Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се нещо за къмпинг, разходки и сняг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Доста висок е галопера вътре, и 6-7000 може да се намери, стига да не е много ръждив.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #17
      Галопера е твърде хард джипка за основната цел.
      Да, може да е два пъти по-добър за къмпинг, но е 5 пъти по-лош за ежедневно каране от жена, което е основната цел, предвид, че това ще му е 90% от ползването.
      Благодаря все пак )

      Коментар


      • brum
        brum коментира
        Редактиране на коментар
        Voyager 4х4 има. Тука във форума се разискваше един с неработещо 4х4 преди време. Ама е екзотика и части ако ти потрябват се заръчват от далеч...

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Твърдо си зациклил с идеята да спиш в него,а не върху него в палатка което е малко странно при положение,че няма да го ползваш зимата за спане.От там и сметките с багажа и спането на едно място което убива огромна част от джипките според мен поне.Преди 2 дни карах 4 Рьньр от новите,3 човека с 3 сака и багажника му е пълен,къде се спи в такова не виждам,идея нямам багажа къде отива,а аз поне на палатка влача много багаж / и без да съм на палатка де ма това друга тема /.

        Ван на Мерцедес,ФауВе имат такива и долу горе това е от немците,след това остават дьлгите джипки като багажа се качва на покрива в кутия за да има малко място за спане вътре.Третия вариант аз ти го казах,но не искаш пикап.

        Следя с интерес темата,бюджета вече стана ясно,че ще се удвоява

      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Жена ми кара галлопер всеки ден,и не го дава за нищо,няколко пъти опитвам да и купя сув от рода на Х3,ЦРВ,СОРЕНТО,РЕКСТЪН....Не ще и да чуе...

    • #18
      Мицубиши space gear/delica, hyundai starex. Можеш и голф да играеш вътре.

      Коментар


      • krasi-mir
        krasi-mir коментира
        Редактиране на коментар
        ... Mazda Bongo/Ford Freda ...

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        https://bringatrailer.com/listing/19...-star-wagon-3/

        Долу горе какво представлява Деликата.Засякох едни Канадци в една планина с такова,заговорихме се какво и защо,харчи 4-5 пъти по-малко от комбито ми,но пък на тях особено им хареса размера,седалките,багажника и колко удобно се кара,а аз се замечтах пак за дизел.

        Това е мъничко,ако си един голям българин мммммм първо го виж колко те събира и после го поръчвай от ‘талянците,да не се изненадаш на джобно бусче

      • krasi-mir
        krasi-mir коментира
        Редактиране на коментар
        И проблемът им е, че повечето са десняци, включая това от линка.
        Бонгото е мааааалко по-голямо.
        п.п. Ако се залитне към обратен волан, в Англия избор голям на седем местни японски глезотии. Не ти требе дървено легло и дюшек, седалките са магически.

    • #19
      А за нещо подобно мислил ли си
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        За жена в града се е утепало...Ма четете началните условия де...

      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        Хаха... Оффтопик специално за Ленд Ровър ентусиастите - тука из Германия, едно над 90% от Дифендърите, които срещам в ежедневието, се карат от жени. Повечето са дълги. Не знам дали има нещо общо с Лара Крофт, ама със сигурност повечето са доста далеч от нейния(във филма, а и нали има такъв едишън) .

    • #20
      Никъде не си споменал, а може и да пропускам! Само с жената ли къмпингуваш, къса база - триврата няма ли да свърши работа?

      Ето ти примерно на база къса Витара, има и ги на база Джимни.

      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #21
        Момци, крайният ефект искам да е нещо такова: https://www.youtube.com/watch?v=VEfu4bAn0as
        В случая мацката ползва Субару Форестър, ама малко по-новичко.
        Това като концепция с платформата в нормален СУВ. Харесва ми форселта, другото й оборудване тук би се имитирало за смешни пари, просто няма да е марково.
        Оценявам мненията на останалите, но идеите са пикап, цял бус и т.н. ми се виждат твърде голямо залитане към къмпингуването, като се забравя основната цел на джипа, а тя е - 90% от времето ще се кара от жена ми в градски условия. Тоест - автоматик, ляв волан, стоков вид без рошави гуми и т.н. Просто така и така ще купуваме втора кола, вместо някое голфче, по-добре джип, че да се ползва и уикендите за къмпинг. Тая платформа имам къде да я държа, само пускам седалките и я набутвам, после я издърпвам и си стои в гаража. Това е идеята.
        За момента съм набелязал няколко модела, остава търпение да изпадне сделка, та да скоча.
        Когато има развитие ще се похваля със снимки.

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Взимай Субару тогава,там по размер който ти харесва

        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Те тука от минута 02:30 можеш да видиш как се сгъва седалката, според мен е доста удобно за твоите цели, взимай рулетката и мери. - https://youtu.be/LDuGSBw1sbU

          ПП: Подобно е и при Форестър, но само облегалката пада, и според мен разстоянието до тавана е по-малко. От минута 03:20 - https://youtu.be/0C_cPnWg9s8
          Последно редактирано от cecoa1; 10-09-20, 11:14.

