Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поредният избор за СУВ 4х4 с разход до 15лв/100км с бюджет 15 000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    При тези ниски цени на горивата дори 5.7 Хеми на газ при нормално каране пак е под 15 лв /100км.
    При тези условия на задачата бих търсил много СУв-ове за подарък като пример:
    Тойота рав 4,
    Митсубуши аутлъндър,
    Хонда цхр,
    Фолксваген тигуан
    Субаро легаси,
    БМВ Х3,
    Нисан кашкай, мурано идр,
    Пежо 4007,
    сродните ми ситроен и митсубиши,
    Шевролит,
    и много други корейски, китайски автомобили.
    При закупуването да се търси най-запазения и обгрижван автомобил.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      И така.....
      Основен фаворит ми е Хонда ЦРВ III бензин (ще се слага газова уредба) автоматик . Въпросът ми е дали тази кутия се адаптира спрямо шофьора или сменя предавките след 3000 оборота примерно?
      Някаква друга алтернатива за конкурент на газ?

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
        И така......
        Година по-късно отново Ви притеснявам с конкретен въпрос.
        Цяла година продължавам да следя форума за конретен екземпляр , който да се вместне в горното уранвние.
        Както всеки едни от Вас и аз държа да е здрав , икономичен ,нова година с повече благинки ..( екстри).
        Основно ще се ползва за асфалт 99% за междуградски пътувания каран предимно от жена ( автомат е за предпочитане ).
        Вие ако имахте тези пари за какво бихте й подарили?
        Благодаря предварително за дискусията.
        Разбирам, че се държи на 4х4 и автомат, но тези пари не са ли идеална първа вноска за някой приличен автомобил и като теглиш чертата след 7-8 години експлоатация ще си напред.

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          За да е напред трябва да и пръсне задника от каране пък тук не е такув случая

        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          А може и по левче на километър да се върже. Всички фирми с огромните 7 годишни гаранции, ти посочват с пръст къде да застраховаш, какво масло да сипваш, какви консумативи да ползваш и т.н. За данъците единствено може да имаш някаква отстъпка, но тя ще е капка в морето на фона на задължителните харчове. А ако отворим дума и за добри съседи, които ще минат покрай новата кола с ключове в ръка, за да й ударят една черта против уроки... .

        • noname12
          noname12 коментира
          Редактиране на коментар
          За 15к SUV, купен от БГ те очакват само "щастливи" мигове, освен ако не си късметлия (т.е. такъв че да удариш 6/49 два пъти подред)!
          А заплащането на труда в сервизите отдавна не е това което беше! - да не се засегне някой, аз лино смятам, че всеки честно трудещ се трябва да може да получи достойно възнаграждение

      • #19
        Интересна дилема има между нова и стара кола.
        Възможностите ми стигат за стара кола до 15 000 за да може в бъдеще да са по-малко разходите.
        Мога да дам 10 000 за Гуруто на форума Гранд Чероки 3.0 CRD 2007-2008 година с доста благинки с 224 к.с. със среден разход 12-14 литра нафта + 9 литра масло за двигателя + 8.5 литра масло за автоматика + гуми "поне" 245-255 на 18 цола...дето всичкото му е скъпо.
        Моята мисъл е да дам малко повече първоначална инвестиция, но всекидневната употреба да не е толкова скъпа отколкото обратното?
        Вие как мислите?

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Друг клас кола, с други разходи... Що струва по-малко от Хондата от същите години, мисля че не е далеч от акъла...
          ПП: А цените им от магазина също не са били еднакви.

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Цецо ме е изпреварил - автоматичен Ярис, примерно.
          Обаче, щом искаш да си актуален в тренда, готви се за по-сериозни текущи разходи.

        • noname12
          noname12 коментира
          Редактиране на коментар
          Мога да кажа само, че е много по-проходима в сравнение с себеподобни!
          Американска кола с двигател на Мерцедес - уникалн комбинация!

