Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

    Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
    Опелите са здрави коли...
    Били са някога - преди ВСВ и докъм 1971 г., откогато датират последните внесени по Татово време бройки, изградили тази българска легенда за марката.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #47
      От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
      Не знам каква порода куче е Доблото,но първото поколение водеше в класациите едно време за една от най-чупливите и грозни коли.
      Тия класации ги а@еби, предни носачи, биелети и кормилни щанги и накрайници се разбиват при всичките.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #48
        От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Нещо сте се объркали колеги.
        Опел Комбо след 2011 си е същото като Фиат Добло а дефакто и двете са си Тофаш от Бурса/Турция.
        Щом е 11 годишно значи е от тези комбота дето са на базата на Корса Ц:
        [ATTACH=CONFIG]951660[/ATTACH]

        А и турските са си с Мултиджет мотора 1.3 а този е ЦДТИ Екошпек
        Е точно това комбо много по-често влизаше в сервиз отколкото доблото. Споделям си личните наблюдения.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #49
          От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

          От 3 години имам Корса Ц 2005 година 1.3 CDTI, 70к.с.(сега ~85) чипоса се кадърно и си върви идеално. Проблеми за този период - имаше два амортисьора за смяна, не спешна, смених си 4-те бяха под 100лв броя; съединител+демпферен маховик - 1300лв с труд, електроника на тубото - 200лв, спукан маркуч охладителна, изолиране ЕГР, биалетка, течности. Изминати 45х. км, сега е на 230 000. Сипвам бардал и 2т масло в нафтата, няма проблеми с дюзи или нещо друго. От предния и единствен собственик имам информация, че не е пипал нищо. Като цяло много хубаво и икономично возило, сега ми харчи 5,7л/100км и ме е закарало по много приключения
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vlasina2.jpg
Прегледи:1
Размер:321.1 КБ
ID:5784325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:цорса жаржара.jpg
Прегледи:1
Размер:594.9 КБ
ID:5784326
          Последно редактирано от Rat Fink; 21-03-18, 12:50.
          Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
          Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

          Коментар


          • #50
            От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

            Първоначално публикуван от Rat Fink Преглед на мнение
            От 3 години имам Корса Ц 2005 година 1.3 CDTI, 70к.с.(сега ~85) чипоса се кадърно и си върви идеално. Проблеми за този период - имаше два амортисьора за смяна, не спешна, смених си 4-те бяха под 100лв броя; съединител+демпферен маховик - 1300лв с труд, електроника на тубото - 200лв, спукан маркуч охладителна, биалетка, течности. Изминати 45х. км, сега е на 230 000.
            QED.
            Не знам с какво сравняваш (какво си имал преди това) и за колко пари си я купил, но 2 000 лв. ремонти за 45 000 км. пробег...
            Ами като кажа, че на моето Jeep Liberty от 2004 г., купено 2009 г., за 60 000 км. и осем години освен вода в чистачките да сипвам, нема да ми поверваш, нали? Е, накрая - миналата година, протекоха гарнитури...
            Ако кажа (писал съм по-горе, откъдето съм взел цитата "Никога вече "Опел"!"), че на "VW Passat B3" произв. 1991 г., придобит май 2004 г. за 100 000 км. пробег нааааай-накрая се наложи подмяна на предни спирачни дискове, изгнил маркуч на радиатора и хидравлична помпа от морга... през 2015 г., общо 500 лв. за 11 години?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #51
              От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

              Първоначално публикуван от peter13 Преглед на мнение
              Търся здрава кола. В момента имам една идея да си купя джип
              ....именно
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #52
                От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                QED.
                Не знам с какво сравняваш (какво си имал преди това) и за колко пари си я купил, но 2 000 лв. ремонти за 45 000 км. пробег...
                Ами като кажа, че на моето Jeep Liberty от 2004 г., купено 2009 г., за 60 000 км. и осем години освен вода в чистачките да сипвам, нема да ми поверваш, нали? Е, накрая - миналата година, протекоха гарнитури...
                Ако кажа (писал съм по-горе, откъдето съм взел цитата "Никога вече "Опел"!"), че на "VW Passat B3" произв. 1991 г., придобит май 2004 г. за 100 000 км. пробег нааааай-накрая се наложи подмяна на предни спирачни дискове, изгнил маркуч на радиатора и хидравлична помпа от морга... през 2015 г., общо 500 лв. за 11 години?
                Взех я 2800лв от първи собственик, като се знаеше, че ще излизат вече неща за правене, т.е. тези разходи може да се счетат горе-долу почти за всички 230 000км експолатация които има Май сменях и накладки ама те са евтини. Не знам той да е ремонтирал или сменял агрегати, или части освен течности, накладки, за дискове не съм сигурен. А и знам, че сметките не излзиат, ама аз съм я взел с целта да си я направя сигурна за мен и да си я карам и така и направих, от година и половина-две само карам. Не твърдя, че е супер здрава и я препоръчвам, просто споделям моя опит с модела.
                Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                Коментар