      • #22
        Аве ОрЪтЪ са го измислили вече, ама пустата му топлва вУдЪ.

        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • #23
          Ето как аз спя в колата. Леглото е 1,90 м.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1064[1].JPG
Прегледи:799
Размер:437.7 КБ
ID:6649211
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Личи си ма да съм сигурен аз.Той освен такъми за риба и жена ще си носи,багаж,ядене........та не знам как ше спи жена му освен ако не е дневална пред джипа с чадър в ръце.
            Иначе леглото супер,харесва ми.На тоя с А класата му стисни ръката,мазохисти колко искаш,мерак за риба да е,далеч от жена му ма и е краднал А класата.

            А наслука

          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            Като иска с жената, долу е варианта.Субаруто едва ли е по-широко,по-скоро ,,леглата" са по-малки.Ама да го влача това дюшеме всекидневно...мерси.

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            А и аз съм с тебе тука,това тежи и заема място,като го натовариш комбито за къмпинг и имаш едно 400-500 кила на задника,после ще има Кой му е майстора,че се разкикери Цудото

        • #24
          Subaru Outback е колата!

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            А почваме да стигаме до истината.

            Колко е късо или дълго това?
            Ако му дръпна метъра дали няма да е по-къса една педя от нормален пикап който пък за целта е двойно по-добър и много по-лесно се прекроява на вила костенурка с елементи на офроуд.
            С тая кройка губиш задните седалки,трябва и релси за да вадиш багажа по-лесно / ако влачиш багаж де,аз влача / и на финала има; едно претоварено комби което трудно се ползва за такова.

            Споменах ли,че аз съм за пикап?

        • #25
          Съгласен съм колега! Пикапа е много по-добро решение, но колегата не иска такъв или поне аз така разбрах от коментарите и заради това му предлагам компромисен вариант. Ако не са високи и едри хора си е съвсем ОК.
          За мен лично, най-доброто решение е https://www.google.com/search?q=toyo...w=1920&bih=966
          Машината е доказана, има огромен офроуд потенциал, надеждна, безпроблемна и преоборудването в кемпер е практически неограничено, според финансите и целите, които се гонят. Може спокойно и с подръчни средства да се направи или направо един дюшек да се метне и да си го ползваш. Опция е, ако си моторист да си закачиш едно ремарке и на него едно ендуро. Отиваш в гората, правиш си бивак, смъкваш мотора, караш, колкото караш из горите, връщаш се и се чувстваш като у дома си сред природата...
          Без ремарке също става с малко гимнастика да се качва и смъква от задницата на пикапа и тя да служи в същото време за кемпер. Обмислял съм ги вариантите и след време живот и здраве ще бъде факт.

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Знам,че не иска макар,че е мислено да се товари пък къмпинг,разходки и сняг точно това предполага.
            Следя с интерес,чудя се колко багаж може да натовари едно съвременно комби с кекаво моторче и до къде може да стигне с него.То верно,че хората света с колело обикалят и всеки си знае неговото ма.........

            Почти на всеки пикап / знам,че не иска / се слага костенурка на легена,закрива се и си става комби на задника.Другата опция е тръбна конструкция над легена на която си монтираш палатката като легена си го ползваш по предназначение.Минуса е мммммм педя по-дълго,айде 2 да е в зависимост от пикапачето

        • #26

          Ако си говорим за мотори - среден размер пикап какво товари,мьката е с легена,тоя на задника се товари с малко псуване само,малко пикапче го може това......псуването повече


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1FFA25FB-6DB4-4522-B058-45BDACDD7A89.jpeg
Прегледи:735
Размер:282.2 КБ
ID:6649357
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #27
            Я да не се обърка някой,не говоря за това горе,то е среден размер,говорим си за малко пикапче което е педя и половина по-дълго от Хонда ЦРВ или нещо подобно на това долу,палатката му се разпьва за около минута и половина,другото е ясно.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3BAD3DA6-D6A7-4FB9-86D3-554D44FFB52B.png
Прегледи:736
Размер:1.17 МБ
ID:6649376

            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #28
              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Ако си говорим за мотори - среден размер пикап какво товари,мьката е с легена,тоя на задника се товари с малко псуване само,малко пикапче го може това......псуването повече


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1FFA25FB-6DB4-4522-B058-45BDACDD7A89.jpeg
Прегледи:735
Размер:282.2 КБ
ID:6649357

              Тук нещата са много хард!
              КТМ-а на теглича си мисля, че е абсолютно незаконен! Няма начин просто да е там! Превишава много теглото, което може да се товари на теглич. Съдя по това, че имам на теглича товароносимост по закон 75 кг. Имам багажник на теглича на СУВ-а за 4 колелета и толкова ми дават да слагам 75 кг. макс. На пикап не е по-различно...

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Тая е с дебелия Билщайн амове и леко по-дебели пружини,моите стари гуми и джанти / гумите малко сметнати за товарене и влачене / и идва с пакет за теглене,допълнителен радиатор на трансмисията / то май като се замисля всичките около мен са така /.

