Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4x4 до 5000лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Реших се да е Фронтера Б 2.2 двигател, къса база. Ако не друго от бивши собстеници знам, че не ги яде толкова ръждата. Достатъци и недостатъци какви бихте посочили, нещо специфично примерно да гледам при покупка.....

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      гледай стрелката на температурата как се държи в задръстванията - имат проблем с охлаждането и често им слагат цк ключе за принудително включване на перката в жегите

  • #17
    Ако искаш комфорт търси дълга база. На мен редовно ми течеше семеринга на коляновия вал иначе наистина нямаше 1см ръжда. За сметка на това на брат ми беше я хванала яко корозията

    Коментар


    • #18
      Колега,аз също бях в голяма чуденка какво да купя до 5 бона,и аз търсех бензин,голямо купе и т.н.,докато обикалях из обяви и авто къщи разбрах че читави бензинови джипове се разграбват още преди да са пристигнали в БГ.
      Случайно видях в една дупнишка авто къща заврян в един ъгъл един ГОЛЯМ джип...ама наистина голям...
      -и така със страх се хвърлих в боя с един истински КИТАЕЦ,и както се казва "сега само оригинални части му слагам" --хахаха--
      Виж ми темата-"Shuanghuan Ceo 2.4i (или BMW X5; Toyota Land Cruiser 120; Mitsubishi 2,4i"
      Предимно се информирам от форума на
      https://forums.gwm-bg.com/ защото двигателя е същия като на Great Wall - Hover H3 ,а именно Mitsubishi-2,4 i/130к./
      Гледам една във Варна е останала: https://www.auto.bg/obiavi/avtomobil...shuanghuan/ceo
      Миналата седмица имаше на обяви 3-4 но са ги разграбили
      УСПЕХ...

      Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
      Краси
      "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
        Колега,аз също бях в голяма чуденка какво да купя до 5 бона,и аз търсех бензин,голямо купе и т.н.,докато обикалях из обяви и авто къщи разбрах че читави бензинови джипове се разграбват още преди да са пристигнали в БГ.
        Случайно видях в една дупнишка авто къща заврян в един ъгъл един ГОЛЯМ джип...ама наистина голям...
        -и така със страх се хвърлих в боя с един истински КИТАЕЦ,и както се казва "сега само оригинални части му слагам" --хахаха--
        Виж ми темата-"Shuanghuan Ceo 2.4i (или BMW X5; Toyota Land Cruiser 120; Mitsubishi 2,4i"
        Предимно се информирам от форума на
        https://forums.gwm-bg.com/ защото двигателя е същия като на Great Wall - Hover H3 ,а именно Mitsubishi-2,4 i/130к./
        Гледам една във Варна е останала: https://www.auto.bg/obiavi/avtomobil...shuanghuan/ceo
        Миналата седмица имаше на обяви 3-4 но са ги разграбили
        УСПЕХ...
        Как се представя въпросната машина ?
        Имам предвид надеждност, обслужване и т. н...
        Карал ли си го по по-хард терени и ако да, как се представя ?
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Да, като каза, че няма бавни и се досетих от темата преди време за това. Просто ми е интересно цялостно какво са сътворили братята китайци..

        • lakatnika
          lakatnika коментира
          Редактиране на коментар
          Да,няма Бавни но до сега не ме е оставил никъде...
          Боднах му едни хъбове и сега пее
          Не ме интересува че е снадено от 3 други марки-претръпнах,карам си го с кеф вече втора година.
          За по огромен джип не бях и мечтал,товаря го яко-по къмпинги,по язовири,морета...
          преди това карах един Кияк,2ка газ(2пъти по малък на купе)-тоя харчи точно колкото него 12 газ...
          Не съм ремонтирал нищо,само консумативи (кабели,свещи,масло и филтри)
          Като цяло двигателя е малко слабичък за това купе,но със 130си го настъпвам и не ги усеща (пълен до горе)
          Инак и аз се бях засилил за Hover Cuv/H3,но читава бройка просто нЕмаше доста време и като го видях тоя "хубавец",викам -тоя ще да е-на късмет...(двигател,трансмисия и окачване е като на Hover-та там чета...)
          Почти не се срещат по пътищата ни,въпреки че знам за 2 в Пловдив,един в Софето и Няколко други на обяви,но миналата седмица изчезнаха-кой ги купи не знам,но дано се престрашат да пишат Тука по форумите
          Последно редактирано от lakatnika; 26-08-21, 14:39.

