Обява

Свий
Няма добавени обяви.

500м. черен път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 500м. черен път

    Тук при нас имаме едно баирче , доста стръмно . Като се разкаля си пробват Жипките на него .
    Та въпросното съм го качвал с минивана , клирънса му е около 150-160 мм , 4х4 с вискомуфа , зимни гуми .
    Много ме съмнява въпросния участък да се доближава по проходимост с това баирче. Така , че взимай което и да е 4х4 , стига да ти допадне и да се вместиш в бюджета.
    Последно редактирано от cnc82; 12-10-19, 21:50.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #17
      От: 500м. черен път

      Аз не разбирам от джипки колкото Търтея, затова си мисля, че бавните скорости са задължителен атрибут за подобно приключение, както и евентуалните вериги споменати от Пенчо. С други думи, само Соренто отговаря на това условие и може да е произведено около 2005-та. Обаче бюджета, ах този бюджет... ще стигне само за некое Чероки на газ преди 2 000-ната, но пък бензинов ДВГ на газ не е включен в уравнението.

      П.П. За спс82 - Всеки стоков СУВ ще почне след 20-тина метра да бута пряспа пред него, а колко трябва да е дълбока калта на баирчето за такова упражнение?
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: 500м. черен път

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        ...
        П.П. За спс82 - Всеки стоков СУВ ще почне след 20-тина метра да бута пряспа пред него, а колко трябва да е дълбока калта на баирчето за такова упражнение?
        Мдаа..., най-добре ще е да се постнат снимки на въпросния участък , та реално да се знае за кво иде реч.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #19
          От: 500м. черен път

          Идеята с трактора смятай,всичко друго или е скъпо или непрактично,500 метра партийна да правиш със стокова джипка па ако ше с гуми и вериги да е не си е работа.Едно време съм го играл ма с брат близнак,2 Нисан Патрула,резервен Самурай и резервно Субару,въжета от спирачен парашут на МИГ21 и лопати за половин рота.

          Смятай го грубо - 2 педи сняг на баирче 500 метра ти спират коя да е стокова джипка / повтарям Чавдар ма няма как / Гуми,джанти и лифт на джипето са половината пари които си заделил,да не кажа 70%та.Да го наджипиш става ма минаваш в Графа Непрактично през останалото време.

          Вземи си КИЯка щом ти харесва,едни чисто зимни гуми и тракториста го пишеш в паспорта си - евтино,лесно,сигурно и по всяко време.

          Преди години когато все оше имаше шанс да се намери търсих джипка каквато и ти сега - дизел,мостове,автомат,яко и бавно за 7-8-9.Ми не намерих,КИЯци не съм гледал
          Последно редактирано от BENZBOSS; 12-10-19, 22:13.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: 500м. черен път

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            С други думи, само Соренто отговаря на това условие..
            Що на тоя кво му е?!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1688px-SsangYong_Kyron_front_20090423.jpg
Прегледи:2
Размер:278.8 КБ
ID:5822224
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              От: 500м. черен път

              Все пак не се търси снегорин. А и проблема бил на спускане.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1688px-SsangYong_Kyron_front_20090423.jpg
Прегледи:2
Размер:278.8 КБ
ID:5822225
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: 500м. черен път

                А не е ли по добре да насипе няколко камиона с чакъл?! Един 12 -13кубиков камион е около 400лв..Един валяк за половин машиносмяна ще е около 200лв с все транспорта..Все пак си е негов имота и неголяма инвестиция в път винаги ще се отплати..Най малкото ако тръгне да продава!? Докато колата каквото и да купи след една годинна цената и намаля намаля намаля...
                Аз бих помислил за оправяне на пътя..
                Хм... има нещо сбъркано при мен..
                Преди години(като бях малък) аз си купих гараж за 10 000 а съседа си купи една нова кола за около 15 000... След 8-9 години някъде колата струваше 5 000 пряко сили а гаража 20 000... Та винаги съм забелязвал разликата в инвестициите...

                Коментар


                • #23
                  От: 500м. черен път

                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                  А не е ли по добре да насипе няколко камиона с чакъл?! ...
                  И да го асфалтира, проблемът с Нечистенето на снега си стои ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: 500м. черен път

                    Това което пишеш е най-логичното. Грейдер да подравни, една площадка за паркиране на 2,3 коли там където свършва пътя. Минерал бетон и виброваляк да тръмбова и да утъпче хубаво трасето.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #25
                      От: 500м. черен път

                      500 метра кален път с 12 кубика няма да стане като хората,умножавай поне по 3,но пък съм съгласен,че това помага.

                      ОБАЧЕ на педя сняг това не му е проблем,на 2 педи ако ше Хитлер да му е застинал пътя пак няма да стане и ако задачата е Хайде на вилата,че е наваляло...........компромиси много,без тях няма да стане - или парите скачат,или ще друса или тракториста цяла зима ще заглажда мустак.


                      Баф много бързо пишете бре
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: 500м. черен път

                        ... ми то темата всъщност е: 500м. черен път
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: 500м. черен път

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          ... ми то темата всъщност е: 500м. черен път
                          Е ако е точно такава със 7 бона да не друса зимата НЯМАна този ЧЕРЕН път който няма да е КАЛЕН,последните 50 метра за бакшиш.

                          Аз в Драгалевци зор съм виждал на 50 метра половината асфалт преди години та 500 метра черно.Е имаше и зими ма и тук такъв е зимен въпроса.
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 13-10-19, 10:44.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: 500м. черен път

                            На всички които ходим по горите ни е ясно, че проблема може да е никакъв, но може да изглежда сериозен за градски човек, който заобикаля или почти спира пред дупки в асфалта и легнали полицаи.

                            Някоя снимчица би помогнала за правилните съвети относно решаването на проблема, особено и, че всичко друго ще е само градско и 1-2 магистрални морета.

                            P.S. ... а аз съм закъсвал точно по това време преди 2 или 3г. под трамвайният мост на бул. България до ендекатонакултурата в една педя мазна кал, като не беше валяло поне няколко седмици и мислех, че е повърхностна.
                            Докато си включвах хъбовете разбрах, че ми е до глезените.
                            ... тааа, може да се закъса навсякъде, особено ако си настоятелен.
                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 13-10-19, 12:35. Причина: P.S.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: 500м. черен път

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              ... тааа, може да се закъса навсякъде, особено ако си настоятелен.
                              Баш за туй мразя ръчни хъбове.

                              Коментар


                              • #30
                                От: 500м. черен път

                                За 40-50см.сняг ,ако шанса е на твоя страна,задължително си требва нещо камионесто с бавни,блокажи по възможност и с лифт,което не означава ,че не може да се кара и по асфалта със 130-140км/ч с по-леки гуми през лятото.За автоматик бих заложил на Рубикон,за ръчка Фронтера Б ,Исузу и по принцип цялата гама по камионести джипки с бавни и блокаж.На полу джип не бих заложил.За 40-50см сняг съм минавал.,но съм и оставал на едни и същи места, зависи от доста показатели и е относително.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X