Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да си купя до 7хил лв и дали да не бъде Jeep Grand Cherokee ZJ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Честито ! Много да те радва и безаварийни километри !
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от valkata86 Преглед на мнение
      ... Днес закупих Соренто-то от колегата от форума.

      Утре ще се кача малко в Родопите, за да тествам как се държи колата по планинските пътища Даже може да направя и малко тестове извън асфалта. ...
      Честито и безаварийни километри! Дано ти допадне това, на което си се спрял.
      Само един въпрос ... добре колата е поддържана и с история, ама барем маслото на мотора смени ли да смениш преди да тръгнеш да я караш по баирите?

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Каза, че е взел колата от съфорумец, той би трябвало да му е казал гога е сменяно последно маслото.

        Това със задължителната смяна на масла и филтри и обслужване е наложително при кола на която не и знаеш кога е обслужвана за последно. Ако се знае-не виждам какъв е проблема.

      • valkata86
        valkata86 коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря за пожеланието.

        Да, масла, филтри, ремъци са сменени преди 4000км. Реално само маслото на скоростната кутия не е сменяно скоро. Още др седмица ще гледам да го сменя. Само трябва да намеря къде тук, в Пловдив, мога да го направя.

        А като цяло не обмислям сега да обикалям кой знае колко из баирите. Просто една разходка из планинските пътища( асфалт ) и може леко излизане, но нищо сериозно.

    • #18
      Правилното решение е взетото решение.
      Много да те радва, и да останеш удовлетворен.

      Коментар


      • #19
        Честито! Много безаварийни километри да изминеш! За мен е отличен избор

        Вземи та качи някоя снимка да се порадваме.

        Имаме съфорумник със сервиз за автоматици. ssspeed му е ника - 0898 620 306 Стоян. До колкото знам сервизът му е на Карловско шосе.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #20
          Благодаря за пожеланията! Надявам се да не ми създава много грижи.

          bullet_pk благодаря за телефона на колегата. Ще се свържа с него.

          Успях да окалям малко Соренто-то Доволен съм след първата разходка с него. Снощи ме валя яко и се появиха забележки за чистачките - ще ги сменя. Както и не ми харесва как светят фаровете - бившият собственик ми даде и ЛЕД крушки, които били монтирани, но свалени в последствие. Най-вероятно пак ще ги монтирам, за да видя дали с тях е по-добре. Ако не ще търся по-хубави. Най-вероятно и фаровете ще се пастират скоро време.
          Ще ми е нужно малко време за да свикна с автоматика. Май не работи за моя стил на шофиране. При спускане ( примерно от Батак към Пещера,а и не само ) си карах в ръчен режим, тъй като обичам да намалям със скоростите, а когато съм на автоматичен режим като наближа завой и отпусна газта кутията преминаваше на по-висока скорост и се налагаше да позлвам повече спирачки.

          Относно разхода, преди да тръгна за Доспат бях напълнил бутилката. След като се върнах ходих и пак напълних до горе на същата бензиностанция и на същата колонка. Знам че за газта не може да се измери много точно, защото има доста фактори оказващи влияние. По-скоро приблизително да знам. След изминати 252км заредих 37литра газ, което идва около 15лт/100км

          Ето и малко снимки.

          Коментар


          • #21
            Добра е машинката. Разходът е много добър. Градско ще е повече, но все пак е на газ
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • valkata86
              valkata86 коментира
              Редактиране на коментар
              Аз в града ще си карам онази бялата отзад ( от първата снимка )

          • #22
            Честито и от мен, знаех си че ще ти хареса машината на колегата Виктор.Разхода е перфектен за двутонен автомат с ТОД , по-големи гуми и газ,чак не е за вярване.
            За фаровете , моят опит с лед крушките е все в полза на рефлекторите, така че би трябвало да светят по-интензивно. Фокусирането им е малко игра обаче.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X