                • #53
                  От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                  Първоначално публикуван от Rat Fink Преглед на мнение
                  ... просто споделям моя опит с модела.
                  Е, моят опит с друг модел от същата марка ("Вектра" 1997 г.) е сходен. Затова:
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  "Никога вече Опел !!!!"
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #54
                    От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Били са някога - преди ВСВ и докъм 1971 г., откогато датират последните внесени по Татово време бройки, изградили тази българска легенда за марката.
                    Сигурно и за това Тодор Живков е виновен,неговата ....
                    Това което си написал е пълна глупост.До 2000-та година опелите се славеха с едни от най-добрите,евтини и лесни за подръжка двигатели конкретно за 1.6 1.8 и 2.0 бензиновите агрегати с един разпределителен вал.Най-големия и масов "проблем" с двигателите им беше теча на масло от гарнитурата на капака на клапаните.Скоро карах Аскона 86ти набор 1.6,дъргела няма точка ръжда и се движи безгрижно с 160км/ч по магистралата,нито е правен ремонт на двигател нито е стояла в гараж.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Сигурно и за това Тодор Живков е виновен,неговата ....
                      Това което си написал е пълна глупост.До 2000-та година опелите се славеха с едни от най-добрите,евтини и лесни за подръжка двигатели конкретно за 1.6 1.8 и 2.0 бензиновите агрегати с един разпределителен вал.Най-големия и масов "проблем" с двигателите им беше теча на масло от гарнитурата на капака на клапаните.Скоро карах Аскона 86ти набор 1.6,дъргела няма точка ръжда и се движи безгрижно с 160км/ч по магистралата,нито е правен ремонт на двигател нито е стояла в гараж.
                      Славели са се, защото Ганьо от "мОсквич" и "Жигулсън" след Таатов Златен Век (поклон-тряс!) се прекачи на "Кадет" и "Аскона", а бакшишите подкараха опелопроизводните "Деу Рейсър" и "Нексия". Ясно е, че тия бяха на светлинни години от съвеЦкия автопром, но също така на светлинни години като качество от другите западни автомобили.
                      Сега вече няма кого да излъжеш, че "Опелите" са здрави освен някой наивник, който никога не е притежавал таквоз
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #56
                        От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Славели са се, защото Ганьо от "мОсквич" и "Жигулсън" след Таатов Златен Век (поклон-тряс!) се прекачи на "Кадет" и "Аскона", а бакшишите подкараха опелопроизводните "Деу Рейсър" и "Нексия". Ясно е, че тия бяха на светлинни години от съвеЦкия автопром, но също така на светлинни години като качество от другите западни автомобили.
                        Сега вече няма кого да излъжеш, че "Опелите" са здрави освен някой наивник, който никога не е притежавал таквоз
                        Гагич, много те уважавам и си пич, карал съм преди години а преди това баща ми, от първите Вектри А 2.0 i 1989г. произведена с най-идиото устойчивия двигател C20NE, Гагич, тази Вектра се оказа най-здравото нещо което сме карали, след много години вярна служба без проблеми по него, накрая след почти 20 години и повече каране, продадохме го на 560 000км без ремонт на двигателя, защото беше вече непоправимо изгнило под купето, иначе всичко друго си беше, егати здравото живoтно.

                        Между другото, живот и здраве, следващата ми джипка ще бъде, дай-Боже, Jeep и задължително ще е с двигател V8 - Hemi, това ти го казвам за да знаеш че знам кое е хубаво, но не си прав да плюеш Вектрите, за времето си бяха супер

                        п.с. Виж ми подписа
                        Последно редактирано от Еделвайс; 21-03-18, 18:37. Причина: Пояснение

                        Коментар


                        • #57
                          От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Гагич, тази Вектра се оказа най-здравото нещо което сме карали,
                          В сравнение с какво?
                          В подписа ти гледам някакви ребрандирани "Исузу"-та, с малко примес от "Blazer"
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            В сравнение с какво?
                            В подписа ти гледам някакви ребрандирани "Исузу"-та, с малко примес от "Blazer"
                            Относно подписа, визирам най-долния ред
                            Вектрата я сравнявам със другите коли които сме карали, VW Костенурката, Опел Рекорд 2.3Д, Трабант 601s, Лада 2103..

                            Коментар


                            • #59
                              От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Относно подписа, визирам най-долния ред
                              Вектрата я сравнявам със другите коли които сме карали, VW Костенурката, Опел Рекорд 2.3Д, Трабант 601s, Лада 2103..
                              Няма 5.9 Hemi, 5.9 се води Magnum. Хемитата са 5,7-6,1-6,4-6,2 някакви такива.
                              Костенурката и "Рекордът" са страдали от липса на резервни части в социалистическа Мамковина, не можеш да ме убедиш, че са били по-зле от "Вектра"?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #60
                                От: Качествени ли са джиповете от висок клас на старо?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Костенурката и "Рекордът" са страдали от липса на резервни части в социалистическа Мамковина, не можеш да ме убедиш, че са били по-зле от "Вектра"?
                                Не са били по-зле, но Вектрата си беше направо с луксозна возия и много бърза с сравнение с тези коли за времето си

                                п.с. От известно време ме е ухапало кучето за Jeep V8 с двигател HEMI, да сме живи и здрави, ти и дядо Владо, както и други уважавани колеги на тема JEEP, ще има да си поклюкаме за джипки, като му дойде времето

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X