Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип като за село

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от maleksandrov Преглед на мнение
    Май варианта с пикап започва да ми харесва все повече
    Тоя пикап (или джип квото дойде) ще е работен кон, нищо повече.
    Съседът от отсрещния баир изнесе половината гора за дърва с някакъв Нисан пикап. Не познах модела, ама по фасон требе да е скоро след ІІ св.война. Много яка кола, товари над 1 тон и вдига даже 40 км/час. Не "работен кон", ами вол. Май може да се кара и без номера.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #17
      ***Иначе 2 изречения за Мерца , верно че не следя какво става из бг по тая част ама по спомени..***
      Аз го взех по две причини - едно, че взема да ми писва от технологии дето накрая си губиш шофьорските умения и ставаш багаж с контролни функции, а от друга страна 190, 602 с турбо, ръчни скорости и фабричен климатик е рядко чудо.
      И като ме налегна крастата стана тя една ... Мина ремонт на шасито, след това двигател, рециклиране на турбо, секторна кутия, горивна помпа, ходова част и окачване, сега тази или другата седмица отива за боя целия като през това време въстановявам уплътнения, рециклиране на фарове и стопове, рециклиране на оригинални джанти, после ще се потя по интериора и накрая за финал отива в едно студио за детайлинг да му изчистят с екстрактор и ензими 30 годинната мръсотия и да сложат керамично покритие на боята. Та мъка си е

      ***Та все нещо ще има за оправяне ако е на старо***
      Аз затова предвиждам и бюджет за ремонт. То ясно, че като е на старо, се продава след изнасилване по особено жесток начин.

      Ей нещо такова май мисля, че ще е ок.
      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...6&slink=o4yoa6
      Последно редактирано от maleksandrov; 26-04-22, 12:35.

      Коментар


      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Умрял мотор,почти сигурно и ръжда. Все пак е 23 годишен нужник

    • #18
      Още две за мнения (спам малко, ама нищичко не разбирам от джипове и пикапи)

      Jeep Grand cherokee Comanche
      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=o4yr52

      Nissan Terrano 2.5 King cab
      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=o4yr52

      Коментар


      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Същата работа като по-горе, даже са и по-дърти тия.
        А, ще ти изтрият линковете, не можеш да пускаш според правилата.
        Успех в търсенето.

    • #19
      +1 за пикап, ако си имаш и евридей гъзовоз. Хубаво е да е двойна кабина. Аз бих гледал точно Л200. Не ти е нужно по-джиджано.Стига да не е гнилоч. Друго се оправя, Дори поетапно.
      Двата линка по-горе...Категорично не.

      ПП: Особено второто. Беги далече от пресно пръскани шасита и бомбета!!!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        То и първото ако е с ония😳 дизел пак не ако ще да в лъскаво на вилица под тенекето

        Мицуто трябва да става

    • #20
      Мдааа, май L200 ще търся. Отказах се от джипа. Малко поувеличих бюджета до 15 хил, че иначе няма варианти.
      Като проучих май Series 3 (1995-2005) ще да е. Тук слагат втори ред седалки, което още го преценявам наистина ли ми е нужно. През 2000 или 2001 вкарват нови двигатели, но още чета подробности.
      Товари до тон, което звучи доста добре.

      Коментар


      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Двувратите са ниски като лек автомобил. Взимай с 4 врати и хич не го мисли. Сега се сещам, че преди 14г навъртях малко километри на такова от линка, с големите фарове. Вървеше добре, видимост и управляемост ок, седиш нормално, не изпънат като струна, климатика е ок.

      • didooo
        didooo коментира
        Редактиране на коментар
        На прав път си . Мн прилична машинка . 2.5тд си е достатъчно . Гледай най-запазената , без да гледаш годината . Дано десния волан те устройва

      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Нищо не пречи да погледнеш и близнаците Форд Рейнджър/Мазда В2500 и ВТ50. Исузу Дмакс май имаха някви драми с мотора от тия години,не съм много сигурен

    • #21
      Първоначално публикуван от maleksandrov Преглед на мнение
      Мдааа, май L200 ще търся. Отказах се от джипа. Малко поувеличих бюджета до 15 хил, че иначе няма варианти.
      Като проучих май Series 3 (1995-2005) ще да е. Тук слагат втори ред седалки, което още го преценявам наистина ли ми е нужно. През 2000 или 2001 вкарват нови двигатели, но още чета подробности.
      Товари до тон, което звучи доста добре.
      Колега, писал си, че ще се кара по кал и т.н.....Може да прозвучи малко крайно, но пикапът не е за тази работа Както е писал някой по-горе, трябва ти лебедка и ако не искаш да я ползваш често, поне 300-400 кг. нещо си отзад за да тежи на задните колела. Карал съм Нисан Кинг Каб 2.5 TD, още в далечната 2001 г., който беше на 4 г., супер машина, но зимата слагахме един палет морска сол за да няма проблеми с проходимостта. А на кал... и Тойоти и Митцубишита , като дойдат на дунава и почват едни пилажи, буксувания и прочее и то на сравнително лек терен.
      Аз с мойто Санта фе досега такива проблеми не съм имал...
      Ако не ти трябват бавни и блокажи, работа биха ти свършили и рав4, и хонда CR V, и санта фе(поддръжката на санта фе 1, изключая съединителя, който струва от 1400 до 2000 лв. в зависимост от доставчика не е скъпа, за другите нека колегите кажат...) с едни хубави гуми, колкото до товарене - теглич и ремарке, рейлинг на покрива и си ок.
      Лада нива също не е лош вариант, щом няма да се кара всеки ден.
      Успех в избора

      Коментар


      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Хаха, мноо правилно,Кольо
        Имаше тема на колега в раздела на нивите, само ремонти, баси нужника, да и бях драснал кибрита ако беше моя

      • blackfirefly
        blackfirefly коментира
        Редактиране на коментар
        Ако караш нива и си мислиш, че трябва да е като ферари няма как да не си във вечни ремонти...

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        РАВ 4 за село в калта🙄

        Ебати Рава или ебати селото

    • #22
      Чак пък луд
      Всичко зависи от гледната точка.....

      Коментар


      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        За да съм честен ще кажа, че двувратата Нива ми харесва като купе/визия/големина.
        Нататък не знам нищо повече.
        Пикап и 4 врати са си грозилища

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Не ти и трябва да знаеш друго. Страната на произход стига.

      • rusev
        rusev коментира
        Редактиране на коментар
        За Нивата - или добро или нищо!
        Кольо е прав....

    • #23
      Не мога да Ви помогна с избора на конкретно возило,но не сте визирали какво означава селянин.
      Ако ще сте фермер и ще ходите по нивите ви трябва едно,ако ще сте животновъд друго.Ако ще се занимавате с дърдобив трето.
      Ако само ще живеете на село и ще ходите на пикник в някоя горичка за софра си е друго,лов хептен.
      За новите селяни в "моето" село всяко нещо с повишена проходимост е достатъчна.Тук визирам комбита с куатро,сузуки SX4 и всичко останало.Ако уточните, ще получите по конкретни препоръки. Аз бях тръгнал да купувам пикап,но след първите 500 метра от така жадуваното МПС установих ,че пикапа не е моето и си тръгнах много разочарован.Много шум,вибрации и нула комфорт за сметка на проходимост,която ми трябва в 5% от пътуването. Та така...проба му е майката...

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X