Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е правилният избор джип?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой е правилният избор джип?

    Здравейте на всички,
    Изправен съм пред следната дилема:
    1. Имам около 10 000 евро и нуждата да си купя нещо 4 х 4...
    Сега проблемът: Ровейки се вече около 2 месеца из форуми и сайтове за коли стигнах до следната дилема:

    Мерцедес 320 бензин 2000 г.
    Hyundai Santa Fe 2,7 бензин 2003 g.
    Range Rover 4,6 бензин 2001 г.
    Mitsubishi Outlander 2001 г.
    Toyota Rav 4 2.0 benzin 2001 g.
    Suzuki Grand Vitara benzin 2002 g.
    Mazda Tribute benzin 2001 g.
    Toyota Land Cruiser 2000 g. бензин - ДЕСЕН ВОЛАН !!!

    Всяка една от гореспоменатите джипки може да варира в датата на производство, но да не надвишава бюджета...

    Аз съм семеен човек, на който му се налага всяка седмица да пътува три пъти до трънска област, където зимно време трябва да изкатеря около 1 км, асфалтирано пътче, тази зима имаше на едно мято преспа от около 1,5 метра височина и доста риене падна...
    Джипката няма да гази в кал, освен ако не се ходи някой път на планина или риба и не се излезе от правия път...
    Имам изискване и джипката да е "бързак" на магистралата, защото София-морето над 4 часа не ми се иска...
    Задължително ще си взема автоматик, но ми се иска да чуя някое мнение относно проблемите на автоматиците при джипките и моделите съответно.
    Заради суровите зими в трънско задължително бензин и ако е голяма ламя ще мине на газ ( четох доста мнения за ML на газ във форума ).
    Иска ми се да чуя мнение само на "препатили" собственици на джипка с десен волан, лесно ли се свиква, как е за изпреварване ( дали ако си на 2 м над земята не виждаш над покрива на колата пред теб)...

    И последния, но не маловажен мой проблем е: не ми се иска поддръжката ( без горивото ) на година да ми излиза повече от 2000 - 2500 лв.

    Моля да ме извинят професионалистите в областта на офроуда, че им пълня форума с моите лаически въпроси, но повярвайте ми в целия нет българския офф роуд форум е на супер яко ниво на тема джипки...

    Предварително благодаря на всички и с пожелания за БЕЗАВАРИЙНА на пъта и извън него
    Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

  • #2
    До: Кой е правилният избор джип?

    Доста разнородна компилация от коли сте избрали, Колега.

    Ако искате 4х4 с добри магистрални параметри - не мисля, че в списъка фигурира такава.
    С която и да е машина, метър и половина пряспа ще си иска същото риене.
    Ако Ви трябва 4х4, което да се управлява и завива като кола, бих препоръчал БМВ Х5, Субару Трибека, МL-а също става, но има една пословична трошливост при него...
    Може би, ако опишете по- подробно изискванията си, ще може по- лесно да коментира.
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: Кой е правилният избор джип?

      Ами имайки предвид сумата за подръжка аз смятам че една Vitara e добър избор
      sigpic
      Land rover lightweight-series 3
      Range Rover V8
      Range Rover Classic Vouge SE V8
      Mercedes G280

      ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

      Коментар


      • #4
        До: Кой е правилният избор джип?

        Идеята е, че в момента карам Opel Astra комби 1.4 бензин моно инжекция 1994 г., при поддържане на 140-160 км/ч харчи около 7,5 л. бензин, изминал съм за 6 г. 213 000 км и за ремонти съм дал под 2000 лв. ( в момента е на около 450 000 км "уж" реални ).
        Иска ми се джипка, която да е звяр на магистралата, да знам, че зимно време няма лед, неизчистен път да се катеря и слизам без проблеми...
        Просто Ви, моля за съвет относно десния волан, препоръчителна марка и горе долу колко излиза поддръжката на така наречения SUV на година в зависимост от марката.
        Благодаря на колегата за съвета за Vitarata, но незнайно защо нещо не ми се нравят много много спрямо ML и Range Rover-a...

        Иска ми се някой да драсне няколко реда колко му е излезнала поддръжката на зверче от ранга на ML и Range Rover на година...

        P.s. Моля и за разяснение освен пословичната титла " принцеса ", но защо в www.mobile.de не се виждат дори и стари Toyota Land Cruiser за под 15 000 евро, а изобилстват ML и Range Rover за под 10 000 евро, просто не мога да си го обясня, толкова ли е голяма разликата в качеството или какво?
        Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

        Коментар


        • #5
          До: Кой е правилният избор джип?

          При толкова километри на година, не е реална тази сума за подръжка за никакво по-високо 4х4, то само едни свестни гуми в тези размери са горе-долу толкова. Височината означава и по-голяма съпротивление, съответно и по-висок разход.

          От списъка например Рейндж Ровъра ще отговори на всички изисквания, без цената за подръжка и ще харчи около три пъти повече от Астрата...

          Помисли дали всъщност нямаш нужда от 4х4 лека кола, като Субаро или някой по-малък СУВ.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #6
            До: Кой е правилният избор джип?