                Аз съм още на въздух,нищо не е изгьрмяло,чакам да тресне и да му сложа Билщайна и аз,купен седи и чака ма не се дава оригиналния въздух.

                Оригинални тегличи на всичко,няма скоби,няма заварки,не сме дупчили там,как си идва от завода

              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Пикапа отзад не е ли на ресори?

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Ресьори плюс този и възглавници има,че се товари,задните амове с резервоар,предницата като на Секвоя която пък на задника е на въздух,чакам да клекне за да мина на нормални амове.
                За товарене е по-добър,за теглене също,за офроуд му липсва средния Торсен диф,някои слагат от Секвоя като на мойто комби,ние чак толкова не сме я закъсвали.

            • #29
              Ще му объркаме темата на човека.




              КТМа лек,много по-лек от едно Харли.Това е единична стойка,имаме и двойна,за 2 мотора или зад КТМа се товари една децка Ямаха ТТР 110 примерно,е така да има,до момента на 2 Секвои и тая Тундра проблеми няма,нищо не сме изкъртили пък някой път ги караме натоварени по камънаците.

              Абсолютно законно е ТУК поне,номер не се вижда,стоповете половината време не се виждат,200 кила товариш и си свиркаш,само жена ти се поти като кара офроуд с това ма ЛЮБОВ,какво да я правиш.



              Сега малко по-ясно става защо съм за пикапче което е мислено да се товари,75 кила.......на колелото ще кача,ще издържи ГАРАНЦИЯ
              Последно редактирано от BENZBOSS; 25-09-20, 21:09.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                На теглич е,2 инча,снимки ако искаш имам.

                Аз за това казвам,че ТУК е законно,бил съм в Германия 3 месеца и по ред причини вече не съм там,да не може човек да си качи 300 кила мотор на теглича,баси хитлеристите.

              • SvetKu
                SvetKu коментира
                Редактиране на коментар
                Вярвам ти не са ми нужни снимки. С новите виждам, че е така, но се учудвам, че разрешават подобни неща. Немците са коне с капаци и се престарават, но специално за това да качиш мотор с 2-300 кила на теглич ми идва в повече. Учил съм механика и динамика, та няма как да се вържат нещата с безопасността според мен. Освен всичко, производителите на тегличи дават колко може да се товари на него. не се сещам за такъв производител, където и да е в света да позволява подобни тегла на натоварване. Друг е въпросът, ако властите в съответната държава не им пука и не гледат сериозно за подобни неща.

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Аз знам какво пише за теглича на Дърветата,и аз се почесвах как така купуваш двойна стойка и товариш около 250-300 кила на нея ма на,е така,законно е и никой не трябва да си притваря очите за нищо.Пробвахме двойната стойка,3ма скачаме на нея и чакаме нещо да падне........ми не падна и от тогава ти идва смелост.
                Това като го натоваря и минавам магистрално 5-6 часа каране,след това се мотам из градче с куки за около 5-6 дни като сутрин и вечер сме карали до място за каране / малките по улицата не става,пробвахме,370 долара глобата,не излиза сметката / около 40 минути офроуд натоварени,никой не му пука.Следващата ваканция я мислим до Юта или около 13 часа каране,вариантите са 2
                1 мотори по тегличите и газ 75 мили в час
                2 ремаркето се товари с 8-9 моторетки и влачиш с 55 мили в час,че толкова е макса ако влачиш нещо.
                Аз с 55 за 15 часа ще изкукуригам,май съм на теглича и газ.

                АМЕРИКА,никой не му дреме,само жена ти се поти

            • #30
              Тия двете дървета носят другите 5 моторетки - малките в багажника,големите на теглича,пикапа носи други 2-3 големи

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:799C6C82-BD04-4942-B558-55BC37612B1A.jpeg
Прегледи:715
Размер:1.07 МБ
ID:6649393
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • gabocvet
                gabocvet коментира
                Редактиране на коментар
                Босе, вие сте голям катун!!!

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Цигански ли? не,не съм ако това е въпроса.

                Различни конфигурации се търсят,примерно на жената БОАБАБА е тегач на пътя,водоноска с палатките и храната извън него и след разтоварване минава за търсене и спасяване,че имам малко повече фарове,радио с яка антена,4Х4,резервно гориво,яки тенекии под нея и пълен комплект въжета,крикове,блокове,пьтечки,аптеката е там,компресори........и се чудя къде да набутам една лебедка,че все още си харесвам предната броня.В това никой не спи,спреш ли го се разтоварва и готово да хукне из ливадите да търси кой се е замотал,спи се в палатка до него.

                А иначе се събираме един ван Мерцедес,една Тундра и 2 Секвои,2 ремаркета,2 на теглича и около 11 моторетки,багаж около тон и нещо ма то толкова само Мерцедеса може да влачи та не е беда.,бедата е,че на офроуд никакво го няма,на сняг съм с готово въже,да си го влача аз

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X