Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

    Като Американцитема иначе тегли самолет Фаувето
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #92
      От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Като Американцитема иначе тегли самолет Фаувето
      Без коментар. Нема смисъл!
      8)

      Коментар


      • #93
        От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

        https://www.youtube.com/watch?v=KyagKzvJwYw&app Баланса едно от най важните неща при тези ремаркета.
        8)

        Коментар


        • #94
          От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

          Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
          Без коментар. Нема смисъл!
          Е намери смисъла - поне научи,че Сурангото ти не тегли по талон колко ти си мислиш,а и че всеки си пише какво му дойде и някакъв стандарт имало едва от 3-4 години като само някои модели на Тойота тестват по него.......колко и да не ти харесва
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #95
            От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

            Морски, каква е тая дарба бре? Само да погледна къде си писал и знам че се оформя триене. Може да не си ти изтрития ама се налага.

            Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
            При спиране ремаркето задържа колата, а не я бута.
            Няма такова ремарке в природата! Поне докато си говорим за ремаркета без ABS.

            Коментар


            • #96
              От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

              Така е, на леките коли ремаркетата са с инерционен теглич и докато колата не започне да спира и ремаркето да я бута, неговите спирачки се задействат чак тогава.

              Коментар


              • #97
                От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

                Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                Така е, на леките коли ремаркетата са с инерционен теглич и докато колата не започне да спира и ремаркето да я бута, неговите спирачки се задействат чак тогава.
                А като се задействат има ли вероятност да са с по голямо усилие и да спира повече от колкото колата? Опитай се да върнеш на зад по изкачващ наклон с ремарке с такава спирачна система(изправна) Успех.
                8)

                Коментар


                • #98
                  От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Морски, каква е тая дарба бре? Само да погледна къде си писал и знам че се оформя триене. Може да не си ти изтрития ама се налага.
                  .
                  Няма се притесняваш,аз 4 страници чета кое колко теглело пък то и по талон не е така,единен стандарт нямат и всеки си пише какво си иска долу горе без значение японец ли е или китаец,не са много нещата даже по бакалските им сметки които могат да теглят 3.5 тона,а даже и от тия малкото едно няма с барабан на задните спирачки.......и не ми издържа душата та се включих.
                  мнения от рода на Ма ти знаеш ли на 3 рИкии мойта как тегли .......ми знам,казах,че и без ракии теглех Патрул от дьлгите със Субару Джъсти ма правилно ли е?За теглича няма да споменавам даже.

                  А ти трий като ти се трие,виноват,не издържам,слаби нерви и ‘лабави спирачки.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #99
                    От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Морски, каква е тая дарба бре? Само да погледна къде си писал и знам че се оформя триене. Може да не си ти изтрития ама се налага.


                    Няма такова ремарке в природата! Поне докато си говорим за ремаркета без ABS.
                    Кво общо има ABS с подаваното спирачно усилие?
                    8)

                    Коментар


                    • От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

                      Не ти върти гьзь
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Не ти върти гьзь
                        Няма нужда целия дупар да ти завърти, нужно само да ти раклати ремаркето и си капут гемахт.

                        Преди десетина години с джипка по книга теглеща 3.5 тона дърпах едни бетонни колове, товара беше около мъничко над 2 тона обаче коловете стърчаха отзад доста, тоест получи се дълго рамо със солидна тежест, ей братко като ми се разклати това ремарке от някоя дупка и имах усещането, че ей сега ще стане нещо като камшичен удар и ще се метна я в лява я в дясна канавка, беше страшно и това със скорост под 40-50км/ч.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

                          ABS има преди всичко общо с цялостното устройство на спирачната система.

                          При най-прости спирачни системи на МПС с два моста, спирачното усилие се разпределя нещо като 4:1 до 2:1 в полза на предния мост в зависимост от разни фактори. Ако предобриш задния мост после има танци.

                          Като имаш АБС имаш и възможност в някои екзотични и доста екстремни пътни ситуации задният мост да действа с по-голяма спирачна сила от предния, но то е защото АБС е намалила налягането в предния, а шафьорът се е изправил на педала.

                          Как точно са направени спирачките с АБС на ремаркетата не знам, знам че има. Но между предния и задния мост проблемите са същите като между влекача и ремаркето. Поради което ремаркето само помага, основното спиране го спира влекачът.

                          Коментар


                          • От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

                            Гатанка - Два еднакви буса, единият натоварен с 1.5т. и другия така + ремарке 2т. със инерционна спирачка, кой има по къс спирачен път?
                            8)

                            Коментар


                            • От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ABS има преди всичко общо с цялостното устройство на спирачната система.

                              При най-прости спирачни системи на МПС с два моста, спирачното усилие се разпределя нещо като 4:1 до 2:1 в полза на предния мост в зависимост от разни фактори. Ако предобриш задния мост после има танци.

                              Като имаш АБС имаш и възможност в някои екзотични и доста екстремни пътни ситуации задният мост да действа с по-голяма спирачна сила от предния, но то е защото АБС е намалила налягането в предния, а шафьорът се е изправил на педала.

                              Как точно са направени спирачките с АБС на ремаркетата не знам, знам че има. Но между предния и задния мост проблемите са същите като между влекача и ремаркето. Поради което ремаркето само помага, основното спиране го спира влекачът.
                              Когато закачим ремаркето и леееееекинко почваме да си излизаме от познатите ни усещания за баланс и съотношения на спирачно усилие. Щото това с 4:1 си го представи в най-драстичния вариант при влекач с полуремарке в завой и леко мокро. Ако ли не, то тогава вкарай сили/можеш да ползваш векторчета с големина и посока/ и като ги насложиш, неминуемо ще ти се иска ремаркето да спира здраво и преди всичко преди теглещото го нящо. Имаме си и колеги, дето с манивелата отзад регулираха спирачките на ремаркето според товара и спускането. Ма тва преди ABS,BAS, и който и да чуждоземски късно пристигнал при нас п...рас.
                              GPS системи https://www.easytracking.bg/
                              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                              Коментар


                              • От: Бензинов джип за 3.5 тона ремарке

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                Няма нужда целия дупар да ти завърти, нужно само да ти раклати ремаркето и си капут гемахт.

                                Преди десетина години с джипка по книга теглеща 3.5 тона дърпах едни бетонни колове, товара беше около мъничко над 2 тона обаче коловете стърчаха отзад доста, тоест получи се дълго рамо със солидна тежест, ей братко като ми се разклати това ремарке от някоя дупка и имах усещането, че ей сега ще стане нещо като камшичен удар и ще се метна я в лява я в дясна канавка, беше страшно и това със скорост под 40-50км/ч.

                                Е за това 2 пъти казвам Натоварване на теглича 250 килограма,от там се товари задника на джипката,кантара на задните спирачки разбира,че сега е момента да почнат да работят,а не при спиране да ти кьлве предницата и да ти вдига и върти гьзь.......ма ставало според някои та се наложи да оставя кафето и да се впия.

                                Не е само мотор тук,иска маса на тегача както и спирачки та и гуми,е виж примерно новите Мишелин ЛТ серията как пускат гума защото последните 5 години конете и торка на тегачите скача с едни 30 ли бяха 40 процента или нещо такова.Ти теглиш ма то стъпва на земята с гумета които ........няма значение,темата друга,търсим бюджетно СРТ
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X