        • lakatnika
          lakatnika коментира
          Редактиране на коментар
          ...

      • #20
        Нещо вече и китайците не са това, което бяха. Май много трудно се попада на екземпляр под 7к лева, па на всичкото отгоре и читав.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #21
          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение

          Как се представя въпросната машина ?
          Имам предвид надеждност, обслужване и т. н...
          Карал ли си го по по-хард терени и ако да, как се представя ?
          Почти всяка събота и неделя си ходя на вилата (в Трън).Там имам 2км. (според мен) тежък офф...
          На едно място наклона е голям и в завой,слава богу-там е камънак,но после през повечето време е гадна лигава кал (когато е мокро),драпа яко (на бързи...)
          Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
          Краси
          "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

          Коментар


          • #22
            Говорите за Фронтера с 2.2 бензин, та да попитам - това чудо не е ли с директно впръскване като мицубишитата? С други думи, неподлежащо на газифициране?
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              не е, екотек на Опел, газифицира се спокойно. Единствения европейски агрегат в тази кола, всичко друго е Исузо

          • #23
            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Говорите за Фронтера с 2.2 бензин, та да попитам - това чудо не е ли с директно впръскване като мицубишитата? С други думи, неподлежащо на газифициране?
            Моя ДВГ. е Мицубиши и е с Г.И....няма ядове
            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
            Краси
            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

            Коментар


            • #24
              И моите 5 ст. по темата-Карам Туксон 2.0 CRDI 113к.с. 2005г. от май месец, вече 5000км и врътнах. Много съм доволен от към вървеж, разход и поддръжка (цени на части). Преди това гледах GreatWall и Форд Маверик 2,3 , но не намерих добър екземпляр. За миг не съжалявам за покупката на Туксона.
              Прикачени файлове
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #25
                А аз не мога да разбера защо слагате на едно място чисти паркетници с по-истински джипки?
                Разликите са огромни, по-скоро приликите са малко - конструкция на шаси, трансмисия, окачване, скорост, разход и дори начин на каране.
                Едното е да караш повдигнато комби, другото - камионче.

                Коментар


                • коко келеша
                  коко келеша коментира
                  Редактиране на коментар
                  Който е карал москвич (мерцедес, бмв) няма проблем с камиончетата

                  П.П. А всъщност, във всяка такава тема се поставят по 10-тина взаимно изключващи се условия )))))))))
                  Последно редактирано от коко келеша; 09-10-21, 21:55.

                • Ivan_J
                  Ivan_J коментира
                  Редактиране на коментар
                  Вече май не останаха много да са карали москвич
                  БМВ и Мерцедес нямат много общо като каране с камионче.

              • #26
                Здравейте колеги нов съм и незнам кое как става имам един въпрос имам Опел Фронтера и си мисля да направя един експеримент какво ще е вашето мнение и някви съвети Фронтерата ми е с ръчни хъбове ако евентуално заваря предния диференциал дали ще се получи и дали ще мога да го карам и в градски условия благодаря ви отсега за отговорите

                Коментар


                • TigerHunter
                  TigerHunter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не го прави.

                • cnc82
                  cnc82 коментира
                  Редактиране на коментар
                  За чий х.. ти е това упражнение ?

              • #27
                Да,но трябва да има поне педя сняг иначе се губи смисъла на заварката

                Ако няма сняг пък се губи смисъла на диференциала

                Ако пък все пак пробваш то трябва да черпиш ако издраска 3 светофара
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #28
                  Мислех да го направя ако евентуално закъсам в калта предните да ме дърпат

                  Коментар


                  • EIvanov
                    EIvanov коментира
                    Редактиране на коментар
                    ... и завода производител с инженери полигони и бюджет ги слагаш в малкия си джоб. Честито.

                • #29
                  Колата няма да иска да завива, а пък на сняг и заледено хич. Мога да разбееа донякъде заварка на задния диф, ама на предния-абсурд.
                  Както казах по-горе. Ако имаш резервен преден диф, направи го, но не го изпробвай на обществен път. Така ще се убедиш, колко безсмислено е.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X