Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматик за 10-12к (лека кола!)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Понеже гледам осрахте темата вече - ми то има два вида коли. Магарцедес и всички останали.
    Отдавна не вАжи! Има "КиЯк" и боклуци.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

      Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
      Колко да са проблемни?Иначе кутията е една от най- икономичните и бързи,няма смяна на масла и се държи прекрасно за тоя мотор.
      Айде бе, няма смяна на масло?
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #33
        От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

        Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
        Колко да са проблемни?Пробваш на наклон връща ли назад повече от 5 см,пробваш за удар при смяна на предавките,пробваш "s" режим и си ти.Това е проверка на всеки автомат.Иначе кутията е една от най- икономичните и бързи,няма смяна на масла и се държи прекрасно за тоя мотор.На нея се дължи и малкия разход и бързия старт на тоя мотор.Отделно че мотора е в топ 5 на бенз двигатели от тоя клас.Ако прибегнеш до такъв мотор ще ти дам и други насоки за проверка.Опита го взимам от кола от семейния парк160х км 50% градско,50% извън БГ.Да ти кажа,че предпочитах да пътувам Европа с него,просто карам 1000 км и слизам адекватен,за сравнение с 2 други доста по- висок клас коли.Удобни седалки,тих,доста бърз,силен климатроник.Между другото dsg 6 ст е по-здрава,там я слагат и на gti.

        Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
        Не знам колко и дали са проблемни. Аз нямам против тази кола - напротив. Харесахме й една 5ца на около 200к километра внос от Швейцария или Германия от АК на която имаме доверие и тук един съсед малко я оплю. DSG-то се чупело много и било скъпо за ремонт заради 2та съединителя и т.н. Отделно там ги били пържели по магистралите като за последно. 1.2тси били умряли от скръб (те са около 100 коня, което за нея е перфектно иначе) и не вървяло. Ти какво каза 1.4 тси ли караш? Голф 6 малко нагоре може да ни дойде като цена като платим за всичко, но 5-цата ни е в силите.

        Аз. Преди 4 години . Върната от лизинг i30 2010-а, 1.4 бензинка. Беше на 56 000 км на точно 4 години. Крайна цена със лизинга 12 500 лв.
        Да чукна на дърво проблеми леки, но МНОГО неадекватно отношение в фирменият сервиз.
        За 60 000 км навъртяни сменихме биалетки само (жената кара тая кола като служебна).
        Заради малоумници в сервиза сменихме бензинова помпа, а се оказа клеясала букса на четеца на имобилайзера.
        Оригинални части на склад нямат и всичко се чака. Афтермаркет части бол.

        Съвет - Парите в джоба и обиколете официалните вносители. Казвате какво искате и оставяте телефон.
        Хубави оферти изпадат, но много бързо изчезват. Не знам как е по другите, но в Хюндай търговеца може да резервира дадена кола до 3 дни.
        Ако ти се обади, отиваш гледаш и ако ти хареса капарираш.
        В мотопфое имаше 1.6i - 126 коня май беше. 2011 - хареса я, ама нещо много ниско оборудване ми се струва. Климатик, не климатроник, няма ESP (моята има, ама не знам дали върши работа), няма тракшън контрол. Като цяла сигурно най-ниския клас оборудване. Иначе бяхме тръгнали да я гледаме.

        Коментар


        • #34
          От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Айде бе, няма смяна на масло?
          Маслото в кутията е малко над литър,в него лежи компа,щото там темп е доста висока.Иначе кутията е със сухи съединители.По принцип може на 100х да го смениш,но не е по препоръка на производител мисля.Даже няма и филтър.

          Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #35
            От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Щото скъпо и КиЙте са най-евтини в момента. По-евтини от ДачиЙте.
            Кде това?
            8)

            Коментар


            • #36
              От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

              Първоначално публикуван от groti Преглед на мнение
              Не знам колко и дали са проблемни. Аз нямам против тази кола - напротив. Харесахме й една 5ца на около 200к километра внос от Швейцария или Германия от АК на която имаме доверие и тук един съсед малко я оплю. DSG-то се чупело много и било скъпо за ремонт заради 2та съединителя и т.н. Отделно там ги били пържели по магистралите като за последно. 1.2тси били умряли от скръб (те са около 100 коня, което за нея е перфектно иначе) и не вървяло. Ти какво каза 1.4 тси ли караш? Голф 6 малко нагоре може да ни дойде като цена като платим за всичко, но 5-цата ни е в силите.


