Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за избор на SUV ...CRV или XC90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново за избор на SUV ...CRV или XC90

    Здравейте колеги , отново отварям поредна тема за избор на SUV , понеже изчетох всичко написано по въпроса , но моя избор е между Honda CRV -3-та генерация автомат и Volvo XC90 -от 2008 година. Ще се използва повечето време за извънградско , далечни пътувания и много рядко в града, а извън пътя понякога .Височина ми трябва за преодоляване на нашите дупки , бордюри и коловози от сняг , понеже колата няма гараж. За хондата разбрах, че бензиновата е за предпочитане , но е много пластамасова вътре и лесно се надиря и не видях запазена досега , волвото е по -комфортно , повече място , за сметка на ретро излъчване на таблото . Бюджета ми е около 18000 лв, бихте ли споделили с кой от двата автомобила се предполага да имам по -малко проблеми и по- евтина поддръжка . Колко ще е първоначално обслужване при двата и какво предлагате в този бюджет?

  • #2
    Имам Црв 2009г, купих я на 90х км, а сега е на 183x. Освен стриктно обслужване нищо сериозно досега не ми се е налагало да правя. Обслужвам я само в официалния сервиз на марката, като цените са поносими. Моята е дизелова, на малкия син е бензин, та имам наблюдения и на двете. За мен дизела е доста по динамичен, а и доста по икономичен. Вътре е доста пласмасова, но за толкова пари толкова лукс. За волвото, нямам впечатления, но доста ги харесвам и заглеждам,тия новите с голямата маска.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от pepito17 Преглед на мнение
      Здравейте колеги , отново отварям поредна тема за избор на SUV , понеже изчетох всичко написано по въпроса , но моя избор е между Honda CRV -3-та генерация автомат и Volvo XC90 -от 2008 година. Ще се използва повечето време за извънградско , далечни пътувания и много рядко в града, а извън пътя понякога .Височина ми трябва за преодоляване на нашите дупки , бордюри и коловози от сняг , понеже колата няма гараж. За хондата разбрах, че бензиновата е за предпочитане , но е много пластамасова вътре и лесно се надиря и не видях запазена досега , волвото е по -комфортно , повече място , за сметка на ретро излъчване на таблото . Бюджета ми е около 18000 лв, бихте ли споделили с кой от двата автомобила се предполага да имам по -малко проблеми и по- евтина поддръжка . Колко ще е първоначално обслужване при двата и какво предлагате в този бюджет?
      Двете нямат нищо общо ... освен, че са на 4 гуми.
      Щом ти трябва за дълъг път защо не загледаш Volvo XC70?

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение

        Двете нямат нищо общо ... освен, че са на 4 гуми.
        Щом ти трябва за дълъг път защо не загледаш Volvo XC70?
        Благодаря за предложението, но ако ще е комби предпочитам A6 allroad , XC70 не ми допада на външен вид . Общото между двата SUV го виждам като варианти с най- голям багажник и ширина на задния ред, все пак търся семеем SUV и мястото и удобствата при пътуване са ми важни...ако се сещате за други предложени съм готов да ги прегледам...

