Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi pajero 2 или Hyundai galloper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mitsubishi pajero 2 или Hyundai galloper

    Здравейте колеги !
    Според вас кое е направено по високо фабрично, без да се повдига, трябва ми за офроулд по камъни и по кални коловози, да е по здраво с по малко проблеми, къса база pajero2 2.5 дизел или galloper 2.5 дизел !
    Моля ви да ми помогнете за избора !

  • #2
    Височината основно е от гумата.Кончето е Паджеро 1 и като концепция е здрав кореец.Карал съм ,но не съм мерил клиренс.Смуче нафта яко.Това ,което пише по спецификациите е ,че събира 32" в сток калници ,но дали е така не знам.Паджеряка вкарва без проблем 31-ци ,а като гледам моите се ядосвам ,че не взех 32-ки.Фен съм на Корейците ,но в случая бих се загледал в Японците .... или в най-неизгнилия от дискутираните два модела.
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

    Коментар


    • #3
      Щом и двете машини са здрави, да ще гледам да намеря варианта без ръжда .
      Благодаря за хубавия пост !

      Коментар


      • #4
        На галопер 33 влизат с леко опиране отпред на щатни джанти,между п2 и г2 ми се струва че г2 е по висок,но дали е така незнам ,моя и леко повдигнат и може да се заблуждавам.

        п.п Вземай по свежия и с по малко ръжди, другото се прави.И двата модела горят доста като за всекидневна кола,моя се кара всеки ден от жената,едни 30 лв.на 100 км.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          Днеска по обиколих и разгледах няколко, имаше един който беше с най малко ръжда но предницата му тропаше доста, скъпо ли ще ми излезне да я оправят

          Коментар


          • #6
            Докаран е от италия повдигнат, задните гуми са му с по две пружини на гума, тоест вътре в голямата пружина има вкарана по малка, ако нещо се стоши по това окачване дали ще има сервиз който да се съгласят да го оправят в района Пазарджик или Пловдив, тези два града са ми най близкото, а незнам нито един сервиз където повдигат и го поправят окачването на джиповете, моля ви помагайте че съм начинаещ, сега почвам с хобито
            Последно редактирано от Mario321; 12-12-19, 08:56.

            Коментар


            • #7
              Един ,ама какъв ... Pajero ,Galoper или Galoper Super Exceed?
              Тропането е консумативно и се включва предварително в цената с цялостното останало обслужване.Това с пружините е интересно ,явно има някаква причина ,но за мен е несериозно.
              "с най-малко ръжда" не ми звучи никак добре!!!
              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                ...Това с пружините е интересно ,явно има някаква причина ,но ...
                Причината може да е само една - 10 торбета цимент в багажника или половин тон джибре вместо тях.

                П.П. Ако ръждите се виждат, все пак е нещо обнадеждаващо. Лошото е, когато в обявата се говори за "направена антикорозионна обработка на шасито".

                П.П.2 Като си говорим за дръвчета, има една марка с подходящ модел, която рядко се споменава, но в този случай може също да се погледне - Деу/Санг Йонг Корандо.

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-2.jpg Прегледи:0 Размер:145.6 КБ ID:6535717

                П.П.3 Корейската тояжка търкаля 35-ци на стокови джанти и стоково окачване
                Последно редактирано от коко келеша; 13-12-19, 08:29.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  Колега, всичко зависи какъв бюджет имаш, за да прецениш Паджеро 2 или Галопер. Хюндая е повече към Паджеро 1 от колкото към втората версия. Бих те посъветвал да гледаш бензинов Хюдай Галопер къса база. Дизелите не е като да не са известни с пукане на глави от повечкото даване на газ. Читаво Паджеро 2 със супер селект си струва пари без значение дизел или бензин, а и лошото е че са все по-малко... След пътвоначалната покупка на джипа си приготви проблизително + - 2000 лева за обслужване и гуми, ако искаш да имаш джип.
                  TLC LJ70 2LT
                  Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Светльо Петров Преглед на мнение
                    Колега, всичко зависи какъв бюджет имаш.... След пътвоначалната покупка на джипа си приготви проблизително + - 2000 лева за обслужване и гуми, ако искаш да имаш джип.
                    Koлкото повече 2000+++, толкова по-дълбоки коловози и по-едри камъни ще прескача, но там вече и само гумите може да са 2000 с голям плюс.

                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Светльо Петров Преглед на мнение
                      Колега, всичко зависи какъв бюджет имаш, за да прецениш Паджеро 2 или Галопер. Хюндая е повече към Паджеро 1 от колкото към втората версия. Бих те посъветвал да гледаш бензинов Хюдай Галопер къса база. Дизелите не е като да не са известни с пукане на глави от повечкото даване на газ. Читаво Паджеро 2 със супер селект си струва пари без значение дизел или бензин, а и лошото е че са все по-малко... След пътвоначалната покупка на джипа си приготви проблизително + - 2000 лева за обслужване и гуми, ако искаш да имаш джип.
                      Колега фен съм на дизела, а при паджеро разбрах че имали проблеми с нафтовата помпа, а това ме спира

                      Коментар


                      • #12
                        До колкото съм запознат единствено 2.8 мотора имат проблем с помпата, който е лесно отстраним и не толкова скъп ремонт. За 2.5 ти казах, там главите са им слабост, но в никакъв случай не е задължително... Идеален джип и без проблеми няма. Всеки си преценява за себе си, но на мен ми се струва, че или скоро няма да си купиш джип или ще вземеш някой "уникален" за 3-3500 лева и после ще почне едно реване из форума, търсене на майстори и обясняване кое колко, как се чупи и е пълен боклук. Дано да греша в преценката си....
                        TLC LJ70 2LT
                        Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

                        Коментар


                        • #13
                          Проблеми с помпата и резервоара има ,ама при едно друго Паджеро.
                          След като и аз обикалях цяла година по търсене на здрав екземпляр и съм запознат с почти всяко обявено за продажба Паджеро през 2019 ,категорично съм съгласен ,че кола за 3000-3,500-4000 няма!То има ,ама на такива качвах клипове в моята тема
                          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                          Коментар


                          • #14
                            Гледам да намеря нещо за 5000-6000 и пак ми е трудно, те продавачите големи тарикати, само дараци продават

                            Коментар


                            • #15
                              Трябваха ми по-малко от две минути ,за да намеря заинтригуваща обява в Мобилето ,само къде не е СС -> Mitsubishi Pajero Италия !!!!Товарен ! 4 999 лв. 212000км Тъмно зелен

                              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                              Коментар


                              • Mario321
                                Mario321 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Обявите не ги гледай, виж го и го пробвай на живо

                              • cnc82
                                cnc82 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Боядисван е , та не се знае какво е отдолу .

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X