              В мотопфое имаше 1.6i - 126 коня май беше. 2011 - хареса я, ама нещо много ниско оборудване ми се струва. Климатик, не климатроник, няма ESP (моята има, ама не знам дали върши работа), няма тракшън контрол. Като цяла сигурно най-ниския клас оборудване. Иначе бяхме тръгнали да я гледаме.
              Жената я кара от нова,аз я поддържам Типична схема за повечето тук Ами мисля 12 ще е таван за самата покупка,после още 1000 за обслужване пак таван.1.2 нямам наблюдение,имам от 1.6 дизел на познат,там не беше доволен.Слаб му е мотора,излезна му ремонт(не помня точно какъв) около 1000лв по мотора,може и лош късмет да е.Ама тук на 6та серия взимаш кола на макс 9 год и лесно конвертируема.Загубата на пари при продажба също,vw golf са едни от колите с най- малко процентна загуба при афтърмаркет.Пак казвам,всичко се свежда до какво предпочитание има купувача.За мен най- добрата кола е тая която сам си избера и заобичам веднага.

              Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #37
                От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                Кде това?
                kia.bg и dacia.bg
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #38
                  От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                  http://kia.bg/models/optima-gt/
                  https://dacia.bg/carshttp: //



                  ,,http://kia.bg/web/files/documentation/28_price_list.pdf
                  Последно редактирано от Пенчо; 04-07-18, 16:02.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                    Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                    Маслото в кутията е малко над литър,в него лежи компа,щото там темп е доста висока.Иначе кутията е със сухи съединители.По принцип може на 100х да го смениш,но не е по препоръка на производител мисля.Даже няма и филтър.
                    Хъм, значи ме лъжат гадовете. Три коли карам с такава кутия, 2012, 2016 и 2018 производство. На всички по график се сменява маслото на 60 хил. километра и е около 5 литра. Може би първите да са били друг модел, не знам.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #40
                      От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Хъм, значи ме лъжат гадовете. Три коли карам с такава кутия, 2012, 2016 и 2018 производство. На всички по график се сменява маслото на 60 хил. километра и е около 5 литра. Може би първите да са били друг модел, не знам.
                      Не те лъжат. Тези които са със сухи съединители, имат по-малко масло. Тези които са в маслена баня (по-здравите и надеждни) събират тези 5-6 литра. Обикновенно 7 степенните и са сухи, и тези на малките и мотори,

                      Коментар


                      • #41
                        От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Хъм, значи ме лъжат гадовете. Три коли карам с такава кутия, 2012, 2016 и 2018 производство. На всички по график се сменява маслото на 60 хил. километра и е около 5 литра. Може би първите да са били друг модел, не знам.
                        Ако кутията се отваря за ремонт,хубаво е да се сменя,няма обаче триещи се части там дето е маслото,там седи само компа.Не е чудно ,че те карат да го сменяш,аз vw bg отдавна съм ги признал за малоумници след като след смяна на масло бяха забравили да завият масления филтър.А иначе основно оттам се докарват пари в сервизите,търговията цъфти

                        Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #42
                          От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Хъм, значи ме лъжат гадовете. Три коли карам с такава кутия, 2012, 2016 и 2018 производство. На всички по график се сменява маслото на 60 хил. километра и е около 5 литра. Може би първите да са били друг модел, не знам.
                          Има 5 литра масло в кутията и 1 литър в мехатроника - това е нещото дето мести скоростите
                          Скоро имаше сервизна акция за смяна на маслото в кутията.


                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Обикновенно 7 степенните и са сухи, и тези на малките и мотори,
                            Ами последните две които написах са 7 степенни и не са сухи. Тигуан и Шкода Суперб. Пасата е 2012 година, 6 степенна, 230 хил. километра, пак не е суха.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #44
                              От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              ...
                              Ето ти стара тема по въпроса: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...t=12964&page=2
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                От: Автоматик за 10-12к (лека кола!)

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Ето ти стара тема по въпроса: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...t=12964&page=2
                                Един вид, Димата да ми дава акъл?
                                Със завършена руска филология?
                                А, мерсим.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X