        Коментар


        • #5
          Хондата определено не е еталон за вътрешен обем. Примерно Хюндай Санта Фе 2 (06-12г) е осезаемо по-просторен от Хондата.
          Наистина Хондата и Волвото не са много сравними освен, че и двете се водят семеен SUV. Волвото обаче е в премиум класа, а хондата е по-скоро в семейния. Волвото определено е по-премиум марка и качеството на материалите в купето е по-добро. Но като всеки премиум автомобил и тук поддръжката е по-солена. Обезценяването също е по-голямо. Хонда е една от марките, които задържат най-добре остатъчна стойност.
          Хондата е основно на предно предаване и прехвърля към задния мост при нужда. Волвото е на същия принцип, но не знам каква система използва точно. Като пътно поведение, предполагам Волвото ще е по-добре. По-голяма кола е, с по-широка следа и по-голяма колесна база. Респективно е и по-тежка. Предполагам системите за сигурност ще са повече.
          За тези пари изборът е голям. Включително и за марки като BMW, Mercedes, Audi, VW и Land/Range Rover.
          Като добро съотношение цена-качество и предлагани екстри аз бих загледал и споменатото Santa Fe 2 ген. За този бюджет ще е фейслифт (2010-2012), 2.2 дизел, 197к.с. и 6 степенен автомат с почти всички възможни екстри. 5 или 7 местен, навигация, темпомат, кожен салон (при фейслифта качеството на кожата е значително подобрено). Задвижването е сходно с това на Хондата и на Волвото: предимно предно предаване с прехвърляне към заден мост при приплъзване на предни колела.
          Успех с избора.
          Последно редактирано от zarrick; 29-10-19, 09:09.

          Коментар


          • #6
            Аз 5 години карах ЦРВ 3 и само положителни неща мога да споделя. Според мен обемът е впечатляващ за размерите на автомобила и също така не мисля, че Санта Фе-то го бие с обем или комфорт, въпреки по-големите си габарити. Аз също гледах и пробвах на тест драв Хюндай-я(СФ) и не знам заради 3-тия ред седалки, но багажникът беше обидно малък за такъв автомобил. Гранд Санта фе-то е друга бира. Той нахистина е огромен.

            Иначе за конкретния въпрос. Задвижването 4х4 според мен на Волво е по-проходимо от това на ЦРВ, там е Халдекс срещу системата на Хонда, която е изцяло механична.
            Мой прител кара ХЦ60 и като цяло е по-скъпа поддръжката, а отвътре пак е леко пластмасов. Явно Форд си е казал своето
            Друг познат имаше ХЦ90 и се оплакваше от проблеми с автомата които излизат по 1000+ лв на година средно.

            Успех

            Коментар


            • #7
              Само да цитирам по памет Джереми Кларксън:

              "Волвото (ХЦ90 mark 1) е мислено не от някой пъпчив тинейджър а от човек със семейство"
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от vesss Преглед на мнение
                Аз 5 години карах ЦРВ 3 и само положителни неща мога да споделя. Според мен обемът е впечатляващ за размерите на автомобила и също така не мисля, че Санта Фе-то го бие с обем или комфорт, въпреки по-големите си габарити. Аз също гледах и пробвах на тест драв Хюндай-я(СФ) и не знам заради 3-тия ред седалки, но багажникът беше обидно малък за такъв автомобил. Гранд Санта фе-то е друга бира. Той нахистина е огромен.

                Иначе за конкретния въпрос. Задвижването 4х4 според мен на Волво е по-проходимо от това на ЦРВ, там е Халдекс срещу системата на Хонда, която е изцяло механична.
                Мой прител кара ХЦ60 и като цяло е по-скъпа поддръжката, а отвътре пак е леко пластмасов. Явно Форд си е казал своето
                Друг познат имаше ХЦ90 и се оплакваше от проблеми с автомата които излизат по 1000+ лв на година средно.

                Успех
                Това, дето му викаш "изцяло механична" е многодисков съединител и е след 2012-та, а там мисля, че си е проходима. Преди това мисля е старата двойна помпа.
                XC90 е много по семейна кола от Хонда-та, Росен правилно го каза.

                Коментар


                • #9
                  При Хонда многодисковия съединител си е многодисков съединител и преди, и след 2012-а. Разликата е, че преди 2012 съединителя се зацепва от двойна помпа, а след 2012 вече е електромагнитен.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #10
                    Благодаря колеги за отзивите, разбирам че volvoto е по-семейна , но и предполага повече разходи и по-скъпи части , засега продължавам търсенето и избор между двата модела ( понеже на Santa fe -таблото и салона е много странен , жената не го харесва) така че ще се избира според състоянието на дадения автомобил, надявам се на закупуван в БГ и със история...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X