Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee III за лов и шосе?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee III за лов и шосе?

    Здравейте,
    моля за съвет/мнение. Бих искал да закупя стоков Jeep Grand Cherokee III 3.0crd (2006/2008г) ,който да се използва като втора кола по шосе и между 5-8 излизания лов на година. Спрях се на този модел/марка, защото като конфигурация на цялостния автомобил ми допада най-много. Ще има ли проблем с клиренс и off road възможности по типичните ловни пътища. Благодаря Ви предварително!

  • #2
    Ако го прежалиш няма да има проблеми .

    Коментар


    • cherokees
      cherokees коментира
      Редактиране на коментар
      Все едно вече е прежален за гората. Благодаря Ти за отговора. Очаквам още мнения.

  • #3
    Стига да работи мотора. Вземи бензинов.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • cherokees
      cherokees коментира
      Редактиране на коментар
      Бензинът е винаги за предпочитане, но да дам 15-17 хиляди и да го вкарам в гората, според мен не си заслужава. Благодаря за отговора, Колега.

    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      А според теб на какво се дължи тая разлика в цените?!

      Просто си вземи предния модел, ако държиш на марката. Там и дизела не е чак толкова проблемен още.
      Да не говорим за кривите цени на нашия пазар, уж много евтини, и колите много хубави, с бастун в багажника...а всъщност замаскирани трошки на незнайни километри. Да, Голф с върнати километри, че и проблеми свързани с това, също е кофти, ама се търпи. Но при тоя джип са доста повече проблемите в дизеловия вариант, много е вероятно да дадеш впоследствие разликата в цената от бензинов, без да броим разправиите.

  • #4
    Първоначално публикуван от cherokees Преглед на мнение
    Здравейте,
    моля за съвет/мнение. Бих искал да закупя стоков Jeep Grand Cherokee III 3.0crd (2006/2008г) ,който да се използва като втора кола по шосе и между 5-8 излизания лов на година. Спрях се на този модел/марка, защото като конфигурация на цялостния автомобил ми допада най-много. Ще има ли проблем с клиренс и off road възможности по типичните ловни пътища. Благодаря Ви предварително!
    Като цяло май е повече за пътя отколкото за извън пътя.
    Доколкото съм чел из руските форуми рейката е консуматив и резервоара изгнива. Нещо имаше, че се чупят изпускателните колектори.
    Мотора е Мерцедес OM642 - алуминиев блок с чугунени ризи - има си ядове като всеки дизел на тия години. Ето ти тема за мотора.
    Обикновено е с QDII, което е голям плюс.

    Коментар


    • cherokees
      cherokees коментира
      Редактиране на коментар
      Трябва ми автомобил, с който да прекарам 2 дни на лов, после на автомивка и да пътувам за вкъщи комфортно.
      Въпросът ми е насочен към това, дали Джипът ще се справя с такива терени, откъдето да кажем минава Нива, Витара, Паджеро. Не говорим за екстремни пътища , а за умерен офроуд като на всеки лов. Очаквам отговора ти, Колега.

    • royce
      royce коментира
      Редактиране на коментар
      Отговора вече ти го даде колегата tabu_bg - Един джип (кола) е толкова проходим (проходима) колкото го (я) прежалиш.

  • #5
    И аз се бях запалил, въпреки, че много ме разубеждаваха за дизела. Ходих да гледам няколко и сам се отказах. Дано попаднеш на читава.

    Коментар


    • #6
      Колега "Royce", не виждам никакъв конкретен отговор, дали джипът ще се справи с написаното по горе. Изказване от рода "Един джип (кола) е толкова проходим (проходима) колкото го (я) прежалиш" е най малкото неавторитетно.

      Коментар


      • royce
        royce коментира
        Редактиране на коментар
        Аз нямам и претенции, че съм "авторитет". В подписа ми не фигурира джип, а само леки автомобили.
        Не мога да ти дам по-добър съвет от този, който ти написах.