            колега, огледай се за Субару Аутбек - за 10 000 евро ще намериш читав екземпляр... Ако не караш по тежки черни пътища, не ти трябва джип от сорта на Ленд крузър..
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Кой е правилният избор джип?

              Благодаря за съвета за Subaru Autback, но да попитам някого ако е карал такова или има наблюдения, не е ли малко ниско за през зимата или за по-тежък черен път. Иначе май попадна сериозно в полезрението ми.

              Между другото нека някой каже все пак нещо за джипка с десен волан на асфалт и изпреварването ( руска рулетка или не чак такъв дискомфорт ).
              Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

              Коментар


              • #8
                До: Кой е правилният избор джип?

                Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                Между другото нека някой каже все пак нещо за джипка с десен волан на асфалт и изпреварването ( руска рулетка или не чак такъв дискомфорт ).
                Ето ти една от няколко теми, където това нещо се дискутираше.....
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  До: Кой е правилният избор джип?

                  Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                  ... Иска ми се джипка, която да е звяр на магистралата, да знам, че зимно време няма лед, неизчистен път да се катеря и слизам без проблеми ...
                  Аха, че и пари да връща.

                  В същност, не мисля, че ти трябва джип. Повечето джипове (не повдигнатите леки коли с такива претенции) не попадат в категорията "магистрални бегачки", а поддръжката им не е от най-евтините занимания.

                  На заледен път ще ти свърши работа коя да е лека кола с добро 4х4 и хубави зимни гуми, а на преспи от по метър и половина все ще копаеш, без значение дали си с кола или джипка.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кой е правилният избор джип?

                    Определено не съм съгласен !!!
                    Тази зима с вериги и трима души бутайки отзад едвам се взе баира

                    Трябва ми нещо над 150 к.с., 4х4, високо и силно проходимо ( и бързо на магистрала )

                    Ако мога да перафразирам: Какво да си купя до 20 000 лв. за да нямам проблеми зимата по баирите и лятото по магистралата ?

                    И все пак нещо след 2000 г. като опция ако може. Нека и да завишим разходите за годишна подръжка двойно !!! ( не е много желателно, че идват разходи за море...
                    Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кой е правилният избор джип?

                      Колега, може да се окаже, че само застраховките на джипа ти ще бъдат близо до тази сума 2000 лв. за год., а и пътния данък на МПС над 150 к.с. е здрава цифра.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кой е правилният избор джип?

                        Може би не съм се изразил правилно !

                        Тази годишна сума се отнася само за РЕМОНТИ ( без да броим масла, ремъци, филтри и т.н. ), а само ако нещо се чупи и има нужда от сервиз и нови части...
                        За застраховки, консумативи и гориво е отделен друг бюджет
                        Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кой е правилният избор джип?

                          Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                          Определено не съм съгласен !!!...
                          С кое, колега, май не сте прочели добре предходния пост?

                          Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                          Може би не съм се изразил правилно !

                          Тази годишна сума се отнася само за РЕМОНТИ ( без да броим масла, ремъци, филтри и т.н. ), а само ако нещо се чупи и има нужда от сервиз и нови части...
                          За застраховки, консумативи и гориво е отделен друг бюджет
                          Взимай един Субару Форестър, бензинов има бавни скорости и малко по- голям просвет. Мисля, че е най- доброто в твоя случай.
                          Ремонти - ако вземеш японско, няма какво да правиш освен консумативи, освен ако не случиш на някоя замаскирана бангия .
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кой е правилният избор джип?

                            Категорично против десен волан,писна ми да ги гледам как залягат наляво.Но това го истави има цяла тема.Но за тези пари не можеш да намериш нищо за твоите изисквания.Така ,че наистина по-скоро Форестър-а.
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кой е правилният избор джип?

                              Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                              Определено не съм съгласен !!!
                              Тази зима с вериги и трима души бутайки отзад едвам се взе баира

                              Трябва ми нещо над 150 к.с., 4х4, високо и силно проходимо ( и бързо на магистрала )

                              Ако мога да перафразирам: Какво да си купя до 20 000 лв. за да нямам проблеми зимата по баирите и лятото по магистралата ?

                              И все пак нещо след 2000 г. като опция ако може. Нека и да завишим разходите за годишна подръжка двойно !!! ( не е много желателно, че идват разходи за море...
                              Ако още не си купил - замисли се за бензинов Ленд Ровър - 3.5 , осем цилиндров - около 156 коня . Но след 2000 г май че са 3.9 - около 185 коня.
                              С една хубава ГАЗова уредба - ще харчиш като лека кола на магистралата , а ще си поддържаш над позволената скорост без да усещаш.
                              Зимата - ще е за теб като Лято - където и да тръгнеш - ще стигаш без вериги ( но зависи от уменията ти ).
                              Ако искаш екшън извън пътя - ЛР е винаги готов . За това е произведен .
                              А и нещо друго - чуй един такъв двигател как мъррррка .....и се готви за скок ......- няма да збравиш този звук !
                              А обема който ти е нужен - влез в един такъв , седни отпред и после отзад . Ако го направиш - честита придобивка !
                              Дълго се въздържах от мнение , но ..... като гледам.... - трябваше да споделя . Извинявай ! И успех в избора !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X