Обява

Свий
Няма добавени обяви.

7-местен офроудър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Аз имам питанка,че да знам има ли смисъл да се предлагат.

    Американец 3 тона 6 метра харчещ 30 на 100 с радиус на завоя един булевард има ли смисъл да предлагаме или да се ограничим в европейските каляски?
    Разликата между Терано и Екскържън е колко мецду C и S класа в размера,за да е проходимо ти трябва и по 500 долара гума грубо казано та е добре да се знае дали го преглъщаш това.

    За идея само - на жената комбито не се събира на подемник който спокойно събира S Мерцедес, а е долу горе голямо среден размер комби,не е Екскържън размер
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      Коя е тая европейска каляска със 7 места, че и оффроуд? Дървендъра? Ако иска жена му да го кара, значи вътрешностите му ще се влачат отзад 😄. Всъщност веднъж видях жена да кара къс такъв, много яка мацка беше. Японки и корейки със 7 места бол, но са неудобни, за 2-3км може. Компромис му трябва

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Булеварда български или хамерикански?

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Аз за това питам,че съм карал дълъг Патрул в Европата ма как и да го нагъзиш не стъпва на Екскържън в който влизат не 3 ми 4 реда седалки.
      То 7 местни бол ма са за джуджета та за това е питанката,не е само но ера да има седалка
      в багажника,то ако е така и дьрт Мерцедес комби 4матик върши работа,Синхро на ФауВе примерно или дьрт Патрул / е тука за 15 бона не знам как става /

      Булеварда Български,уличката пред нас е 6 ленти,спокойно завиваш е малко ТИРче Европейски модел.Това се взима в предвид,тия горе с правени за Американски пътища
      Последно редактирано от BENZBOSS; 27-05-22, 10:03.

  • #17
    Ние живеем на село - малък град. Рядко се налага влизане в малки улички. И жена ми и аз имаме основни коли - комби и седан от среден размер (А4,А6).
    Този трети автомобил ще бъде необходим за weekend-и, за гората над селото и наоколо и за малки екскурзии цялото семейство. Офроуд възможностите са част от задачата, за това и темата е 7едем местен офроудър.

    Коментар


    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      Трябва да направиш компромис с нещо. Аз лично не виждам коя машина ще ти покрие ВСИЧКИ изисквания.

    • smirnofster
      smirnofster коментира
      Редактиране на коментар
      Компромиса е неизбежен, още при поставянето на задачата.

    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      smirnofster коментира
      27-05-22, 11:05
      Компромиса е неизбежен, още при поставянето на задачата.
      Ако си от София се обади на 0886188899 - Мартин , да ти покаже един 7 местен и както прецениш, за показно и кръгче пари не взема.

  • #18
    Долу горе идея каква биволица е пълен размер СУВ тук,малко е повдигнат,но пак се вижда разликата в размера с нещо среден европейски.
    Взимай метъра и мери гаража,че ме съмнява да влезе вътре това.

    В СУВ Форд бие Шеви по проходимост най-грубо казано,най-надеждна е Тойотата,а най-евтино е Мицибишито на Американския пазар.

    https://www.drive2.ru/l/4058926/
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от BENZBOSS; 27-05-22, 11:25.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • smirnofster
      smirnofster коментира
      Редактиране на коментар
      Тоест насочваш линията Форд-Тойота?

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Зависи какво търсиш,това ти ше кажеш.

      Форда е безценен тия дни, 6.0 дизели колко искаш ма 7.3 няма и няма или ако има е тройно на цената от преди 5 години,вървят по на 30 000 долара. Цели мостове,за 3 бона скоростите стават неубиваеми,6 инча лифт носи 40ки,влачи ТИРове ако искаш с това…….

      Тойота Секвоя първа генерация може да се намери за около 5-6000 долара,2 инча лифт с гуми са още 3000,мотора доказано прави милион мили,лесно се кара,не е чуплива,части има каквито искаш,влачи си нормално,проходима за твоите цели.

      АЗ ако имам пари и адски много мерак взимам ФОРДА ма чак толкова мерак нямам баси,ти сам си прецени дали има смисъл

  • #19
    Моите критерии при избора

    3 реда седалки
    4Х4
    среден диф
    мотор осмак поне 300 коня
    мотор на верига
    нечуплива
    удобство някакво / климатроник,кожи,подгреви,Люк,дърво,DVD,инвьртьр,теглич,въздушно окачване……./
    удобно да подържа 130 натоварена
    да товари 500 кила поне
    да гази педя кал и 2 педи сняг

    25 бона тук,с доработките 35,комби с ташаци,става за всичко
    Прикачени файлове
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • smirnofster
      smirnofster коментира
      Редактиране на коментар
      Тази съм я харесал за основна кола, но малко по-натам, когато махна А4. Просто настоящите коли са ми в добро състояние и ме возят безпроблемно и не ми се сменят, но като тойде момента, това ще замени едната. Но това трудно бих го прежалил за трънаци и клони.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Аз не го предлагам,че едва ли влиза в бюджета,просто за идея АЗ какво взех като имаш в предвид,че живея тук между Фордовете. Иначе трънаците си го жулят като нормална,малко трябва да внимаваш ако го миеш с маркуча вътре,че много електроника, не е като добрия стар Патрул.

