Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗА РИБОЛОВ Nissan Pathfinder/Terrano II /Pajero III / Range Rover/ Range rover Sport, дори Kia Sorento и Hyundai Santa Fe?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЗА РИБОЛОВ Nissan Pathfinder/Terrano II /Pajero III / Range Rover/ Range rover Sport, дори Kia Sorento и Hyundai Santa Fe?

    Здравейте колеги, абослютно нов съм тук, а и като цяло за 4х4 автомобилите. От 3 години обмислям придобиването на сравнително високопроходим 4х4 автомобил, който трябва да отговаря на определени мои изисквания и критерии.
    Първо - НЯМA да бъде основен семеен автомобил;
    Второ- планиран пробег - не повече от 10 000км/год.;
    Трето - дълга база заради обема на багажника и вътрешното простраство;
    и
    Най - важното - ЦЕЛТА на инвестицията - риболов
    Но риболов свързан както с дълги преходи по асфалт - до 800км/ден, така и с истнски офф-роуд премеждия, потенциално около 40% вероятност от теглене на лодка под 700кг . Няколкото посещения на ски курорти са на заден план, те до момента се реализират така или иначе безпроблемно с наличните в семейството леки коли /предно и задно задвижване/.
    И така - ето моят въпрос:
    Не съм чел много, да не кажа почти нищо, но до момента пресечната точка на бюджета е в тези няколко медела - Nissan Pathfinder/Terrano II /Pajero III / Range Rover/ Range rover Sport, като на по-заден ред мисли се прокрадват също Kia Sorento и Hyundai Santa Fe.
    Ще съм изключително благодарен за вашите мнения, съвети, препоръки.
    Не знам дали е разрешено публикуването на линкове към обяяви, затова за момента се въздържам.
    Благодаря предварително

  • #2
    Терано 2 2,7 дизел най смислено за целите, никакъв комфорт и престиж обаче.

    Голяма разлика с останалите откъм всякакви качества.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      800 км с терано и 2,7 за един ден са издевателство според мен.

  • #3
    От изброените - Тарано 2 2.7 TDI !
    С най-големи възможности извън пътя , непретенциозен автомобил изискващ минимална подръжка , двигателя е прословуто здрав и издръжлив , сравнително добро пътно поведение на асфалт.
    Минусите са, че ръждясват , имат дребни ел. проблеми по уредите на таблото и осветлението му , слаб климатик.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #4
      Требва да е черен,нема значение модела.
      п.п.Тия теми са толкова дъвкани,че чак омръзват,ама нали ни мързи да се поровим из изписаните тонове теми от сорта и требва да пишем нова....

      Коментар


      • #5
        Бе колеги то бюджет не е посочен, вие ...

        Коментар


        • #6
          От изброените - Киа Соренто, бензин, автоматик, ТОД. Раздатката евтино и елементарно се сдобива с още няколко функции.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • tola
            tola коментира
            Редактиране на коментар
            И моето мнение е същото (е бих взел дизела), а и незнам дали Тераното е с по големи възможностите извън пътя, силно се съмнявам, за комфорт и вървеж да не коментираме.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Тераното ми е към 170 кобили (154 заводски). Пак си помисли за вървежа.

            И нямам НИКАКЪВ проблем да го карам 800км. Комфорта на тераното е според както си го направите.

            Не съм имал проблем да карам и 2.7 800км. 12 години го търкалях.

            ...което не прави сорентото лош вариант. Само уточнявам.

        • #7
          Благодаря за споделеното мнение

          Коментар


          • #8
            За преходи по 800 км/ден и офроуд препоръчвам Range rover Sport, защото карам такъв. Много комфортна и удобна кола - след цял ден каране няма умора, доста проходима и яка.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • AntOnSki11
              AntOnSki11 коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря за споделеното впечатление. Как стои въпросът с прословутото въздушно и неговите проблеми, за които всички говорят?

            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Нямам проблеми с въздушното. Напротив - голяма брагина е. На шосе вози като лодка, а извън пътя повдига колата. A Terrain response намалява случаите на закъсване на кал и пясък.

            • AntOnSki11
              AntOnSki11 коментира
              Редактиране на коментар
              Не съм тествал още, но определено ще .

