Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за евтино комби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за евтино комби

    От доста години не съм се интересувал от леки коли и сега ми трябва малко акъл по следния въпрос. Трябва ми евтина (1 - 2К) лека кола с двойно предназначение - "учебен" автомобил на нова шофьорка + резервно возило, когато основното се окаже в сервиз за повече от ден.
    Предвид наличието на едро куче се търси комби. Засега като че повече се насочвам към бензин.
    Някакви препоръки или генерални насоки за избягване на определени марки и модели предвид пълнолетната възраст на МПС-тата, попадащи в ценовата категория?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    Пежо 406? Но дизелите им са по-добри.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Бензина е ламя.

    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Не само. На PSA, силата им не е в бензиновите мотори. Мудни, лакоми, капризни. За да върви франсе, трябва да е поне V6,

  • #3
    Затова питам. Може и да не съм прав да гледам само бензин, което доста ограничава броя оферти. При търсене най-масово ми излизат Опел Астра G, Форд Фокус, някоя Лагуна, а от Пежо - най-вече 307. 406 май само едно ми излезе. Не знам дали този модел не е малко голям за ролята на "учебен".
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • bullet_pk
      bullet_pk коментира
      Редактиране на коментар
      Лагуната, ако е 1.9 dTI е с доста приличен и здрав двигател. Меган комби също се намира с този двигател. Това е от преди ерата на комънрейл, 98 к.с., т.е. малко по-нисък данък.

      А аз в момента търкалям една баба Лагуна 2.0 113 к.с. бинзин на газ. Също отличен двигател. Папка 8-12/100 газ. Вече 12 години вярна служба.

  • #4
    По голямо комби от е класа няма.
    старите, ако не са изгнили са здрави.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #5
      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      От доста години не съм се интересувал от леки коли и сега ми трябва малко акъл по следния въпрос. Трябва ми евтина (1 - 2К) лека кола с двойно предназначение - "учебен" автомобил на нова шофьорка + резервно возило, когато основното се окаже в сервиз за повече от ден.
      Предвид наличието на едро куче се търси комби. Засега като че повече се насочвам към бензин.
      Някакви препоръки или генерални насоки за избягване на определени марки и модели предвид пълнолетната възраст на МПС-тата, попадащи в ценовата категория?
      Пасат/Голф - модел и година по избор. Най-вероятно за тия пари ще е някоя австрийка с корозии насам-натам, но все пак ще има поне 5+ години остатъчен живот. За двигателите - вечното 1.9ТДИ (90 или 110к.с.) или 1.8 или 2.0 бензин.

      От пежо/ситроен историите - дизелите са за предпочитане, ама с тия торсионни мостове отзад все ще се е разчепатила нанякъде, 406-ца та само не е на торсиони.

      Магарцедеси и беенвета от тоя калибър, най-вероятно не са най-добрата идея за учебно возило. А и за 2К, не виждам как ще излезне нещо което ще е в движение, без да дадеш още толкова, че да е безопасно за младата водачка.

      От японските - нещо дето да му стои поне 2/3 от дЮшЕмето, ако намериш - все става

      Успех

      Коментар


      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Разчепатването се лекува веднъж за целия живот на колата, а и лесно се констатира с невъоръжено око неестествения "камбер" на задните точИла.
        КОлкото до 406, то е на носачи, а не цяла греда, което доста подобрява и возията.

    • #6
      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      По голямо комби от е класа няма.
      старите, ако не са изгнили са здрави.
      Възголям е мерцедесът.

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

      Пасат/Голф - модел и година по избор. Най-вероятно за тия пари ще е някоя австрийка с корозии насам-натам, но все пак ще има поне 5+ години остатъчен живот. За двигателите - вечното 1.9ТДИ (90 или 110к.с.) или 1.8 или 2.0 бензин.

      ..:
      Като да излизат малко в тази ценова категория - малко Пасат и по някой Голф 4

      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #7
        Октавия ,бензин или дизел ,все тая
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Колкото има пасати за 1-2 бона, точно толкова има и октавии.

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          1,9 тди е ужасно икономен, малко малее на комбито, но за учебен е идеален.

        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Хич не му малее, стига да е в добро състояние.Без никакви грижи поддържа 140-160км/ч по магистралата с пълна кола.