      За 1/4 от цената се взима първата генерация на Секвоя,за твоите цели става,малко харчи като 3 Аудита ма щом няма да е основна кола може и да ти хареса,вътре,а и вън е като от миналия век обаче

  • #20
    Нещо на първо четене https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...5&slink=ogqxii не го пускам с комерсиална цел, просто първия пример който ми попадна.
    Последно редактирано от дядо владо; 27-05-22, 21:46.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      То освен тоя има още 1 дето е 4х4,баси белите лястовици

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Бели лястовици, защото повечето 4х4 са точно от втора серия и още по-точно от Гранд Вояджър Вече нямат живи съученици ))))))))))

      П.П. Малкия Вояджър е около 4.75 а тоя е към 5.10. Градско само по Цариградско ))))))))))

    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      Ситроен Ц5 е 5м долу-горе.
      А втория Гранд Вояджър в мобилето е 3-то поколение.

  • #21
    Ето още едно сравнение, това отпред ми прилича на 4рънър.
    Прикачени файлове
    "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
    Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

    Коментар


    • #22
      Jeep Commander мисля, че с компромис се вписва в условието и най-вече бюджета:

      - Последните седалки са малки и неудобни и като се разпънат оставаш практически без багажник. Ползват рамата на Grand Cherokee за сглобка с маркетинговата идея, да направят и конкурентен 7 местен автомобил, като цяло се води маркетингов провал и го спират от производство, но пък във форума има много информация за Jeep GC и ще имаш доста добра идея какво да очакваш.
      - По-обявите са малко, повечето от тях са 3.0 CRD дизелови (Мерцедес CDI + Мерцедесова скоростна кутия), във форума повечето хора са на мнение, че бензиновите (4.7 и 5.7) на газ са по-добрият избор, но според мен всички варианти стават, особено щом имаш и друг ежедневен автомобил.

      Ако ти изпадне запазена бройка, аз лично бих погледнал. (във форума също така има и хора, при които да закараш на диагностика)..

      Алтернативен вариант - махаш едното Ауди и си взимаш възможно най-нов истински 7 местен, от тези, които колегите вече препоръчаха.. напр. Toyota Sequoia

      Успех с избора!

      Коментар


      • #23
        Интересно предложение, ще седна да чета за Commander, на външен вид (за повечето грозен) са точно формите, които аз харесвам - не си падам по заоблените истории.
        Два-три базови въпроса - има ли бавни, с какво окачване е, с какви диференциали, блокажи и какво точно 4х4 като система?
        Последно редактирано от smirnofster; 29-05-22, 17:01.

        Коментар


        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          Има бавни, с лсд блокажи, отзад е цял мост, дифове отпред 8" отзад 8,13"(това за бенза, нафта не знам) .Общо взето прочети всичко за Гранд Чероки 06-10.

        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Баш на Командера не съм му фен, ъъъъъъ кога ще дойдеш да си говорим за 4х4

      • #24
        Видях, че в зависимост от мотора се предлага с Quadra Track I, Quadra Track II i Quadra Drive II, тъй като ежедневните ми коли са дизели и поради влечение към Hemi, бих се насочил към големия бензин - разбираемо на газ.

        Коментар


        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Звнни утре след 11.00ч. че нещо с новия софтуер форума малко ме €б......

        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          Начиии, хеми е с куадра драйв 2

      • #25
        Мицубиши Паджеро 4 не върши ли работа? На третия ред комфортно се събират 2 деца.
        www.offnews.bg

        Коментар


        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          За бюджета му ще е някоя скрита лимонка по-скоро

        • бат'Марто
          бат'Марто коментира
          Редактиране на коментар
          По-скоро Диско 3, като габарити същото, но трябва търсене на читав екземпляр. Моето замина 2020г. за 9000 лв...HSE комплектация...

      • #26
        Има ли някой съФорумник с Jeep Commander с желание да ми го покаже или да сподели малко опит?

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Гранд Чероки WK e същото нещо с друга коруба.

          Аз бих взел Командер защото вече имам WK и виждам какво се предлага като стойност за цената си, огледал съм и няколко Командера.

          В Англия има супер много Командери и безброй ГЧ, 90% са с 3,0Д на Мерцедес и рядко с 5.7ХЕМИ.

          В България много такива се вкарват от Италия, цените последно като гледах почваха от 10-12бона за хубав ГЧ, Командери не съм гледал тогава.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X