Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за евтино комби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Карал съм няколко ксантии, хечбек, и съм си возил кучетата в тях. Достатъчно им е голям багажника и за клетка на 50кг куче - с бутната наполовина задна седалка. Ако не са ти прекалено стари, не са лоши коли, не гният, моторите, горе-долу, биват. И 406 става,имал съм, но е по ниско за нашите пътища и само комби може да вози куче. Астра Г е масово комби, ма нито е особено здрава, нито е пък евтина за поддръжка. Иначе, пасат до 96-та е класика, ма овехтяха много, а и са по габаритни.

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      ...........

  • #17
    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Аз бих гледал направо миниван. ..:.
    Scenic нещо не ме кефи. Зафира като обем ми допада, но съм карал такава под наем само веднъж преди 13-14 години, та нямам представа иначе читави ли са?

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • mikivt
      mikivt коментира
      Редактиране на коментар
      Дизелите още по не струват.

    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Чак пък толкова... Отдавна ги правят помпите на тия, с изключение на 2,2 -125 коня. Иначе е Астра G.

    • mikivt
      mikivt коментира
      Редактиране на коментар
      Има ли сми да си го причинява човек, ако може да го избегне?

  • #18
    Един глас и от мен за октавиа/голф.
    Моята я продадох за 1600лв в перфектно здраве и лош външен вид (1.9тди 90кс)
    Hyundai Galloper 3.0 V6

    0885 44 60 16

    Коментар


    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      За Октавиа съм съгласен, че един приятел кара такава и е доволен, ама нещо не ми излизат при горепосочените параметри.

  • #19
    Лагуна 1 и дизелите и бензините са добри, но са си на години вече.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #20
      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

      Scenic нещо не ме кефи. Зафира като обем ми допада, но съм карал такава под наем само веднъж преди 13-14 години, та нямам представа иначе читави ли са?
      Щом Зафирата ти допада по обем, тогава може да разгледаш Фиат Юлис/Пежо 806/ Ситроен Евазион. Трите, даже 4-те с Ланча Федра са на една платформа. Интересното е, че Ланчата държи най-висока цена. Имам познат, който кара вече трети Фиат с дизел JTD и постоянно го хвали.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • mikivt
        mikivt коментира
        Редактиране на коментар
        Тия са като Шаран, Еспас и са по големи от Зафирката.

      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        Такава Ланчия, мой приятел смени с Пасат B4 TDI 90 коня, и само се радваше след смяната.
        А Ланчията я продава близо две години, едвам се отърва. Сега и Пасата продава, че замина за чужбина, но не знам вече колко е читав.

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Разликата във физическите размери е 10-тина сантиметра. Мисля, че е пренебрежимо малка, за да се приеме за решаващ фактор. Цецо, както виждаш, Ланчата само съм я упоменал за пълнота на картинката .

    • #21
      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

      Щом Зафирата ти допада по обем, тогава може да разгледаш Фиат Юлис/Пежо 806/ Ситроен Евазион. Трите, даже 4-те с Ланча Федра са на една платформа. Интересното е, че Ланчата държи най-висока цена. Имам познат, който кара вече трети Фиат с дизел JTD и постоянно го хвали.
      Зафирата е отвратително гадна и тясна кола за размерите и класа си! Всичко останало е по-широко и по-комфортно от Зафира . Сори казвам го от челен опит!

      Коментар


      • rosen_offroad
        rosen_offroad коментира
        Редактиране на коментар
        Напълно съгласен с горното.

        Само че има едно голямо предимство - втория ред ходи напред назад и може да има огромно място за кучо

        Такова място за кучо няма да се намери в никое комби от средния клас.

    • #22
      Старо, но читаво Ауди А3, вероятно ще свърши работа на първо време. Има бензин и дизел.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        Ако кучето се събира в дамска чанта ще върши работа.Старо, но читаво а3 за 1-2 бона няма, особено ако се търси четириврато.

      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Приятел преди месец купи А3 1.8 за 650лв в движение, и сега жена му се разцепва да го кара.

      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        Разни попадения не са изключени, но а3то за 650лв най-вероятно е с 2 врати и най-вероятно е виждало и по-добри дни щом се е продавало на такава цена.

    • #23
      Не знам, Аз сега карам Ксантия комби и съм много доволен. Имам 270 000 на три поредни Ксантии. Ако и когато се наложи да я заменя, ще е Пежо 406, пак комби, пак ХДИ. Колкото и да хулят PSA, аз некачествена кола от тях не съм карал. Не съм навит за по-стар и изцеден VAG, да плащам двойна цена.
      И въобще, кола след 2002-3-та, не ме интересува. Докато има читави, до тия години ще карам.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #24
        Вземи първата Корола, която ти я дадат за такива пари.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Руси, видях само една, с тръгнали ръжди и май следи от удар.

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Малко повече пари трябват за Корола и старите ръждясват и "бутат масло", но освен тези кусури за други не се сещам. А и са ми грозни онези с 4-те фара.

