Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поредният избор за СУВ 4х4 с разход до 15лв/100км с бюджет 15 000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поредният избор за СУВ 4х4 с разход до 15лв/100км с бюджет 15 000лв.

    И така......
    Година по-късно отново Ви притеснявам с конкретен въпрос.
    Цяла година продължавам да следя форума за конретен екземпляр , който да се вместне в горното уранвние.
    Както всеки едни от Вас и аз държа да е здрав , икономичен ,нова година с повече благинки ..( екстри).
    Основно ще се ползва за асфалт 99% за междуградски пътувания каран предимно от жена ( автомат е за предпочитане ).
    Вие ако имахте тези пари за какво бихте й подарили?
    Благодаря предварително за дискусията.

  • #2
    Пиши разхода в литри, че напоследък много паднаха цените на горивата, а в бъдеще не се знае как ще се движат.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      Максимум 15 литра газ
      Максимум 10 литра нафта
      Пиша за среден разход.

      Коментар


      • #4
        Един бензинов китаец - Хавал 5/6 за каквото стигнат 15-те хиляди. По-ново от него едва ли ще намериш. Благинки, колкото си искаш има по него.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          Някакъв конкурент на китаеца Хавал5/6?
          Не че не отговаря на горното уравнение ( година на производство, евтино возене на газ, благинки .... ама пустият Българин нещо няма вяра на китайците? Цената им е ниска за придобиване и после е мисията невъзможна за препродаване.
          Желая и други варианти да има?

          Коментар


          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Нещо не ми стана ясно. Ти искаш да си купиш нещо за ползване или с цел препродажба и печалба ?

        • #6
          Аутлендър 2 2,4(или близнаците му от Пежо и Ситроен), Х-Трейл 2,5, ЦРВ 3 2,4. И трите бензин/газ. Автоматите на първите два са ЦВТ ако Х-Трейла е по-новия, ако е стария(като моя) е 4-ри степенен обикновен.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Иначе казано, остана Хонда CRV с читав мотор и читав, класически автомат. Не случайно държат цени. 2,4 е бил за Америка, та тук са по-редки. Но и по-малкия бензин става, както и дизела(там автомат има след някоя си година).

        • #7
          И аз съм за Хонда ЦРВ. Надеждни, икономични, здрави , за това и държат цени.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #8
            Аз пък бих си взел Санта фе, ще изпълни всички условия.

            Коментар


            • #9
              Няма да го препродавам , но един ден след няколко години служба реша да се разделя с него да мога да го продам. Мисля,че ако е Хувър ще си остане вечно мой след 5-7 години , докато Хонда ЦРВ например ще мога да й взема 3000-4000 лв?
              И аз се заглеждам по ЦРВ III автомат?

              Коментар


              • #10
                Хонда си е хонда , който е имал взимане даване с нея , знае за какво става въпрос . Просто търси читав екземпляр , а не някой дето умишлено или не чак толкова са се мъчили да го уморят.

                П. П. До ден днешен съжалявам, че нямат истински "Жип", ако имаха ехеее...
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                  Няма да го препродавам , но един ден след няколко години служба реша да се разделя с него да мога да го продам. Мисля,че ако е Хувър ще си остане вечно мой след 5-7 години , докато Хонда ЦРВ например ще мога да й взема 3000-4000 лв?
                  И аз се заглеждам по ЦРВ III автомат?
                  ... ъъъ, не че нещо, ама ти знаеш ли какво точно ще се случи с теб и със Света след 5÷7 години, та мислиш какво ще се случи тогава с два тона желязо които към момента евентуално ще вземеш за пет кинта килото ?

                  Тейк ит изи.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • tabu_bg
                    tabu_bg коментира
                    Редактиране на коментар
                    То и 2 тона няма ..

                • #12
                  При сходни критерии плюс да върви повечко, да е максимално икономичен за вървенето си и да може при нужда да тегли платформа избрах Х-Трейл Т30 2,5 автомат. Другите които заглеждах са изброените плюс ЦРВ 2 2,4, но те са голяма екзотика и като излезе нещо е или много скъпо(почти на цената на ЦРВ 3) или уморено. Също така загледах БМВ Х3, но ме отказа това, че е значително по-скъп за притежаване - по-висок разход, по-скъпа поддръжка(6 цилиндъра) и като цяло не е по-здрав и с по-евтини части.

                  Недостатъка на Т30 е 4-ри степенния автомат, ако беше с 5 скорости би бил съвсем друга кола. Като цяло Нисана ми надмина очакванията.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #13
                    Не мисля да закачам нищо на него, дори и автомобилно ремарке. Търся си по-висока кола с псевдо 4х4 . Ако трябва да изреждам ще споделя и Tiguan със dsg ( май такава беше кутията ). Може би такъв разход е посилен за 4 цилиндров двигател около 140-150кс.?

                    Коментар


                    • cecoa1
                      cecoa1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Тигуана го търсиш само дизел, и с класически автомат(има такива до определени години). DSG, може само на малко километри, и добре поддържана.
                      Бензиновите не стават та газ, а си имат и други проблеми.

                    • rosen_offroad
                      rosen_offroad коментира
                      Редактиране на коментар
                      Бих добавил че повечето автомати са с ДСГ но там да е с 6 скоростния
                      И наистина един Тигуан дизел на до 150000 проследими километра се е утепал.

                  • #14
                    Х-Трейла ми гори 12-14 газ извънградско, градко 13-16. Поради айродинамиката на тухла магистрално със 120-160 му скача разхода и стига 14. Върви повече от много седани с 2,0 и стои повече на пътя от много леки коли. Недостатък е, че вози малко твърдо, но няма как хем да е стабилен, хем да вози като лодка. Автоматика му качва разхода с около 2л., ако е ръчка, че върви повече и ще гори по-малко. Има само 4 скорости при това адски дълги и това го спъва леко, но поне има мощност в целия диапазон на оборотите и компенсира до някъде.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #15
                      Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                      Търся си по-висока кола с псевдо 4х4 . Ако трябва да изреждам ще споделя и Tiguan със dsg ( май такава беше кутията ). Може би такъв разход е посилен за 4 цилиндров двигател около 140-150кс.?
                      Тигуана 2.0 дизел е 150 коня, гори около 7-8, 10 да му докараш е много трудно. Жената кара такъв.

                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • cecoa1
                        cecoa1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Тоя със 150 коня дизел, едва ли ще влезе в бюджета скоро.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X