    • #7
      Първоначално публикуван от cherokees Преглед на мнение
      Колега "Royce", не виждам никакъв конкретен отговор, дали джипът ще се справи с написаното по горе. Изказване от рода "Един джип (кола) е толкова проходим (проходима) колкото го (я) прежалиш" е най малкото неавторитетно.
      Коментирано е много в този форум. Важните неща за проходимост на една джипка са (имаше и проценти, ама не се наемам да ги възпроизвеждам) в тази последователност:
      - "задкормилно устройство";
      - гуми;
      - просвет;
      - ход на окачването;
      - свесове;
      - на предпоследно място: 4х4;
      - на последно място: бавни предавки, блокажи и прочие...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #8
        не си написал най-важното: къде ти е ловния район, едно е в Добруджа, друго в Рила, най-грубо казано
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #9
          До автора. Какво разбираш под " ще се справи ли? ". Едно е да отидеш на лова и да се прибереш без да взимаш под внимание закачания на пода, жуления по боята и т.н. Друго е ако искаш какъвто го вкараш с такъв да си тръгнеш. За това се казва " прежален джип ". Слагаш му едни "рошави гуми " и ще мине. Сега, че може да откъртиш някоя пластмаса и да накривиш някой праг е друго. Иначе другото е джипа да се повдига да се монтират защити, да се мисли нещо за пластмасовите брони и т.н. Стоков джип в гората трудно ще го опазиш.

          Коментар


          • #10
            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Стига да работи мотора. Вземи бензинов.
            Цецо, проявяваш безпринципност и непоследователност Освен ако се ръководиш от принципа "ако човекът търси дизел - препоръчваш бензин, ако търси бензин -- агитираш за дизел".
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • cecoa1
              cecoa1 коментира
              Редактиране на коментар
              Принципа ми е прост, което е по-здраво, а често и по-просто, за него съм.
              В случая тоя мотор сигурно е много хубав, ама да е на някакви смислени километри, ясна история, добра поддръжка, добра нафта... И сигурно ще кара.
              Иначе както викаше оня спец Бричката, дюзички, турбинка...ама тука освен тях и вихрови клапи, и EGR, и ангренаж... Това нали нормалните неща, че има по-лоши за късметлии... И тия неща не са по два лева, събира си се цифра. Отделно разправиите ако те остави в неподходящ момент.

          • #11
            Първоначално публикуван от cherokees Преглед на мнение
            Колега "Royce", не виждам никакъв конкретен отговор, дали джипът ще се справи с написаното по горе. Изказване от рода "Един джип (кола) е толкова проходим (проходима) колкото го (я) прежалиш" е най малкото неавторитетно.
            Ходя на лов с УАЗ, преди време един се опита да идва със Ауди куатро на лов, било 4*4, било Ауди, било немско, било прежалено и ТНТ, е идва два пъти и вториягвтория път съвсем го прежали отпатува към Надин.

            Всичко зависи къде ще се използва колата.
            На пилешки лов хора ходят и с Жигули.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #12
              Ловните места са в Стара Планина. Средно пресечен път. За информация: Витара къса база стокова опира корема на някои места при добър шофьор. Чероки 96 година стоково със същия шофьор не закача.

              Коментар


              • #13
                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Стига да работи мотора. Вземи бензинов.
                В България масово се продават отпадъци от Италия. Затова цените са такива. В Германия хубав дизелов WH струва от 7000 E.
                Въпрос на избор и цена.

                Коментар


                • cecoa1
                  cecoa1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз друго не съм казал.

              • #14
                Исках да цитирам мнението за цените, но се "закачи" само Вашето.
                Извинявам се.

                Коментар


                • #15
                  Според мен, ако автомобилът ще се кара рядко, е по-добре да е бензинов. При чести и продължителни престои дизеловият мотор (съвременният) е склонен да създава проблеми. Ако не искате да инвестирате в покупка на бензинов WK, то може да погледнете и за по-стария модел WJ, но бензинов.
                  Освен избора на двигател, трябва да обърнете внимание и на задвижването, защото няма да го карате само по пътя. Като WK се предлага с Quadra-Track I и Quadra-Drive II , вторият вариант, мисля, е по-добър за каране извън пътя.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X