Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема преди покупка на сув

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дилема преди покупка на сув

    Здравейте, поради нуждите на баща ми, сме се насочили към сув с автоматична скоростна кутия. Не държа на втори лост, нито на кой знае каква проходимост. Засега заглеждаме Санта фе 1, туксон и црв 1. Автомобила ще се кара по пътя, рядко ще дърпа каравана и понякога ще ходи на язовирите, където вмомента ходи с Ауди б4 - с две думи проходимост не се изисква. Затова повече се набляга на здравината и ниска стойност на поддръжката на автомобила. Някой сблъсквал се с тия джипове да сподели впечатления.
    бюджет ... Не изяснен. Можеби според екземпляра. Благодаря за помощта.

  • #2
    Добри са, само да нямат ръжда. Включи и RAV4. А Туксон го има и като Кия Спортидж втора генерация(същата техника с друга емблема, и дребни разлики в дизайна).
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      и трите стават, гледай най-запазеното, црв1 май нямаха дизел
      аз имам Тусон 2.0 бензин, вече 6 години без проблеми, даже не е 4х4
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        За 20-годишна кола най-евтина е поддръжката на тази дето е била поддържана добре досега В наше село Туксон е с най-евтини части. По-къс е с една педя от другите два, за багажа сигурно дава разлика, но пък е широчък и на задна седалка спокойно събира трима. На магистрала по-тромаво изпреварва, но за по-спокоен шофьор това едва ли ще е проблем. Санта Фе е най-изфинен от трите, ако това е цел. ЦРВ е малко по-дървена откъм возене, ръмжи повече на магистрала, но е леко по-пъргава и леко по-малко харчи. Дизел ЦРВ1 има от 2005г нататък и е доста високотехнологичен, в сравнение с повечето търкалящи се по това време.

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          То първа генерация на CR-V е до 2001г. 2005г е към края на втората генерация.

      • #5
        А относно автоматиците ? Имат ли детски болести, гледам са масово 4 степенни. При огледа на няколко Санта фе останах очарован от визията и държанието на автомата ( почти не се усеща превключването), нонза сметка на това вътре всичките са ужас . Явно доста евтина пластмаса.

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Относително здрави са автоматите на изброените. За другото, от тия година и за такива пари, толкова. Не знам разхода на гориво дали ще ти допадне... Санта Фе има и най-истинското постоянно 4х4 от изброените.
          Ако дадеш някакви граници на бюджет и какви разходи очакваш, може и нещо друго някой да препоръча...

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          Автомата на Тусона е здрав, и да, 4 скоростен е. Ако си от София, мога да ти покажа моя /не се продава/

      • #6
        Цецоа 1 спомена и РАВ4, според мен е силно прав.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от Stiks Преглед на мнение
          Здравейте, поради нуждите на баща ми, сме се насочили към сув с автоматична скоростна кутия. Не държа на втори лост, нито на кой знае каква проходимост. Засега заглеждаме Санта фе 1, туксон и црв 1. Автомобила ще се кара по пътя, рядко ще дърпа каравана и понякога ще ходи на язовирите, където вмомента ходи с Ауди б4 - с две думи проходимост не се изисква. Затова повече се набляга на здравината и ниска стойност на поддръжката на автомобила. Някой сблъсквал се с тия джипове да сподели впечатления.
          бюджет ... Не изяснен. Можеби според екземпляра. Благодаря за помощта.
          Това са доста стари машини и ако намериш нещо наистина запазено, а не замазано има някакъв шанс да го ползвате за целите , за които ще го ползвате.
          Дори и при най-здравите автомобили като натрупат години почват да дефектират неща, дори които не си очаквал. Малко коли притежават надеждността и качеството на б4-ката и повечето са на около 30 години.

          Коментар


          • #8
            Ivanivanovi, не съм от София, но след нощната заминавам за там да гледаме 2 броя Санта фе. Нещата наклониха към тях, след първите 300 км изгубени в коли наблизо за оглед. Сега още едни 550 и дано с кола да е прибирането. Относно предложението, благодаря, но няма да ви занимава и губя времето .

            ПП: относно бюджета, предвид избраното Санта фе смятам че такова до около 6 за покупка е добре, стига да си струва . Гледахме и за 4500 и за 6 ... Очудващо това от 4500 бе по добре от това от 6, но и двете не ни допаднаха. За туксон и црв(ляво с газ) този бюджет идва леко слаб. Но за дизелово Санта фе ми се струва в "норма". Та, така. Скоро пак ще порим българските аутобани и ще се молим те да не ми порят гумите...

