Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Достъпна Overland платформа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Ами.. утре ще отида да видя един теракан, ръчка фейс, и ще докладвам.

    За вдъхновение: http://www.thelongpaddock.net/terracan.html

    Коментар


  • #47
    абе тези Терано,само с 2,9 дизел ли се предлагат?
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • #48
      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
      абе тези Терано,само с 2,9 дизел ли се предлагат?
      Сигурно за Теракан питаш...Да, само с тоя дизел, с проблемната дизелова система Делфи. Има и бензинови, но не и на нашия континент.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        не е никакъв проблем нафтовата печка, мотора си е перфектен, моят е на 295к км реални и дори е все още с работещият си катализатор. И интересното на този двигател е ,че няма подгревни свещи а е с ел факла на входящият колектор.

      • kalinntv
        kalinntv коментира
        Редактиране на коментар
        колко харчи ?

      • Skorpion_BG
        Skorpion_BG коментира
        Редактиране на коментар
        Харчи 8 извънградско, 10 градско. Примерно.

    • #49
      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
      Кемпера на Ясен пасва като песница по нос!
      Като каза за Ясен, той сега си търси Hyundai Starex. Доста интересна машинка с повечко обем. Ето едно понаточено:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hyundai-h1-allrad-1.jpg
Прегледи:728
Размер:55.4 КБ
ID:6548450
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #50
        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение

        Като каза за Ясен, той сега си търси Hyundai Starex. Доста интересна машинка с повечко обем. Ето едно понаточено:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hyundai-h1-allrad-1.jpg
Прегледи:728
Размер:55.4 КБ
ID:6548450
        Този Хюндай под ламарината си е шаси на теракан с двигател и скорости от Киа соренто. Реално разликата е в обема на купето. Иначе аз бих предпочел 2.9 литровият мотор от теракан(след фейса) пред 2.5 литровия мотор на киа-та. Киата е с турбо контролирано от еку-то с променлива геометрия активен дебитомер все неща от които бягам вече.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • bullet_pk
          bullet_pk коментира
          Редактиране на коментар
          Има 2,4 бензин, 2,5 стария дизел 99 коня и 2,5 комънрейл като Сорентото 140 к.с. Не знам на шаси ли е или е самоносещо. Това си прилича с Mitsubishi Delica, които са само с десен волан, имат 2,8 стария дизел на Мицубиши, 3.0 V6 и Суперселект, както и с Mitsubishi L400. Но Мицубишитата са по-стари като години.
          Последно редактирано от bullet_pk; 15-01-20, 09:55.

        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Това горе си е баш делика, даже си пише на бронята мицубиши. Аз говорех за хюндая със "новият" мотор от соренто 2,5 - 140 коня, все пак трябва да има някакъв въртящ момент за да носи товар като за оувърланд машина. И не е самоносеща .

      • #51
        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение

        . Киата е с турбо контролирано от еку-то с променлива геометрия активен дебитомер все неща от които бягам вече.
        Версията със 170 кс. е с променлива геометрия,140 кс. е с уестгейт.
        На Тераканите може и да им разбираш ,но не пиши за Кия

        Коментар


        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Прав си за тва турбо мамка му, как съм проспал това инфо? Явно хич не ми е интересен този двигател та така неглижирам информацията за него. При всички положения, това не е по-добрият от двата двигателя.
          ПП в киа карнивал се вгражда двигателят от теракана във версия със 185кс и турбо с променлива геометрия, това е и последната еволюция на J3 двигателят на хюндай.

      • #52
        Гледахме теракана днес. Няма да го бъде. Жената е фен на г и вранглер, и мисля надцених джипката.
        Решихме да правим втори тур, след събиране на повече капитал. За радост на някои тук писали, и като цяло и на мен.

        Juiced - този наклон все едно беше хоризонтала! Браво!

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Жена естет те е хванала,повози я малко във Вранглер,да не стане после Ма това друса много.
          Иначе работата е ясна,честита ти ГЕга,остава да я намериш само.

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Редукторна.

        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Тя и моята жена иска FJ Cruiser да и взема ама аз карам теракан , нали
          Успех с търсенето на правилното Г. Аз също го харесвам, за това отзад съм си сложил пружини от 460-ка. За сега имам толкова сила

      • #53
        Е, щом жената е фен на г значи всичко е наред
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #54
          Бюджета по 3 може и да стигне !

          Коментар


          • #55
            Аз малко да забърша прахта от темата, защото дойде пак време за джипки

            Докато си седяхме у дома тези месеци, чинно събирахме и парици. И главата увираше, и прочее.

            И... както е казал поетът - старата любов ръжда не хваща, та пак при 4runner-ът се върнах.

            Бюджетът вече е 15-20, и основната идея е да си внеса от Канада един 4-та генерация 07-09, v6/8 - каквото има.

