6&slink=oqkc72
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • I.Guberkov
                  I.Guberkov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Добре изглежда. Какъв е разходът на газ?

                • noname12
                  noname12 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Наистина изглежда доста добре.
                  На WJ-я ми даваше между 18 и 30 на сто газ, отделно яко бензин зимно време докато загрее. В повечето случай разхода се въртеше около 24-25/100.
                  На дълъг път беше рентабилен като за джип, но за в града и на късви разстояния си една доста харчеща кола!

                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  15,5-18 при нормално извънградско и 20-22 като тегли ремарке с АТВ или мотори.

                  П.П. Моя джип днес отпътува за ПеУник.
                  Желая здраве и безаварийно на новия собственик.

              • #14
                Също от опит с две ръце бих подкрепил WK 5.7 HEMI.

                Този на колегата s_s1 би бил добър избор за автора на темата.
                Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

                Коментар


                • #15
                  Има ли нещо специфично в поддръжката на тези джипове. Този на колегата ми харесва и най - важното и на жената и хареса Остава да разкараме едната кола че 3-та няма да има каде да паркирам в тая лудница в София

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X