Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Padjero 1 vs Нива 10 годишна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Padjero 1 vs Нива 10 годишна

    Нуждая се от проходима кола за черните пътища, да обикалям нивите край града след работа.
    Името „Нива“ си подсказва, че това е колата, ама дали? Гледам че 10 годишните са обявени около 5,5 хил. лева.
    Един приятел ми предлага Padjero 1, 1991 година 95 коня, изглежда без ръжда запазена с хиляда лева по- евтина.
    Нямам опит, единствено съм карал нива, чисто нова по асфалт, вие като вълк и няма климатик, но предполагам се свиква
    Чудя се, дали пък не си струва да взема някаква паркетна кола и с един куршум два заека например Аутбак, Форестър, Гранд витара, но не знам как би им се отразило карането по черно и дали не са ниски за коловозите.
    Сега съм с корола и цялата е изпонадрана от клони окачването хлопа, и изобщо не става за черен път, ниска само с предно без блокаж и увиснал картер...

  • #2
    Нещо по-здраво от Нивата за 6000 ще е 20-годишно, като може и да е по-изгнило от 10-годишната нива. Някое Мусо за тия пари ще успееш и да го обслужиш.


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled.jpg Прегледи:0 Размер:140.1 КБ ID:6616859
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      Паджерото ако наистина няма ръжди го вземай.
      Ако не ти е спешно просто чакай и търси.
      Тук всеки твърди, че под 10-15К не можеш да си намери читава ЖиБка , ама точно тук участник във форума продаде страхот Галопер за под 6000 лева , та търпение
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Сериозно ли 30-годишно паджеро е по-добро от под 20 годишно мусо или корандо?

      • sapuna
        sapuna коментира
        Редактиране на коментар
        Сериозно!Моето Паджеро е 91-ви набор и няма ТОЧКА ръжда по шасито ,за гнило изобщо да не говорим.Не го давам за никакви Мусове ,Ниви и т.н.
        Въпрос на желание ,в комплектация с търпение и много търсене -> https://offroad-bulgaria.com/forum/%...27#post5008027
        Последно редактирано от sapuna; 24-06-20, 10:54.

    • #4
      Само да бяха направили и една къса база на тия Муццота....сериозно бих го предпочел пред 30 годишно Паджеро...
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
        Само да бяха направили и една къса база на тия Муццота....сериозно бих го предпочел пред 30 годишно Паджеро...
        На Муцото с къса база му викат Корандо
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #6
          Това би трябвало да е някакъв атестат за Корандо

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-12.jpg
Прегледи:567
Размер:159.4 КБ
ID:6616887
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • bullet_pk
            bullet_pk коментира
            Редактиране на коментар
            Добре е на теория, но нито е 168 коня, нито е Евро 4.

          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Aма на жълтата табелка пише "Powered by Mercedes"

        • #7
          Това с нямането на ръжди е мно-о-ого огносителна работа. Джамбазите много обичат да "обработват" против ръжда със спрей шагре. После казват, че няма ръжда.

          Това Паджеро 1 много ме съмнява да няма ръжди на 30 години.

          Загледай някое Терано 2.7 2000-2004 внос от Италия. Но отдолу по шаси и под до е с оригиналната си боя.

          Корандо също е добра опция. Макар и рядко, изпадат бензинови 2.3 или 3.2, които стават на газ. 2.9 турбодизел също е добър вариянт.

          Хюндай Галопер е по-ново Паджеро 1. Правят ги до около 2000 г.

          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #8
            Така от любопитство надникнах в немското мобиле. За по около 2 хил. евра има десетина Деуута (мусо и корандо).... Интересно , че тия с ръчните скорости не видях малък лост, та имат ли раздатка (бавни) ?
            То един познат има мусо , ама никога не ми е хрумвало да го разглеждам
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • cecoa1
              cecoa1 коментира
              Редактиране на коментар
              Всичко имат, а тоя и много повече https://m.mobile.de/auto-inserat/ssa...3.html?ref=srp
              Мислех да се обаждам да го гледам, ама за сега съм пас(до поизясняване на планове и приоритети).

          • #9
            Галопери също има 1ва серия. Те са като Паджеро 1 , на листови ресори отзад , други фарове...
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • Roninn
              Roninn коментира
              Редактиране на коментар
              Има и галопер 2 на листове отзад,скоро гледах такива

          • #10
            Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
            Така от любопитство надникнах в немското мобиле. За по около 2 хил. евра има десетина Деуута (мусо и корандо).... Интересно , че тия с ръчните скорости не видях малък лост, та имат ли раздатка (бавни) ?
            То един познат има мусо , ама никога не ми е хрумвало да го разглеждам
            На ток и жици са нещата

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-4.jpg
Прегледи:533
Размер:27.3 КБ
ID:6616941

            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #11
              Има файда от дебата, нивата се забрави
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #12
                Това майтап някакъв ли е? Нива 20-годишна за 5,5 пари и 30-годишно Паджеро за 4,5...
                Давам Кия 2000 година за 2К. До 3,5, може да се направи лОнохоТ. Шасито и е по-здраво от на Паджерото, Нивата пък, въобще няма такова.
                Иначе, от двете-Паджерото, ама за тия пари.... Явно верно джипките са на свършване.
                За 20-годишна Нива, бих дал макс 1500 лв. А за 30-годишно Паджеро-2500.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #13
                  Ела дай 1500 лв и ще ти дам да се снимаш до моята. 23 годишна е.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #14
                    Джипките , “истинските“ поне са на свършване за съжаление . Не знам защо стана така , явно търсенето не е достатъчно спрямо търсенето на паркетници...
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #15
                      Останало ли е нещо желязно по нея?
                      Това в рамките на шегата. Знам, че който се грижи добре за возилото си, то си е наред. Аз лично, за толкова стара Нива, толкова бих дал. Не че и по моята Фероза е останало много от купето, но е 91-ви набор.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X