          • #9
            Ебати рибата,в Испания за Сом ли ходите?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #10
              Сподели като вземеш машина..
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • AntOnSki11
                AntOnSki11 коментира
                Редактиране на коментар
                Разбира се

            • #11
              Здравейте,

              аз съм пристрастен, тъй като имам Терано 2 2.7 ТД, но ще се опитам да съм обективен.

              - с къса база съм , аз съм доволен от климатика, може би при дългата има забележки ( по-голям обем за охлаждане) не знам.
              - на дълъг път далеч не е най комфортното пътуване, поне според мен.
              С гуми 31" малко по - тежко му става, но си го карам така вече 4 г.
              - автоматичните хъбове ги смених, след като в най- неподходящия момент се оказа че не сработват .
              - разход с 31" около 10 на 100, но не по-малко.
              - всичко което съм разглобявал е било със стандартни инструменти, без евро-гей-извращения. Най - често ключ 14,17,..... Не се оплаквам.
              Гният. Като начало захватите на задните колани към купето, под задните седалки, прагове, долният ъгъл на предният калник(вижда се при отворена предна врата, гледайки надолу), в коша отпред под фаровете.


              Като цяло съм доволен. За теглене е бил винаги послушен помощник.

              Късмет с покупката!
              Последно редактирано от Onzi; 05-06-20, 22:44.

              Коментар


              • AntOnSki11
                AntOnSki11 коментира
                Редактиране на коментар
                Благодаря.

            • #12
              За комфорта е субективно. Мен късо терано не ме изморява изобщо, поне за 500 километра.

              И да, ако гледаш терано, гледай за гнилочи. Прагове в задната им част, задни подкалници, под задната седалка, и през капака за крика отляво - от там се вижда контакта между подкалник и калник.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • AntOnSki11
                AntOnSki11 коментира
                Редактиране на коментар
                Благодаря за съветите

            • #13
              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              От изброените - Киа Соренто, бензин, автоматик, ТОД. Раздатката евтино и елементарно се сдобива с още няколко функции.
              Ако е терано 3.0 д, 154 коня вървенето му на пътя е със сигурност повече от на кията (имам реални наблюдения), в гората също е доста по проходим, мотора е изключително икономичен и смея да твърдя по читав от на кията. Плюсовете на кията е че е по комфортна като возия и по глези водача и пътниците - има повече екстри. Не бих избрал кия пред нисан.
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар


              • #14
                Към автора от всички изброени джипки, тераното е най- джип другото бие към suv, тераното е просто като механика, няма много електроника, лесно е за поддръжка, минус е че има много гнилочи за продажба и че няма екстрите, возията и комфорта на другите изброени, но има надеждност.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #15
                  Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение

                  Ако е терано 3.0 д, 154 коня вървенето му на пътя е със сигурност повече от на кията (имам реални наблюдения), в гората също е доста по проходим, мотора е изключително икономичен и смея да твърдя по читав от на кията. Плюсовете на кията е че е по комфортна като возия и по глези водача и пътниците - има повече екстри. Не бих избрал кия пред нисан.
                  Аз 4 години имах Кия Спортидж Гранд. Общо взето е добре измислен джип. Отзад окачването на моята, беше същото като на Тераното - с 4 надлъжни щанги, без А-рамо. Хубавото е, че беше на газ, харчеше 11 извънградско и 16-18 (зимата) газ градско, с 29 инча гуми. Но двигателят е склонен към пукане на глава, поради което ги няма по моргите и трудно се намират. Аз я сменях като я купих. Ако моята не беше ръждива швейцарка, най-вероятно още щях да си я карам. Имаше перфектни климатик и парно. Зимата топлото идваше на първия светофар от нас, докато сега на Тераното идва след 4-5 км - тъкмо когато стигам до работата ми. Частите са и евтини и ги има. За проходимост, фабрично Кията идва с доста малки гуми, но носи спокойно на лифт до 31-ци, а с бодилифт - и 33-ки. Предимство е, че около тежи 1500 кг, с 300 кила по-малко от Тераното.

                  След нея съм с Терано 2.7. По-голямо е и по-тежко. Харчи 10-12/100 нафта с 30.5 инча гуми. Намерих Италианка почти без ръжди и доста запазена. За 2.5 години сериозни проблеми няма.

                  Та и двете джипки си имат предимства и недостатъци. По-доволен съм от Тераното, но защото го взех в доста по-добро състояние. Важното е да се намерят без ръжди, а Кията и със здрава глава.

                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X