      • #20
        За нов автомобил може да избираш застраховател и да си договаряш с него, колко до гаранционното обслужване, не е задължително, просто пада гаранцията.

        8)

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Разбира се че можеш, но когато го платиш целия на куп. При лизинга, какво можеш и какво не, го решава лизингодателя. Просто докато я изплатиш, колата не е твоя.
          А за да си купиш нова кола кеш, и кажеш майната и на гаранцията, значи просто си в съвсем друга лига като финансови възможности.

        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Нищо не пречи, да си теглиш заем от банката, да си я платиш на дилъра, и да си застраховаш колата където ти е кеф. Разликата в лихвите беше минимална, но си свободен да правиш каквото си искаш. Колега го прави това наскоро, не с цялата сума, имаше някой лев от него.

      • #21
        За разход 15 лв /100км дизелов СУВ забрави. При сегашните цени, с много галене ще го докараш, но по дифолт няма как да стане. Аз Ситроена го докарвам на тоя разход градско. Зимата може и да качи. Няма да споменавам и няма да споря с фенове, че автомата гори ПОНЕ1/5 повече от ръчката, независимо от тип двигател и кубатура. При някои типове каране, може и 1/3 повече да удари.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • sapuna
          sapuna коментира
          Редактиране на коментар
          Santa Fe 2.0 crdi 4wd - 8,5л/100км ,при цена дизела 1,49лв/л излиза 12,66лв/100км
          Не е невъзможно.

        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          Повишения разход за автомата важи при класическия автомат с хидротрансформатор.

          За роботизирани кутии споменати по горе разхода е по нисък от на ръчната кутия .

      • #22
        При новия автомобил основния недостатък е скороста с която пада ценат му.

        Коментар


        • noname12
          noname12 коментира
          Редактиране на коментар
          Основен недостатък е:
          - ако си я спечелил от тото;
          - за тези, кото една кола им писва след 1-2 години;
          - ако я караш прекалено малко.

      • #23
        Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
        При новия автомобил основния недостатък е скороста с която пада ценат му.
        Идеята на новият автомобил е, че ще го ползваш поне едни 5 години. За това време имаш гаранция и консумативи само като разход. Като си вземеш 10 годишна кола на 104 х.км. и се почва. А това не е Опел Кадет с части по две за лев, пък и автосервизите вече не сменят съединител за 60 лв. Сега ще дойдат теоритиците с новата кола, дето като излезела от магазина била на 1/2 от цената. Ми де ги тея коли, миналата година не е като да не търсих. Чак на 3-5 година им падат цените. На тия на по 1-2 години няма смисъл да ги купуваш, по-добре нова.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          Че цената пада с излизането от магазина е вярно.
          Но всъщност причината че обикновенен човек като теб и мен който иска да продаде/купи нов автомобил много трудно може да заобиколи дилъра който иска да прилапа едни 25-30% от цената.
          Номера е да се натовариш с огромно търпение, да обикаляш по дилъри и всячески да се опитваш да докопаш контакт с истинския продавач.

        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Цената пада, но е пренебрежимо малко. Не са спряганите в други теми тук 50% веднага след изкарване от магазина.Нов автомобил няма защо да заобикаляш дилъра, все пак гаранцията ти и обслужването ще е при него. За няколко годишен съм съгласен, но все пак ако им удариш парите в масата ще има корекция надолу съм сигурен. Все пак им е за продаване тая кола, нямат интерес да я държат на плаца. Варианти много, както и дилъри. Всеки с различна политика.

      • #24
        Точно, кагато е на лизинг можеш да избираш застраховател. Последния такъв от Райфайзен, нямаха претенции да договарям с застраховател с изключение на 2-3 компании.
        8)

        Коментар


        • #25
          Някава по-сериозна машина не е ли опция?

          Коментар


          • #26
            Например каква?

            Коментар


            • #27
              LandCruiser 90/95

              Коментар


              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                За 99% асфалт може да е кекав...по-добре нещо Хамър, или друг луноход.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X