      • #8
        Аз си купих миналата година 20-годишно канго, бензиново, по подобни причини. С регистрация, два комплекта джанти, в добър вид без фрапиращи ръжди за 2500. Доволен съм - събира много, гори прилично, високо е и върви по черно, кара се съвсем безпроблемно и по магистрала.

        Коментар


        • #9
          Аз бих търсил с рейлинг на тавана




          Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:208.3 КБ ID:6621370
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Може ли линк към тази обява, че не я намерих в карс-а.

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Няма я, вероятно е продадена

        • #10
          За съжаление, ограничил съм търсенето в района на София, защото нямам никаква възможност да обикалям из страната за огледи. Времето ми е в остър дефицит.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Това беше само произволен пример,а и Велико Търново е на час от Сф,пък има и интересни неща за дневна екскурзия.Дано не ме наплюят колегите,но пежо и рено не бих гледал по никакъв повод.Но пък кола за 2000 лв може и по телефона да купиш,не е нужно да ходиш на оглед

          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            "...а и Велико Търново е на час от Сф..."
            Да-да... е как ще караш с 250 км/ч ?

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            По кой точно маршрут Велико Търново е на час път от София? Щото не мен нещо не ми се получава и до Пловдив да стигна за час.

        • #11
          Аз бих гледал направо миниван. Например Рено Сценик с двулитровия мотор 140к.с. Ако Сценика ти се види малък, има Гранд Сценик 7-местен, съответно с доста място зад задните седалки. Ако не ме лъже паметта, кучето е кане корсо, та ще му е нужна и височина над главата. Колегите забравят, че дизел в кола за 2000 лева ще е всичко друго но не и безпроблемен. Всъщност, ако намериш Шкода Фелиция или Фабия със SDI мотора, може и да се замислиш.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • venkabg
            venkabg коментира
            Редактиране на коментар
            Това последното е такъв слабак... Карах няколко пъти такова и е страшна мъка изпреварването. Извънградско, за да имаш усещането, че върви трябва да си на пълна газ. А баира се взима със засилка от няколко километра и като го изтървеш се почва едно влачене. То бива млад шофьор, ама чак пък толкоз.

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Стига бе човек, сценик, гранд сценик, още малко и еспас ще му предложиш, стават ако е да ги ползваш като колиба за кучето.
            СДИ-то, освен доволно тромаво е и доволно лакомо, а евентуалната разлика в стойноста на ремонтите с ТДИ-то се избива за първата година от разликата в разхода на гориво.

        • #12
          Не е комби но е с голям багажник. Ситроен Ксара Пикасо 1.8.Карах такова 11г и никакви проблеми, само обслужване. Масла, гуми, веднъж накладки и съединител и агренаж и това е.По ходовата част нищо не е правено, защото не е имало нужда де.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #13
            На посочените изисквания най добре ще залепне един Голф 1.8-вписва се ценово,подръжката е най незначителна ,а при "авария"- части от разглобени автомобили колкото искаш. Вярно че Пасата е по просторен,но за градско и паркиране от млад шофьор е по трудно. Що се отнася до едрото куче,моята непрежалима Сара с нейните около 40 кг., освен на задната седалка се е возила и в багажника (махам кората) когато има повече от трима в колата. Сегашната Хера на 14-ти ще направи 5 м. а вече е 28кг. и също влиза и си почива и в багажника (играе и се прехвърля през облегалката в багажника).

            Коментар


            • #14
              Аз споделям виждането, че е по-добре младия шофьор да не се завира в съвсем миниатюрен автомобил, дори и за градско. Разумната дължина е до около 4.50 метра. Все пак говорим за комби.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #15
                Знам че малко хора гледат сериозно на рено, знам че кангото е по-скоро тип миниван отколкото комби, но ето някои предимства за млад шофьр + куче и багаж, според мен:
                Малка дължина, около 4.40, и голям багажник и въобще обем. Водачът седи с една идея по-високо от при другите до тук предложения. Габаритите са изключително видими - свършва отзад на три пръста след стъклото, отпред - на педя след видимата част на капака. Вътре си като в оранжерия - вижда се на всички посоки.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X