      • #25
        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Не знам, Аз сега карам Ксантия комби и съм много доволен. Имам 270 000 на три поредни Ксантии. Ако и когато се наложи да я заменя, ще е Пежо 406, пак комби, пак ХДИ. Колкото и да хулят PSA, аз некачествена кола от тях не съм карал. Не съм навит за по-стар и изцеден VAG, да плащам двойна цена.
        И въобще, кола след 2002-3-та, не ме интересува. Докато има читави, до тия години ще карам.
        Плюс това, че изгнил Ситроен няма.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          ZX-а ми е 30 годишен и няма точка ръжда. Пикасото го продадох без грам ръждица. Сега Ц четворката ми също няма никаква ръждица.

        • taran
          taran коментира
          Редактиране на коментар
          "Плюс това, че изгнил Ситроен няма." Може, да не гният като Опел,но лично съм кърпил няколко Ксари,гният доволно,вътра на снадката между прага и задната вежда.

        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          "Плюс това, че изгнил Ситроен няма."
          Има,има.

      • #26
        Honda Civic Aerodeck 6-та генерация, т.нар. "англичанка". Ако нема такова около теб, огледай и англичанка фастбак, доволно голям багажник. Бензинките ... ХОНДА, дизелът - добрият стар Ровърски 2-литров турбо дизел. От към гниене - гният по-малко от всички японки от тези години взети заедно.

        В този ред на мисли Rover 400 Tourer от същите години. Двигатели Хонда (не всички), физиономия Honda Concerto. Фастбакът от следвящата генерация е едно към едно с Хонда Сивик англичанка, ама само автоматикът е с Хонда двг. Ровърската К-серия бензинки също става, ама хвърля гарнитура на главата за добро утро, ако не са му направени необходимите афтърмаркет модификации.

        Другото от тези години, от което бях изключително доволен - Volvo V40 1.9tdi. Платформа Митсубиши Каризма, двг Рено.
        Последно редактирано от krasi-mir; 08-07-20, 20:50.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          Тези всите хондички не са ли с клирънс 3 санта и половина

          Аз все като ги видя и се влачат по земята

        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Влачат се по земята само тунингованите "бегачки". С англичанка фастбек качвам нормален бордюр челно без да задере бронята.

        • krasi-mir
          krasi-mir коментира
          Редактиране на коментар
          Не съм мерил клирънс, ама Ровър 420sdi седан 3г и малко циркулираше София - Вакарел (Ихтиман) - Белица (1км непочистен от сняг черен път) - Панагюрище, целогодишно, ежедневно, и си беше със цяла броня, и без грам ръжда. Каращият го беше горски по него време. Колата домуваше в Белица.
          п.п. На същата платформа е и CR-V, т.е. леко повдигната англичанка Аеродек + нек'во 4х4.

      • #27
        Тойота Карина, Мазда 626. Стига да не са гнили и да не са убити от каране ще свършат работа. Намират се за горе-долу такива пари. Вероятно обаче ще се наложи да се разходиш извън София ...

        Коментар


        • #28
          Чавдаре, не гледаш като хората - 4Х4 с газов инжекцион и под 2000 лева

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-12.jpg Прегледи:0 Размер:164.6 КБ ID:6621674

          П.П. Така или иначе вариантите за тия пари са само два - или ръжда, или кофа кит по нея. По-добре ръждата да се вижда с просто око.
          Последно редактирано от коко келеша; 08-07-20, 21:10.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Е, точно тези короли са ми грозни, но не знам, че има версия 4Х4.

          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Тая много 'арна... Даже мисля, че и 4х4 на тия си е с диференциал.

        • #29
          Интересно, че за Форд никой не казва нищо. Като за умрял ...

          За Меган 1,5 или 1.9 ?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Фокус 1,6 101 к.с. 2001 г. дава разход 10/100 на смесено каране. Добър климатик и возия. Подлежи на газификация с "прост" ГИ.

          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Ами, аз имам обратните наблюдения. Комън рейл дизелите от първите поколения са по-надеждни, по-прости и по-непретенциозни. Към горивото, в това число.
            DW10ATED, който карам на ксантията е такъв. Осем клапанов, дългоходов, с горивна система Бош и нормална турбина Гарет, както на предшествениците 1.9 ТД и 2.1 ТД. Маховикът, също не е демпферен. После на Пежо 307, вече е демпферен. На 406, не знам как е.
            Аз сипвам най-евтината нафта, която намеря, пък досега с горивната систрема точно, никакви проблеми не съм имал. Добавки не ползвам, дори зимата. Пали лесно и на -20. Колата е на 345 и км. Колко са реални, само Бог знае. Аз мога да гарантирам само за последните 65К.

            Новите 16 вЕнтиУки с променлива геометрия ФАП и по три катализатора са изцедени и капризации. Както и по-скъпи за поддръжка.

          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Фокус първа генерация си е ОК, но по-добре да е бензин.

        • #30
          Аз бих заложил на Нисан Примера P11 комби или следващата генерация. Багажника е учудващо голям, карал съм и съм се возил на такова, дизел, 90 к.с. и харчи доста малко за размерите на колата - извънградско спокойно може да го свалиш до 5 и надолу даже. Управлението е доста приятно и леко, а двигателя има достатъчно сила за безопасно изпреварване, направо си е чудесна първа кола. Има си климатик, има части по моргите, ако нещо се наложи. Реално трябва да се гледа да няма ръжди и традиционните неща. Ако правилно си спомням, нямаш двумасов маховик, което си е плюс, но за това не съм съвсем сигурен.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X