            Коментар


            • sapuna
              sapuna коментира
              Редактиране на коментар
              Добър избор за СУВ-че. Карам го за ежедневка от 5г. и нямам никакви оплаквания. Цените наистина варират ,но се и определят от състояние и окомплектация. Дали е лятата джанта или металната ,кожен салон или плат ,автомат или ръчка ,климатик или климатроник , 112к.с. или 113к.с. ,допълнителни екстри като круиз контрол ,подгреви разни и т.н. са все неща определящи крайната цена. И все пак за Санта Фе 1 6000лв ми се виждат много.
              Смея да твърдя ,че колата ми е в много добро състояние /без някои вдлъбнатини по ламарината и деруги по броните/ ,винаги обслужвана и поддържана ,с почти всички екстри ,но река ли да я продавам някога ,цената ще е около 4000лв.
              Успех с покупката!

              п.п. И един поглед дали има полуоски отзад никога не е излишен

            • Stiks
              Stiks коментира
              Редактиране на коментар
              Sapuna, а рекъл ли си да я продаваш? ( Имам интерес само ако е автомат). Да попитам за тия црв 1 генерация. Каква е разликата между 147 и 127 кс . Надявам се нямат проблеми и двата с газта(чувал съм нещо за мазане на клапани и тн) Ще ходим да гледаме екземпляр в София. На какво да наблегна в огледа?

          • #9
            След още 600 км и около 1 час в София в търсене на автокъщата, и 20 секунди за оглед, разбрахме че това не е нашата кола.та така, след едно "кафе" в София се прибрахме и продължаваме да търсим. Малко трудно, но надявам се бащата да вдяне, че и по голям джип ще може да кара. Моята Фронтера му идва височка(повдигната е) и отпада като вариант заради високия под и неудобна позиция. Загледах се в Лексус RX 300, но на огледи ще е след нова година. Та да питам какво е мнението за подобен екземпляр? Най вероятно подръжката ще е по висока като цена, но надявам се това да се компенсира със здравината на тази луксозна тойота.

            Коментар


            • #10
              Един приятел вкарва доста прилични црв-та от Швейцария. Март си взех едно такова от него, за да си бръмча спокойно до вилата. 2 месеца по-късно му ръгнах ГИ. Мазачка нямам. До сега не съм съжалил за избора...
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • #11
                И на жена ми новата кола е ЦРВ 3 генерация 2,2 cdti, и като се изключи че чисто субективно не ми харесва (кифленска кола) засега проблеми няма. За мен това е важно, щото познайте кой я поддържа. Все пак ми става смешно, като някой я нарече джип. Среден разход 7,5 нафта. Играл съм си и със СантаФе, но Хондата е по-добра. Все пак съм фен - моторът ми е хонда
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • Джоу (x3mrjoe)
                  Джоу (x3mrjoe) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е що не ?! Собствениците на Рено Каптюр също разправят, че имали "джип".

              • #12
                Убу де, ама аз имам истински жип и база за сравнение не ми липсва.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #13
                  Е, то SUV съвсем не означава истинска джипка...
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • Джоу (x3mrjoe)
                    Джоу (x3mrjoe) коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ама баш Коптора е високо Клио, даже няма опция 4х4, за което поне да се хванем, а това че и у Уикиту го пишат SUV си е номер на Рено-Самсунгите, че иначе трябва е на рафта до Клиото.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 30-12-20, 14:27. Причина: Шибания редактор !

                • #14
                  Затова започнах темата с термина СУВ, джип и аз знам какво е, и имам желание такова да си вземе, но уви, казва "такова чак не ми трябва ". црв 2 и 3 генерация не гледаме, някак си скъпи идват за целта. Отметката в мобиле я преместихме на 7к и пак няма харесване на паркетник. Автомата много спъва нещата, но е задължителен.

                  Коментар


                  • IvanIvanovi
                    IvanIvanovi коментира
                    Редактиране на коментар
                    какво не му харесахте на Тусона?

                  • Stiks
                    Stiks коментира
                    Редактиране на коментар
                    За тусона още не сме гледали, защото той е на изток, а до сега все на запад караме ( София Пловдив) Също така за него ме притеснява че сме в най долния ценови диапазон за модела. И неговия ред ще дойде, но е малко трудно защото ходим в различни смени с бащата и чисто организационно неможе да гледаме повече от 1-2 коли на съвпаднал почивен ден.

                • #15
                  Предвид разочарованията по бг авто продажбите, и тарикатлъци от сорта няма да я продавам, и след седмица обява с 1000+ лв отгоре на цената, разширихме мирогледа. Загледахме и jeep cherokee, мисля че KJ се водеше. Та в тази насока, да попитам какви скъпи ремонти би имал. Къде да гледам. Каква е разликата в двата 2.8л двигателя? И кой двигател се води по безпроблемен, като изключим 3.7л от схемата. Слаби места ?

                  Коментар


                  • Kalin Galinov
                    Kalin Galinov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Има теми за този Джип, аз карам такъв от 11 месеца, 2.8 CRD , 5 скоростен автоматик, освен, че е леко тесен и му липсват места за слагане на джунджурии, нямам други оплаквания. Провери по ВИН какви recalls има/ е имал, и така.
                    Определен осъм доволен.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X