Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep cherokee libery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep cherokee libery

    Здравейте нов съм и във форума и като собственик скоро на автомобил 4x4.Спрял съм се на Jeep Cherokee Liberty 2.5 crd ръчна скоростна кутия.Днес гледах колата покарах е мн съм доволен върви доста прилично като цяло ще се ползва за асвалт и от време на време като ходя за риба или лов по черен път.Ще се радвам ако някой може да ми разясни позицията на лоста за 4x4 кога и на каква позиция е наи добре да се кара и как се превключват и може ли да карам постоянно 4х4 без да има опасност да строша раздатката.Позицията е следната : 2h- 4h - N - 4L доколкото съм запознат е задно бързи 4х4 бързи ,неутрална и 4х4 бавни , но кога и с каква скорост мога да карам нa определенa позиция не ми е ясно и като цяло добри коли ли са
    Последно редактирано от Dakou88; 31-07-20, 14:29.

  • #2
    Когато си на сух път караш само на 2h,(само задно) когато е сняг, кал, мокра трева и тн караш на 4h.(4х4),на тежък терен, големи стръмни байри или спускане караш на 4l (4x4 с бавни) N ти е неутрална степен. По принцип с този тип раздатка няма как да караш постоянно на 4х4 защото си part Time. На повечето джипове може да превключиш на 4h в движение до 80-100,но по добре си превключвай с ниска скорост и натискаш съединителя и тогава включваш. Когато включваш на бавните джипа ти трябва да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО спрял да не се движи.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • #3
      Благодаря за съвета,а това значи ли че има блокаж на диференциала на бавни скорости ли е само или и на бързите ако има блокаж де.

      Коментар


      • #4
        Нямаш блокаж на диференциала нито на бавните нито на бързите, може да имаш LSD в задния мост.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #5
          Благодаря за отговорите.Ако имам LSD с бутон ли се включва или автоматично и как да разбера дали има или няма

          Коментар


          • Пенчо
            Пенчо коментира
            Редактиране на коментар
            Няма ЛСД с бутон!
            Хубаво е да се попрочете малко, преди да се пита, че изглежда леко смешно.

        • #6
          Предполагам е така за първи път ще карам кола 4х4 и не съм запознат,но както каза ще прочета темите във форума и по интернет да се пообразовам малко.Благодаря за съветите и отговорите

          Коментар


          • #7
            https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BE%D1%82%D0%B8

            Тук в Тойота форума са писали за lsd. Първо на това попаднах, но 100 % пише на още 100 места по форума за lsd
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #8
              Здравейте колеги мисля да купувам Jeep Cherokee liberty 2002 3.7 някой може ли да ми каже сервиз в района на Пещера където могат да го прегледат? Благодаря предварително.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X