Обява

Свий
Няма добавени обяви.

7-местен офроудър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 7-местен офроудър

    Привет Колеги,

    Преди време бях задал въпрос за различни офроуд машини, като покупка на точно такова превозно средство не се осъществи. Поради увеличаване на семейството и съответно промяна на фокуса на приоритетите леко измених концепцията.

    Търсят се предложения, мнения и препоръки за следната задача:

    Джип, който да бъде 7-местен, автоматик, като употребата му ще бъде смесена - weekend-ите ще се ходи на разходки по гората със семейството, през седмицата може да се налага да се кара до близкия град и обратно с децата. С две думи няма да ни е основна кола, но ми се иска хем да мога да се разхождам с нея в полите на Стара Планина weekend-а, хем да мога да я дам да жена ми, когато нейната кола е заета, за да отиде на работа. Няма да бъде основна кола.

    Търси се здравина, голям обем и възможност за преходи и доработки - в реда, в който ги изброих. Доработките биха били основно за подобряване на проходимостта и overland-инг без преспиване.


    Ориентировъчен бюджет - 15 000лв. само за покупката, без обслужване и без доработки.

  • #2
    Ako трябва при три реда седалки да има и половин декар свободен багажник, бюджета не стига. Иначе всички корейски марки преди 2010 имат седем местни модели на подобна цена за втора ръка.

    П.П. Лично аз при такъв развой на нещата бих търсил Хюндай Старекс 4Х4.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:643
Размер:144.7 КБ
ID:6862126
    Последно редактирано от коко келеша; 26-05-22, 10:51.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • gimax
      gimax коментира
      Редактиране на коментар
      Точно такова си търся от почти две години и нищо читаво не излиза,само гнилоци ама добре замазани и убити.Продължавам.

  • #3
    Приятел си продава теракана, автомат 6+1 JX290 модификация с топ оборудване, за корейския пазар е правен.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #4
      Диско 2 или Pajero 2 няма ли също да ми свършат работа?

      Коментар


      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        7 човека в Пахеро 2. Тц,забрави,не е удобно

    • #5
      Първоначално публикуван от smirnofster Преглед на мнение
      Диско 2 или Pajero 2 няма ли също да ми свършат работа?
      По-скоро ще намериш живи 3-ки...

      П.П. А дали ще ти свършат работа можеш да кажеш само ти.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #6
        Американци колкото щеш ..........
        .
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #7
          Надявах се да пишеш Дядо Владо, дай моля те конкретни модели?

          Коментар


          • #8
            При 7 заети седалки, всички "европейци" остават с багажник за два куфара. Отиваш към Ескалейд, Навигатор и прочее американци с дълга база. При така зададени параметри, бих погледнал някой Мерцедес Вито. То си е повече бус, ама имаха и 4х4 и то, доста смислени варианти.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • Juiced
              Juiced коментира
              Редактиране на коментар
              Тогава идеята за офроуд наистина става като друсни полянка, а там може и с един мултиван да идеш....

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              А баш така.

              Евтин лифт инч и нещо,едни злобни гуми,един шнорхел от бакалията,една евтина лебедка и мръсна газ,цялата работа ше струва колко лифт,гуми и джанти на нещо истинско

            • Тропчо
              Тропчо коментира
              Редактиране на коментар
              Погледнете първия пост. Изисквания и бюджет. Човекът си плаче за Лендроувъра от "Боговете сигурно са полудели", ама читав такъв съм виждал само при rusev и едва ли ще го даде за тия пари.

          • #9
            Имаше едни Додж Караван-Гранд Караван/Крайслер Вояджър-Гранд Вояджър дето са 4х4
            "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
            Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

            Коментар


            • дядо владо
              дядо владо коментира
              Редактиране на коментар
              Още ги има, и аз (благодарение на Създателя и съфорумци) имам един такъв, пусналияттемата може да дойде и да си говорим. Другото е примерно "Астро"вана но Шевролет и т.н......

          • #10
            Дядо Владо с удоволствие ще мина, ще ти пиша за удобно време. По отношение на предложенията, те изпълняват ли функцията за офроуд разходките?

            Коментар


            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              Ако им монтираш лебедка ще я изпълняват

          • #11
            .....Събърбън.....

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Chevrolet-Suburban-GMT900.jpg Прегледи:0 Размер:312.0 КБ ID:6862390
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • Dilyan Zagorchev
              Dilyan Zagorchev коментира
              Редактиране на коментар
              Това ще се вмести ли в бюджета на колегата?