            Има, обаче, и един такъв тук в Мобилето, та ми се ще първо на него да му хвърля един поглед, преди да скоча да плувам през океана. Въпросът ми е, дали можете да ме упътите към някой (около София), който ги чува тези джипки, евентуално да му го закарам (ако продавачът разреши) да го види? Отдолу е 120 прадо, но все пак си трябва закачане на компютър и прочее.

            Мм?

            Коментар


            • #56
              Сега ще скочат всички или поне половината форум ма........е го на.

              Вчера карах Нисан Армада,6-7 часа само,предната седмица карах 5то поколение 4 Рьньр,13 часа само,от време на време карам на жената Секвоята.Мислех да взимам 4 Рьньр,нещо 2013-15-18 Лимитед.Това по незнайно каква причина / много яки и прости били уж / струва около 20% - 30% повече от Армадата и Секвоята,а не може да им стъпи на малкия пръст по обем,возене,изолация,багажник,товароносимост,теглене,комфорт,екстри.........

              Е харчело уж по-малко......верно е,даде ми 18 мили на галон на селско за десетина часа каране / другите 3 бяха град / а вчера с 80-90 мили Армадата ми даде 19.3,Рънъра е 5 скорости,Армадата 7, секвоята пред нас не се брои,че тя като я взех харчеше по 16 на галон,в момента дава под 14,някой път доста под 14.

              Не знам какво му хвалят толкова на това,АБСОЛЮТНО разочарован от 4 Рьньр,4 и 5 модификация.

              Аз ако съм на теб за тая цена ще си взема Секвоя 2007 с по-мощния мотор,така или иначе ше го храниш ми поне тенекии да има,багажник,седалките да са като седалки и да носи и влачи,че онова ако му сложа и 500 кила багаж съвсем има да се чудя за чий е тия пари.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #57
                Принципно да, но в частност Секвоята в София ще е филм, отделно изобщо не са такива пари, и на всичкото отгоре части за нея само от Америката.

                Иначе, 3та и 4та генерация са топ изборите на братята отвъд океана, не 5 и 6.

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Интересно

                  А какви пари са?Принципно са по-евтини от 4 Рьньр същата година,за другото вече ти си преценяваш

                • Darkrage
                  Darkrage коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ами хубава 08-10 е 35-40к. Но, че е кола чудна, спор няма. Камион, по-скоро :-)

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  07ма Рьньр гледаш,предлагам ти 07ма Секвоя да погледнеш,много добра е 10 бона,тия за по 40 са долу горе това което не ти предлагам,че знам какво имам в ръцете си.

                  Твоя воля,АЗ поне между 4 Рьньр и Секвоя в една и съща година съм с 2 ръце за Секвоята.

                  Нищо не разбирам обаче,просто в така на пръв поглед ги гледам

              • #58
                Първоначално публикуван от Darkrage Преглед на мнение


                И... както е казал поетът - старата любов ръжда не хваща, та пак при 4runner-ът се върнах.

                Бюджетът вече е 15-20, и основната идея е да си внеса от Канада един 4-та генерация 07-09, v6/8 - каквото има.
                За да ти помогна ще ти дам едно инфо.
                Иди на някои популярен саит за продажба на коли в Канада - например
                https://www.autotrader.ca/

                Пощенския код на Вакувър е V5K 1Е5 , може да погледнеш и по другите големи градове ама само във Ванкувър няма зима ,другаде е 6-7 месеца зима и хвърлянето за солища и химикали да се разледи прави колите след 5-6 г на компот.
                Горното изречение е от личен опит - видяно с моите очи след 8 г живот на такива географски ширини,дори и леко по на юг от канадския кочан .

                20 000 лева в канадски долари са почти 16к.
                Сега виж за 16к каква Тойота може да си купиш като сметката пак не е нормална що това е само да я купиш а тия дето ще ти я внесат и т.н и ще ти я продадат в бг за 20 00 предполагам че знаеш че не го правят за благотворителност.

                Надявам се да съм помогнал.

                Коментар


                • rosen_offroad
                  rosen_offroad коментира
                  Редактиране на коментар
                  То както няма зима и уж не ръсят може би в даунтаун Ванкувър ей ги де са ски пистите на Уистлър и околните планини.

                  БК далеч не е Калифорния

                  По улиците на бедните квартали е пълно с ръждилници.

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аризона гаражна,може и Невада или Тексас

              • #59
                Росене , къде видя да съм писал че БК е Калифорния?
                Идеята ми е само да разбере ако има здрав разум какво е внос от КАНАДА.

                Коментар


                • Darkrage
                  Darkrage коментира
                  Редактиране на коментар
                  Без да омаломажавам казаното от теб, ми е интересно колите в Канада не ги ли третират производителите против химикалите?

                  Гледам няколко сайта, включително и този, който препоръча, и в тях има и прилични коли, които на 12-13г не са се разпаднали?

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не,канадката е като калифорнийка,и на двете им важи гаранцията и на двете са им сменяли шасита в гаранция заради ръжда,на едните обаче в пъти повече

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X