            • traun
              traun коментира
              Редактиране на коментар
              Абе че няма,няма!Ама и заданието е ......... сложно.На пазаря в момента има два!Отделно че цените са нагоре.
              Тая кола за жена ич не е сложна!Щерката я кара а още не е изкарала тефтеря,нямала време!Е,не по градовете и по основни пътища де!

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Те тия са правени за жени и абсолютно лесно се карат;а като обърка нещо си слиза и си отива пеша,другия да му мисли
              Последно редактирано от BENZBOSS; 27-05-22, 11:26.

          • #12
            С тоя хипопотам жена му ще го бие като се пребере у тях
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • smirnofster
              smirnofster коментира
              Редактиране на коментар
              Nice

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Тъща ми кара 140 модела на Мерцедес,ония бандитските модели по 5 метра и малко размер.Не иска да се качи на Секвоя втора генерация която е педя повечко у всички посоки, просто с 2 инча лифт и се струва огромно,а то има муцунка по-малка от Бенци.

              Сина я кара,из полето ма се брои,на 13 е. Мани майтапа,с тия хипопотам да не ходи жена ти с такси на работа

          • #13
            Durango? Tahoe? Yukon?

            Отново посочвам, че не говорим за основна кола, възможността за 7 места ще се ползва при необходимост - weekend с цялото ссемейство и тн, а не на дневна база.
            Последно редактирано от smirnofster; 27-05-22, 08:34.

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Аз съм за Форда,ако е и 7.3 дизела мммм цена няма

            • Dilyan Zagorchev
              Dilyan Zagorchev коментира
              Редактиране на коментар
              Коко, какво за катаджиите, що ще го заобичат? Питам сериозно
              Босе, тоя 7.3 е звяр, но главно F сериите,а и едва ли ще влезе в бюджета

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Не знам какво и на какви цени има,даже Карс.БГ е в профилактика та да си сравня идеите.
              Казвам само какво е добро,тук на тоя Форд му се утрои цената за последните 3-4 години,че и не искат да ги продават мръсниците

          • #14
            Първоначално публикуван от smirnofster Преглед на мнение
            Привет Колеги,

            Преди време бях задал въпрос за различни офроуд машини, като покупка на точно такова превозно средство не се осъществи. Поради увеличаване на семейството и съответно промяна на фокуса на приоритетите леко измених концепцията.

            Търсят се предложения, мнения и препоръки за следната задача:

            Джип, който да бъде 7-местен, автоматик, като употребата му ще бъде смесена - weekend-ите ще се ходи на разходки по гората със семейството, през седмицата може да се налага да се кара до близкия град и обратно с децата. С две думи няма да ни е основна кола, но ми се иска хем да мога да се разхождам с нея в полите на Стара Планина weekend-а, хем да мога да я дам да жена ми, когато нейната кола е заета, за да отиде на работа. Няма да бъде основна кола.

            Търси се здравина, голям обем и възможност за преходи и доработки - в реда, в който ги изброих. Доработките биха били основно за подобряване на проходимостта и overland-инг без преспиване.


            Ориентировъчен бюджет - 15 000лв. само за покупката, без обслужване и без доработки.
            В този бюджет и зададените критерии според мен имаш две опции:
            1. LandCruiser 95
            2. Nissan Terrano

            И за двете е важно ламаринитер и шасито да не са им изгнили.
            Без да подценявам шофьорските възможности на жена ти за удобство бих препоръчал да монтираш допълнително парктроник, макари и теглича да върши същата работа в някаква степен.

            От години не съм се занимавал с покупка или продажба на автомобили втора ръка, но ми се струва, че най-трдното ще е да намериш неизгнил и поддържан джип от марките по-горе. Не знам какви доработки смяташ да правиш, но ако слагаш лебедка например бих те посъветвал да запазиш фабричната броня. Гумите за кали или такива за всякакъв терен са хубаво нещо, но зимата само зимната гума може да ти осигуири необходимото сцепление на пътя.

            Успех!

            Коментар


            • #15
              Аз продължавам да се чудя защо масово се бяга от корейците, които влизат в бюджета а вместо това се предлагат 30 годишни японски гнилочи.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Кой кореец събира двуметров мъж на третия ред?

              • noname12
                noname12 коментира
                Редактиране на коментар
                Надявам се да споделиш кой 7 местен, не 30 годишен кореец подходящ за доработки визираш?

              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                Теракана е подходящ за доработки, има доста проекти в нета. А за двуметровия мъж няма да коментирам,защото нито в терано ,нито в паджеро ще се събере. По-горе коментирахме ,че 6 метров сув не е най-подходящ за офроуд а ако няма да е точно офроуд а друсни полянка , е по-добре да си вземе някакъв мултиван.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X